Проширени вени

Член од
22 октомври 2014
Мислења
1
Поени од реакции
3
Dragi moi sonarodnici živeam vo Nemačka poveḱe od 30 godina.Problem prošireni veni imav dolgo vreme se obiduva da go reši kremi, masti i slično.
Sostojba ne može da bide podobro samo da pogoršavalo.Na baranje na eden prijatel otidov da se vidat na lekarot kancelarija dr Dragića vo Belgrad, kade što tie mi rekoa deka operacijata neophodna.Prihvatio mislam deka se oslobodi od težinata vo nozete i grbot.
Operacijata traela 30 muinuta pod lokalna anestezijom.Nakon deka otidov doma i dojde peš na kontrola po 7 dana.Vena isčezna i bolkata prestana.
Ovoj čovek e navistina volšebnik za mediumite se pišuva za nego.
Go imaš mojot zbor.
Negoviot veb-sajt e https://www.facebook.com/pages/Centar-za-savremenu-vensku-terapiju-laserom-Dr-Dragic-/444201985666184
 
Член од
7 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
3
Kolku iznesuva cenata za dvete noze? Dali toj doktor vrsi i operacija na kapilari?
Dali nekoj ima kontakt telefon od ordinacijata?
 
Член од
11 август 2011
Мислења
83
Поени од реакции
34
„Склерозацијатa e инјектирање на склерозантно средство во вената и нејзино претворање во фиброзна лента. Најголем број пациенти со проширени вени успешно се третираат со процедура наречена склерозација...“
Дали некој од вас имал искуство со третманот на проширени вени-склерозација, кои се ризиците и каде во МК најдобро може да се направи овој третман?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.861
Прво провери крвни садови и вени горе на клиника или приватно па ќе ти кажат дали има потреба. Ако не ти пречи во животот тогаш ништо страшно. Ако ти е од естетска причина, имаш креми и гелови. Инаку кај нас имаш кај анчевски како најпроверен, а процедурата е безболна и не трае повеќе од 20мин. Ризици постојат, ако лекарот е нестручен или опремата не му е во ред.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
јас имам на едната нога проширени вени во голем обем,
тоа ми е секако од долго стоење на едно место, како млад бев чирак на струг а и работев потоа на него,а тоа е стоење во место 8 часа(буквално не мрдаш со нозе,рацете работат)
ми се појавија прво два меура колку гравче или џамлија,не обрнував многу внимание на тоа но сепак отидов на лекар во Трансфузиологија кај Др.Костовска,која ми даде добри совети само што јас не ги слушав. Лекови никогаш не пробав а ми дадоа на шема.
Од тогаш помина над 40 години, проширените вени сметаат,ама има и „бетер“ си велам,а и еднаш нели мора и онака да се вечно одмара,па така овие 40 години никако не сум го лекувал,ретко некогаш ќе купев Желе за вени и еластична чорапа,сега ни тоа.
Ај ќе ги сликнам да ви покажам (ако се има желба).
На одмор избегавам сонце,а туширање со ладна вода на ногата ми е супер.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Mozete da probate eden recept koj e nogu dobar za krvnite sadovi voopsto, a kolku ke pomogne kaj rasirenite veni toa e druga rabota. Znaci da se pravi preceden sok od gjumbir, luk, limon i jabokov ocet. Od site 4 raboti da bide podednakvo i da se izmesa i da se pie bar nasabajle na gladno po edna supena lazica. Preporaclivo e da bide svez isceden , da ne se cuva u frizider i da se pie okolu 30 dena.
Posle sleden pat posle 6 meseca ili godina dena.
 
Член од
15 април 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Kolku iznesuva cenata za dvete noze? Dali toj doktor vrsi i operacija na kapilari?
Dali nekoj ima kontakt telefon od ordinacijata?
Цената нее мала, ама после оваа операција дозивотно си мирна. Контролите се бесплатни во наредната година.Oтстранува капилари на нозете многу ефикасно тел +38121500509 +381112630060
Bиди тука http://www.dr.dragic.rs/rs/kapilari
 
Член од
7 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
3
Bev na tretman na otstranuvanje kapilari kaj dr. Dragic i sum prezadovolna od rezultatite. :angel:I navistina nozete mi stanaa porcelanski cisti kako sto naveduvaat tie vo reklamata. Za razlika od drugite flebolozi i kozmeticari toj uspeva da ja prekine vrskata na kapilarite so venite koi gi hranat i na toj nacin tie isceznuvaat. No za toa mora da se bide mnogu vnimatelen i vest. Otstranuvanjeto na kapilarite e potpolno bezbolno Jas sum mnogu blagodarena na nego Korekcija tel od klinika +38169 5000900 Bravo dr Dragic ! :smirce:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
И за некоја година кога ќе се појават други, што ќе правите?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Прилично интересно е кога нов член, уште од првиот или не дај боже вториот пост, онака, као случајно, ќе почне да рекламира нешто. Па ќе се изредат и „други“ за поддршка :)

Еве нешто за проширени вени, изведливо во домашни услове, без асистенција од dr. Dragic. Некаква мешавина од алое вера, морков и јаболков оцет:
http://stil.kurir.rs/nega/najdelotvorniji-lek-protiv-prosirenih-vena-necete-prepoznati-svoje-noge-recept-clanak-51404

Не знам дали е ефикасно, ниту продавам оцет, алое или моркови.
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
1
Zdravo,sakam da ve prasam dali nekoj znae koj e najdobar doktor za operativen zafat za veni.Znaci posle bremenosta mnogu mi se pustija venite nemam sega za sega problemi no nozete strasno mi izgledaat.Bev na pregled vo klinika kaj dr.Gramatnikovski i mi rece deka mora operacija dali nekoj ima iskustvo od kaj nego ili pa da mi preporacate nekoj dobar doktor.
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
124
Поени од реакции
111
Еден хинт, т.е. бабин лек за сите со ваков проблем: Ракија од магарешки трн.
Помага и ефикасно делува.




Спортувај, трчај, вежбај, храни се здраво и немаш гајле. Орбитрек не, те прави шифоњер и ништо повеќе, тоа е обична медиумска патка.


Спортот и пешачењето се најважни, кип ит ап младичу.
Каков е тој магарешки трн и каде се најдува таа ракија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom