Пукнат екран на huawei g520

Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Значи ми падна телефончево и се срони екранот. Тачот си работи перфектно али доста е оштетен екранов. Ми кажаа дека не ми важи гаранцијата од тм а пред месец едвај го земав. Па сега добив совет од еден другар да бидам нежен со тачот и да не го носам во џеб за да не го оштетам тачот... како не си земав маска ццц некој совет каде да го носам на поправка? цена?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Мене на стариот мобилен такво нешто ми се деси, па мораа да ми го сменат дисплејот. Тогаш екранот ме фати 100 евра, али за друг телефон беше, за твојот незнам колку е (башка јас во Германија го поправав, во Македонија би требало поефтино да е, јес да тука прашањето е колку е цената на новиот дисплеј).
 
П

Пе Џо

Гостин
Мене истото ми се случи (како и на 90% од сопствениците на смартфони) со Huawei y300 , го однесов во T-Mobile (као демек гаранција) и ми бараа 3000. После го однесов у Мегамобил (Аеродром, кај Палма), и ми го напраија за 1300 денари. Моеш и сам да си го напраиш - треа да нарачаш стакло (kit) од АлиЕкспрес (или нешо слично) шо ќе те фати околу 17-20 долари, шо реално мене ни ми беше исплатливо да заштедам 300 денари за нешо у шо неам искуство и пракса.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Мене истото ми се случи (како и на 90% од сопствениците на смартфони) со Huawei y300 , го однесов во T-Mobile (као демек гаранција) и ми бараа 3000. После го однесов у Мегамобил (Аеродром, кај Палма), и ми го напраија за 1300 денари. Моеш и сам да си го напраиш - треа да нарачаш стакло (kit) од АлиЕкспрес (или нешо слично) шо ќе те фати околу 17-20 долари, шо реално мене ни ми беше исплатливо да заштедам 300 денари за нешо у шо неам искуство и пракса.
i mene denes mi go kazaa megamobil i bev tamu i mi rekoa deka ne se znae kolku kje me kosta i kako kje bide ali nad 2500 treba da e do 4000... u picku mater. nemaa na lager delovi za mojov model pa mi rekoa deka kje mi se javat narednive denovi. se nadevam so poeftino kje pominam i kje si zemam maska :D


a za takvo nesto sam da go smenam zaebano e posto novive mobilni nemale ni mal prostor pomegju tacot i ekranot
 
П

Пе Џо

Гостин
i mene denes mi go kazaa megamobil i bev tamu i mi rekoa deka ne se znae kolku kje me kosta i kako kje bide ali nad 2500 treba da e do 4000... u picku mater. nemaa na lager delovi za mojov model pa mi rekoa deka kje mi se javat narednive denovi. se nadevam so poeftino kje pominam i kje si zemam maska :D


a za takvo nesto sam da go smenam zaebano e posto novive mobilni nemale ni mal prostor pomegju tacot i ekranot
Моеш и да се стрпиш. Сеа незнам колку е сериозно кај тебе, ја 9 месеци го користев со пукнато стакло дур не ми текна да го сменам.
Ако почекаш, ќе им се скршат и на другите шо имаат таков модел и од мегамобил ќе мораат да нарачат повеќе стакла, и така ќе поефтини. Ваљда.

А ако зимаш маска не зимај силиконска, земи кожна на преклоп (со поклопец), мојот со силиконска беше па коа падна со предната страна пукна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom