"Пoзади сцената" на снимањето на култните филмови

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
:cuc:

Значи Холивуд имал еден куп убави луѓе, ама овој човек сериозно одзема здив. Обично го користам изразот страва од шизик, ама Њуман бил ептен страва од шизик. Башка 50 години беше во брак со една жена. Иди па не го сакај.
Кога бев на одмор летово, во едно списание хрватско што го читав го имале прогласено за најубавите сини очи во Холивуд. Посебен шарм има човеков и таква фина фацка ми е. Тоа што поминал 50 год брак со една иста жена од мене има голема почит. (ретко и нетипично за филмска ѕвезда)
Еве неколку фотки од него од млад кон стар. Заедно со другар му Роберт Редфорд се шмекери.:)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Кога бев на одмор летово, во едно списание хрватско што го читав го имале прогласено за најубавите сини очи во Холивуд. Посебен шарм има човеков и таква фина фацка ми е. Тоа што поминал 50 год брак со една иста жена од мене има голема почит. (ретко и нетипично за филмска ѕвезда)
Еве неколку фотки од него од млад кон стар. Заедно со другар му Роберт Редфорд се шмекери.:)
Знаеш кога бараш на Google и во search пишуваш име ти вади слики, а кога ќе го пишеш името на Њуман како сугестија ти вади Paul Newman Eyes.

Инаку еднаш го прашале во смисла како издржуваш со жена ти толку долго време во брак и одговорот на човекот стана легендарен. Вика „зошто да излезам на хамбургер, кога дома имам стек“.:)

Ај доста оф топичарев. :D
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
A Clockwork Orange


Metropolis


Back to the Future


The Birds


Jaws


A Nightmare on Elm Street (Меѓу нив е и Џони Деп)


Videodrome (Кроненберг и Џејмс Вуд?)


И за крајот, Бетмен и Робин зад сцената, Бетмен му е отпозади на Робин
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Стенли Кјубрик selfie со ќерка му, кој го ферма Џек



Moдерен спартанец



RIP царе



Сепак имало место...



Кралски лаптоп



Демек Голум



Млеко



Када

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.303
Филмското деби на Леонардо Ди Каприо во Critters 3 :icon_mrgr:




Џек Николсон "The Shining"






Alien


Nightmare On Elm Street








Jaws


 

Kajgana Shop

На врв Bottom