Пудра ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Јас користам на Ревлон.. со SPF6 и многу ми одговара на лицето. :smir:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Мразам пренапудрени девојки или бледи во лицето ко вампири.
Во животот 2 до 3 пати имам ставено пудра, онака колку да видам како е и незнам дали дека не сум навикната, али чуствувам ко да ми тежи нешто на лицето....одвратно!
 
Член од
29 март 2009
Мислења
110
Поени од реакции
1
Користам пудра од seventeen, најмногу ми одговара. Не дека имам преголема потреба за пудра колку тенот да ми се изедначи така да не користам многу често.
 
Член од
25 јуни 2009
Мислења
81
Поени од реакции
2
Ретко.. Реткоо ...
Посебно не у вакви горештини!:nenene:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Пудра = вар

мразам варосано лице, без разлика дали е кај женско или машко (во последно и мажите се избудалија)
 
B

babsy

Гостин
Знае ли некоја каде може да најдам пудрава од Estee Lauder, дали ја има воопшто кај нас и по која цена?

фала многу, однапред! =)))
 

Јо

Killerschwimanzugfrau!
Член од
3 август 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Знае ли некоја каде може да најдам пудрава од Estee Lauder, дали ја има воопшто кај нас и по која цена?

фала многу, однапред! =)))
И јас се мислам да почнам да користам од Estee Lauder, само не оваа, туку Double Wear, досега за овие пудри сум слушнала само најдобри коментари, дури и од лица со многу проблематична кожа (како мојата). Сеуште немам побарано, но најверојатно може да се најде во значително подобро снабдените парфимерии, бидејќи онаму каде што јас најчесто купувам (дури и солидно снабдени) не сум сретнала. Во некои поасолни парфимерии во СК ваљда.
А за цената, не се баш евтинки. Околу 1200-1500 ден., а и повеќе можи.
Инаку засега ја користам long lasting пудрата од maxFactor и не можам да се пожалам многу, а дефинитивно најдобрата што сум ја користела (совршено ми одговараше во секоја смисла) беше течната пудра со мат ефект од Manhattan линијата за проблематична кожа, но пред една година ги променија некако, па сега ете повторно барам нешто посоодветно. Се надевам наскоро ќе се дограбам до Estee Lauder :icon_mrgr
 
Член од
6 јуни 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
sto mislite za mineralnite pudri gi ima li nekoja koristeno inace jas mnogu,mnogu retko stavam pudra zasto nemam potreba imam cisto lice a kako vtoro mi izgleda gnasno nekoja devojka koga ja vidam so 2 tona pudra tecna,kamena se prasuvam kako ne oseka tezina na liceto inace imam sega maxfactor lasting performanse pudrata e super iako ne ja korista cesto za da mozam da kazam podetalno kakva e no sega navaliv na mineralnite ama cekam odgovor od nekoj koj e koristel da kaze iskustvo i preporaka :)
 
Член од
9 јули 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
Не,барем засега немам потреба нешто да прикривам .Можеби после некои десетина години :toe:којзнае
но, доколку некои имаат проблем со кожата,црвенила, мозолчиња... ,што да не, ама кога ќе видам некоја што ја утнала бојата па лицето и е потемно од вратот ,ми доаѓа да и речам ,ама ај си велам -не е твоја работа
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
sto mislite za mineralnite pudri gi ima li nekoja koristeno inace jas mnogu,mnogu retko stavam pudra zasto nemam potreba imam cisto lice a kako vtoro mi izgleda gnasno nekoja devojka koga ja vidam so 2 tona pudra tecna,kamena se prasuvam kako ne oseka tezina na liceto inace imam sega maxfactor lasting performanse pudrata e super iako ne ja korista cesto za da mozam da kazam podetalno kakva e no sega navaliv na mineralnite ama cekam odgovor od nekoj koj e koristel da kaze iskustvo i preporaka :)
зависи која камена пудра на пример онаа на макс фактор не е толку тешка а пак тоа зависи и до типот на кожата тие што имаат комбинирана и мрсна кожа не би требало да ја чувствуваат како тешка еве на пример јас имам комбинирана кожа и ја ставам на деловите кои ми се сјаат дури лицто го чувствувам како полесно и почисто.

--- надополнето ---

И јас се мислам да почнам да користам од Estee Lauder, само не оваа, туку Double Wear, досега за овие пудри сум слушнала само најдобри коментари, дури и од лица со многу проблематична кожа (како мојата). Сеуште немам побарано, но најверојатно може да се најде во значително подобро снабдените парфимерии, бидејќи онаму каде што јас најчесто купувам (дури и солидно снабдени) не сум сретнала. Во некои поасолни парфимерии во СК ваљда.
А за цената, не се баш евтинки. Околу 1200-1500 ден., а и повеќе можи.
Инаку засега ја користам long lasting пудрата од maxFactor и не можам да се пожалам многу, а дефинитивно најдобрата што сум ја користела (совршено ми одговараше во секоја смисла) беше течната пудра со мат ефект од Manhattan линијата за проблематична кожа, но пред една година ги променија некако, па сега ете повторно барам нешто посоодветно. Се надевам наскоро ќе се дограбам до Estee Lauder :icon_mrgr

а да пробаш од Vichy медицински се и наводно биле многу добри.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Моментално имам три - Chanel, Impala и една на која не можам никако името да и го запамтам. Оваа од Шанел е супер, задоволна сум. А Импала ем ефтино ем добро, али малце нијансата ми е темна.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Мразам пудра...Затоа и не ни користам.
Стварно кога ке стават некои женски ко маскирани се. Се познава граница од нормалната боја на кожата и пудрата..уф гадно. Прст да пикнеш ке ти пропадне :S
Не дај боже да те гушне некоја и да ти се залепи за блуза или било што, директива на перење!
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
За секојдневно користам само коректор.За излагање ставам пудра.
 

Јо

Killerschwimanzugfrau!
Член од
3 август 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
а да пробаш од Vichy медицински се и наводно биле многу добри.
Речиси еден месец користам Revlon Colorstay за мојот тип кожа и презадоволна сум =) Ама сум ги имала и Vichy на ум, веројатно ќе пробам во иднина, tnx

--- надополнето ---

Знае ли некоја каде може да најдам пудрава од Estee Lauder, дали ја има воопшто кај нас и по која цена?

фала многу, однапред! =)))
И повторно те цитирам xD Јас ја забележав во Unique beauty center, карши ГТЦ се наоѓа, цената не памтам баш, 1500-2500...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom