Пубертет

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Па може да се каже дека сум во пубертет :)
Некако не сум како повеќето пубертетлии, не ме нервираат акните, не ме нервира се живо и диво околу мене, не им контрам на родителите од чист инает (само по потреба), не се нервирам лесно, смирена сум, мразам пороци и никогаш нема да пробам, не ме интересираат трач муабети, ме интересираат некои посериозни теми (политика, историја, филозофија, компјутери) и сум многу позрела од многу мои врсници. Поголемо знаење имам од повеќето врсници на многу теми што нив не ги ни интересираат :nesvest:
Еднаш низ разговор со неколку мои врсници, неможев да поверувам дека незнаат кои се десница а кои левица, незнаат што е тоа форум и администратори :nesvest::pos2::pos2:
Неможам да поверувам на каков глупав начин пишуваат по фејсбук, тотална неписменост и некултура.

Не викам дека јас баш СЕ знам, ама неможам бре да соџвакам таква неписменост, толкаво незнаење за некои работи, а со оправдување: не ме интересира. Па тоа се работи кои треба да се знаат од општа култура!

Само ме нервира што се замарам за секакви непотребни глупости :)
И така, уште сум на почетокот на пубертетот, ќе видиме понатаму како ќе биде :)
Same story here....Нормален муабет многу тешко, само со неколку одбрани личности, другиве како да не припаѓаат на планетава.
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
40
Поени од реакции
11
Па може да се каже дека сум во пубертет :)
Некако не сум како повеќето пубертетлии, не ме нервираат акните, не ме нервира се живо и диво околу мене, не им контрам на родителите од чист инает (само по потреба), не се нервирам лесно, смирена сум, мразам пороци и никогаш нема да пробам, не ме интересираат трач муабети, ме интересираат некои посериозни теми (политика, историја, филозофија, компјутери) и сум многу позрела од многу мои врсници. Поголемо знаење имам од повеќето врсници на многу теми што нив не ги ни интересираат :nesvest:
:)
И јас исто.

Еднаш низ разговор со неколку мои врсници, неможев да поверувам дека незнаат кои се десница а кои левица, незнаат што е тоа форум и администратори :nesvest::pos2::pos2:
Неможам да поверувам на каков глупав начин пишуваат по фејсбук, тотална неписменост и некултура.
Можам да забележам дека си толерантна и адаптабилна личност:vozbud:

Не викам дека јас баш СЕ знам, ама неможам бре да соџвакам таква неписменост, толкаво незнаење за некои работи, а со оправдување: не ме интересира. Па тоа се работи кои треба да се знаат од општа култура!
Хех сакаш општа култура со деца воспитувани од полуписмени родители.

Само ме нервира што се замарам за секакви непотребни глупости :)
И така, уште сум на почетокот на пубертетот, ќе видиме понатаму како ќе биде
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Пошто јас од мала си бев проблематично детенце така да изгледа како цел живот да сум во пубертет :D
ама таква си сум по природа, не ме држи место, мојте до негде и навикнати се.. некогаш кога ептен ке им згазнам на нерви ми се дерат шо пубертет ќе бил овај мојов никој шо го немал, ама се надевам ќе мине пошто ако не кај да е ќе ме избудали :giggle:
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Пошто јас од мала си бев проблематично детенце така да изгледа како цел живот да сум во пубертет :D
ама таква си сум по природа, не ме држи место, мојте до негде и навикнати се.. некогаш кога ептен ке им згазнам на нерви ми се дерат шо пубертет ќе бил овај мојов никој шо го немал, ама се надевам ќе мине пошто ако не кај да е ќе ме избудали :giggle:
Мене и да правам нешто и да не правам нешто(па, обично правам) мене ме обвинуваат и ќе ме претепаат!
Ами јас досие во полиција што имам хахах! Тато кога го викнаа од полиција да дојде да ме собере партал ме направи дома, нашколо пет дена не се појавив , целиот шминкан во виолетово!
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Мене и да правам нешто и да не правам нешто(па, обично правам) мене ме обвинуваат и ќе ме претепаат!
Ами јас досие во полиција што имам хахах! Тато кога го викнаа од полиција да дојде да ме собере партал ме направи дома, нашколо пет дена не се појавив , целиот шминкан во виолетово!
хаахах.. е мене уште досие ми фали, ама еднаш за малце ќе ме собереше и мене, другар ми праеше шлајфки на глана улица и го прибраја мене ме опулија напреку ама ништо не ми рекоја :D сум имала среќа..
за ќотек мојте не смеат да кренат рака на мене, поточно срав им е оти многу боксој мавам :giggle:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.653
Поени од реакции
3.559
Мене и да правам нешто и да не правам нешто(па, обично правам) мене ме обвинуваат и ќе ме претепаат!
Ами јас досие во полиција што имам хахах! Тато кога го викнаа од полиција да дојде да ме собере партал ме направи дома, нашколо пет дена не се појавив , целиот шминкан во виолетово!
Tи си машко!?:eek:
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.496
Поени од реакции
2.407
Па може да се каже дека сум во пубертет :)
Некако не сум како повеќето пубертетлии, не ме нервираат акните, не ме нервира се живо и диво околу мене, не им контрам на родителите од чист инает (само по потреба), не се нервирам лесно, смирена сум, мразам пороци и никогаш нема да пробам, не ме интересираат трач муабети, ме интересираат некои посериозни теми (политика, историја, филозофија, компјутери) и сум многу позрела од многу мои врсници. Поголемо знаење имам од повеќето врсници на многу теми што нив не ги ни интересираат :nesvest:
Еднаш низ разговор со неколку мои врсници, неможев да поверувам дека незнаат кои се десница а кои левица, незнаат што е тоа форум и администратори :nesvest::pos2::pos2:
Неможам да поверувам на каков глупав начин пишуваат по фејсбук, тотална неписменост и некултура.

Не викам дека јас баш СЕ знам, ама неможам бре да соџвакам таква неписменост, толкаво незнаење за некои работи, а со оправдување: не ме интересира. Па тоа се работи кои треба да се знаат од општа култура!

Само ме нервира што се замарам за секакви непотребни глупости :)
И така, уште сум на почетокот на пубертетот, ќе видиме понатаму како ќе биде :)
Па, слично со мене. Една од најглупите работи што ми се се трач муабетите, која е целта:confused:. Ако збориш за посериозни теми, го почитувам секое мислење, ама за да создадеш мислење, мислењето треба да се базира на факти, така да и кога за нешто имам мислење не значи дека треба да зборувам за тоа бидејќи можеби ми е погрешно, со моите сфаќања, затоа што немам вистински информации за да создадам мислење. Можеби и затоа чудно ми е и неможам да се вклопам кога се збори за некои, глупи работи, според мене. А па најлошо е да се има високо мислење за себе, како што имаат некои деца, а всушност, незнаат што зборат.:facepalm:
 
Член од
18 ноември 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сакам да прашам дали некој може да ми одговори на следново прашање дали кафен вагинален исцедок со јак мирис е знак за некоја сериозна инфекција или болест и ако е што треба да правам.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Сакам да прашам дали некој може да ми одговори на следново прашање дали кафен вагинален исцедок со јак мирис е знак за некоја сериозна инфекција или болест и ако е што треба да правам.
Секогаш исцедок со јак мирис е знак за инфекција (не мора да е сериозна). Но треба да дадеш малце повеќе инфо за ситуацијава. Кафеав исцедок може да биде почеток или крај на менструација, но може да биде и нус појава од некоја инфекција. Исто така најчесто се поврзува и со рана бременост.
Зависи и од возраста,
Ако си тинејџер, може да претставува почеток на мензис.
Ако си постара, може да претставува почеток на менопауза.
Посети гениколог!
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
Точно ваква баба заслужува секој пубертетлија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom