Пукање на жилата на пенисот?

Член од
28 април 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Не немам црвенли ништо само неможам до крај да ја извадам кожата кога ми е дигнат само спуштен кога ми е можам. Мене не дека ми се појавува црвенило само изгледа од што ми е преосетлива главичката неможам до крај да ја извадам кожата.Па ме интересираше за колку време ќе помине осетливоста на главичката?
ej vaka neam nisosea ne me boli glavickata ama toa kozata nemozam do kraj da ja izvlecam za taa zila li zborite so nemoze cela koze da se izvlece ?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не немам црвенли ништо само неможам до крај да ја извадам кожата кога ми е дигнат само спуштен кога ми е можам. Мене не дека ми се појавува црвенило само изгледа од што ми е преосетлива главичката неможам до крај да ја извадам кожата.Па ме интересираше за колку време ќе помине осетливоста на главичката?
Ќе помине осетливоста, прво кога ќе се тушираш извади ја главичката и само со вода миј ја, и по еден месец почни и со сапун/гел за туширање така да ја замиваш. Ама редновно тоа секој пат прави го и нема да е осетлива повеќе. А тоа што неможеш до крај да ја извадиш главичката, само вежбање и ништо друго. Секој ден по пола сат да му обрнуваш внимание на "спасе" твој, за 2-3 месеца нема гајле да имаш. ;)
 
Член од
28 април 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ќе помине осетливоста, прво кога ќе се тушираш извади ја главичката и само со вода миј ја, и по еден месец почни и со сапун/гел за туширање така да ја замиваш. Ама редновно тоа секој пат прави го и нема да е осетлива повеќе. А тоа што неможеш до крај да ја извадиш главичката, само вежбање и ништо друго. Секој ден по пола сат да му обрнуваш внимание на "спасе" твој, за 2-3 месеца нема гајле да имаш. ;)
Фала многу иначе за ова кожата што неможам до крај да ја тргнам кога ми е дигнат тоа до жилата е ? Ми се гледа главата цела ама пак не е до крај кожата тргната и на пример кога гледам порнич кога ми се дига ме боли.На пример денес 1 саат така дркав по малце и никако да свршам :\
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Jas go imav toa porano i ne ja vadev glavata sega slobodno ja vadam glavata no ne tolku lesno no nemam i nikakvi bolki no taa kozaa seuste stoi dali e toa vo red ? I koga sum so devojkata pocneme da se pipkame vednas mi zavlazni i zosto e toa ?
--- надополнето: 3 јуни 2013 во 18:44 ---
Jas go imav toa porano i ne ja vadev glavata sega slobodno ja vadam glavata no ne tolku lesno no nemam i nikakvi bolki no taa kozaa seuste stoi dali e toa vo red ? I koga sum so devojkata pocneme da se pipkame vednas mi zavlazni i zosto e toa ?:drk:
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Citav i postari temi , no objasnete kako bi mozelo da se zabrza taa postapka po prirodni patista , jas nemozev da ja vadam glavata no sega mozam so mnogu mali poteskotii no seuste mi stoi zilata dali e toa vo red , dali mora hiruski zahvat,na prv seks ili ima nesto polesno ? I koga sum so devojkata vednas po pipkanjeto mi zavlaznuva zosto e toa
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.322
Citav i postari temi , no objasnete kako bi mozelo da se zabrza taa postapka po prirodni patista , jas nemozev da ja vadam glavata no sega mozam so mnogu mali poteskotii no seuste mi stoi zilata dali e toa vo red , dali mora hiruski zahvat,na prv seks ili ima nesto polesno ? I koga sum so devojkata vednas po pipkanjeto mi zavlaznuva zosto e toa
А што беше проблемот да пишеш во веќепостоечката тема?
 
Член од
15 октомври 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
ne bole ne se sekirajte :D samo tece nogu krv
--- надополнето: 15 октомври 2013 во 18:54 ---
ne bole ne se sekirajte :D samo tece nogu krv
--- надополнето: 15 октомври 2013 во 18:54 ---
ne bole ne se sekirajte :D samo tece nogu krv
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Citav i postari temi , no objasnete kako bi mozelo da se zabrza taa postapka po prirodni patista , jas nemozev da ja vadam glavata no sega mozam so mnogu mali poteskotii no seuste mi stoi zilata dali e toa vo red , dali mora hiruski zahvat,na prv seks ili ima nesto polesno ? I koga sum so devojkata vednas po pipkanjeto mi zavlaznuva zosto e toa
Жилата е анатомски дел од винкито. Незнам како мислиш дали треба да стои? При прв секс нема да се скине, ќе ти остане цел живот. Важно е кожичкава да може да се повлече до крај и да не те стега, за да се одржува редовна хигиена.
 
O

Orion.

Гостин
Citav i postari temi , no objasnete kako bi mozelo da se zabrza taa postapka po prirodni patista , jas nemozev da ja vadam glavata no sega mozam so mnogu mali poteskotii no seuste mi stoi zilata dali e toa vo red , dali mora hiruski zahvat,na prv seks ili ima nesto polesno ? I koga sum so devojkata vednas po pipkanjeto mi zavlaznuva zosto e toa
:ROFLMAO:


Прво, тоа не е жила туку френулум(кожиче кое е споено со главата на пенисот)
Некои ја немаат. Некои ја имаат но е доволно еластична па главата може да се вади без проблем. Проблем се јавува кај оние кои имаат краток френулум и кога пенисот е еректиран, имаат тешкотии да ја извадат главата. Некои ја вадат но осеќаат болка/притисок. Последниве, за жал треба да го отстранат френулумот. Не е ништо страшно, се сецнува некој милиметар. Не боли, нема лузни.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
150
Поени од реакции
38
:ROFLMAO:


Прво, тоа не е жила туку френулум(кожиче кое е споено со главата на пенисот)
Некои ја немаат. Некои ја имаат но е доволно еластична па главата може да се вади без проблем. Проблем се јавува кај оние кои имаат краток френулум и кога пенисот е еректиран, имаат тешкотии да ја извадат главата. Некои ја вадат но осеќаат болка/притисок. Последниве, за жал треба да го отстранат френулумот. Не е ништо страшно, се сецнува некој милиметар. Не боли, нема лузни.

Добро а што пари кошта одприлика еден хируршки зафат ?
 
Член од
5 август 2013
Мислења
26
Поени од реакции
2
Добро а што пари кошта одприлика еден хируршки зафат ?
Ако може некој да препорача добар доктор кој ги изведува овие зафати а исто така и која е цената отприлика за целата процедура работата е итна кој знае ке бидам многу благодарен ако сподели повеќе инфо.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Здраво. Синоќа ми се случи вакво нешто, па да ве прашам и вас за искуство со истото.
Имав однос со девојка ми и при крај на односот осетив на пенисот како нешто се кине и во истиот момент се појави болка (краткотрајна). Кога го извадив и погледнав, течеше многу крв и забележав дека жилата е скината. Бев на уролог, рече дека не е ништо сериозно и ми шибна 3 конци без анестезија (да видиш шо е болка). Е сега, ме чуди тоа што викате дека тоа само зараснувало, а кај мене не престана крв да тече па затоа морав на уролог. Некој со слично искуство?!
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Здраво. Синоќа ми се случи вакво нешто, па да ве прашам и вас за искуство со истото.
Имав однос со девојка ми и при крај на односот осетив на пенисот како нешто се кине и во истиот момент се појави болка (краткотрајна). Кога го извадив и погледнав, течеше многу крв и забележав дека жилата е скината. Бев на уролог, рече дека не е ништо сериозно и ми шибна 3 конци без анестезија (да видиш шо е болка). Е сега, ме чуди тоа што викате дека тоа само зараснувало, а кај мене не престана крв да тече па затоа морав на уролог. Некој со слично искуство?!
Mene istoto mi se sluci deneska mnogu krv na pocetokot sega iman samo koga ke go otvoram odnosno koga ke ja povlecam kozickata, neophodno li e konci? Me plasi malce ova iskreno i bese na urologija ili na privaten?
 
Член од
26 август 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ми треба совет околу пукање на френулумот на пенисот - делумно.
Ми се случи првпат пред неколку години по што заздраве доста брзо меѓутоа мислам дека таа жилата френулумот, малку како да беше пократка и поцврста од претходно. (поцврста во смисла не толку мека, за ова сум читал и онлајн дека се случувало да биде потврда после повреда и пократка меѓутоа повеќе склона на повторно пукање и повреда)
Откако заздрави, немав проблем, се до пред некој ден, при последниот однос кога повторно пукна при што крвареше неколку часа. Веќе помина недела и раната речиси е заздравена, меѓутоа поентата е што сакам да направам френопластија (мислам дека така се викаше, хируршка интервенција при која се отстранува само френулумот)поради превенција од идни вакви случки. еднаш кога ќе го отстранам барем ќе бидам раат :D.
Како и да е, не преферирам на државно, приоритет ми е доколку знае некој приватна здравствена установа која извршува вакви интервенции во Прилеп.
Читав за Ре-Медика и Систина, но мене ми треба за во Прилеп?

Фала ви однапред !
 
Член од
7 април 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво
На девојка ми и го клизав пенисот на неа не и беше влажна и нешто пукна и почна да тече крв од пенисот и мн болеше и стомао ме боле ем ми се повраќа.Па сакам да ве прашам дали е ризично ве молам само да ми одг некој постар или кој знае без зафраканции ви благодарам однапред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom