Професор со шлаканици воведувал ред на час

Член од
13 март 2011
Мислења
2.262
Поени од реакции
1.970
Да, не се сложуваме, откако виде дека не можеш да ги правиш мајтап тука луѓето за твојата „висока толеранција“.Што значи ти колку и да сакаш да тврдиш тука некои работи, не можеш при здрав памет од можни сто члена на темава која пишуваат, да им тврдиш дека ти си неверојатно исконтролирана личност.

Ти не читаш изгледа јас што пишувам,ќе го избрка од час!
Како поинаку да ти кажам?
Кој се тие 100 члена шо мислат како тебе?
Ти бе од кај знаеш јас колку сум толерантен? Сите ние треба да бидеме што е можно повеќе толерантни,ако не сите околу нас треба да ги искршиме.
А бидејќи сум милион посто сигурен дека може да се брка од час (немора да го запишува) , значи таа опција е многу подобра од шамарот, и поедноставно ќе заврши, а не фатално као оваа.
И шо цело време одиш оф-топик со глупи прашања и бегање од темата? Кажи убаво зошто го оправдуваш шамарот, сфатив тоа дека го извадил од контрола, бла бла ама не е доволно.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Кој се тие 100 члена шо мислат како тебе?
Ти бе од кај знаеш јас колку сум толерантен? Сите ние треба да бидеме што е можно повеќе толерантни,ако не сите околу нас треба да ги искршиме.
А бидејќи сум милион посто сигурен дека може да се брка од час (немора да го запишува) , значи таа опција е многу подобра од шамарот, и поедноставно ќе заврши, а не фатално као оваа.
И шо цело време одиш оф-топик со глупи прашања и бегање од темата? Кажи убаво зошто го оправдуваш шамарот, сфатив тоа дека го извадил од контрола, бла бла ама не е доволно.
Па според ова што го пишуваш, ти испаѓа дека на крајот имаш неверојатно огромна толеранција, толаква толеранција што никогаш во животот не ти се случило да кренеш рака на некого.Реков, мора да си нешто што не е од оваа планета.,.........
Јас не бегам од темата, гледаш убаво си пишувам и на темата и тебе те прашувам во контекст на темата е сето тоа.Што значи јас не забегав од темата.
И го оправдувам шамарот, зошто досега се покажало во повеќето случаи дека педагошките мерки како „праќање кај психолог“, „разговор со родителите“, „бркање од час“ и.т.н. не биле ефективни во сите случаи.Не ми продавај приказни дека кај сите деца функционираат овие мерки..........Што, да го остави на полагање? И, после тоа што? Да ургираат мама и тато со закани до професорот да го пушти детето на крајот од годината, за да не го бутне година.Веќе тоа го нема во задолжително образование, буткање во средно веќе нема.Порано врските беа клучни, сега е законот за задолжително образование.
А некој кога не покажува покрај овие мерки пак почит спрема професорот, а и спрема групата која дошла да учи и да слуша треба и те како треба со шамар да се доведе на место.
Тебе некој секој ден да ти го упропастува работниот ден и покрај превземените мерки (горе наведените) нема да ти дојде преку глава?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.262
Поени од реакции
1.970
Па според ова што го пишуваш, ти испаѓа дека на крајот имаш неверојатно огромна толеранција, толаква толеранција што никогаш во животот не ти се случило да кренеш рака на некого.Реков, мора да си нешто што не е од оваа планета.,.........
Јас не бегам од темата, гледаш убаво си пишувам и на темата и тебе те прашувам во контекст на темата е сето тоа.Што значи јас не забегав од темата.
И го оправдувам шамарот, зошто досега се покажало во повеќето случаи дека педагошките мерки како „праќање кај психолог“, „разговор со родителите“, „бркање од час“ и.т.н. не биле ефективни во сите случаи.Не ми продавај приказни дека кај сите деца функционираат овие мерки..........Што, да го остави на полагање? И, после тоа што? Да ургираат мама и тато со закани до професорот да го пушти детето на крајот од годината, за да не го бутне година.Веќе тоа го нема во задолжително образование, буткање во средно веќе нема.Порано врските беа клучни, сега е законот за задолжително образование.
А некој кога не покажува покрај овие мерки пак почит спрема професорот, а и спрема групата која дошла да учи и да слуша треба и те како треба со шамар да се доведе на место.
Тебе некој секој ден да ти го упропастува работниот ден и покрај превземените мерки (горе наведените) нема да ти дојде преку глава?
Никаде не пишуваше дека му го уништувал работниот ден постојано, не си додавај, не ја знаеме приказната како што пишав погоре може само да претпоставуваме. И да знаеш дека во Велес, во средните училишта има многу ученици што оставаат, полагаат и си ги имаат сите потребни педагошки мерки. Ова ти го кажувам оти викаш дека не помагале ништо. Значи ако еден ученик е толку безобразен и проблематичен (да речеме како вој) уште пред време ќе се превземе нешто, а не да се остави и ништо да не се прави.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Никаде не пишуваше дека му го уништувал работниот ден постојано, не си додавај, не ја знаеме приказната како што пишав погоре може само да претпоставуваме. И да знаеш дека во Велес, во средните училишта има многу ученици што оставаат, полагаат и си ги имаат сите потребни педагошки мерки. Ова ти го кажувам оти викаш дека не помагале ништо. Значи ако еден ученик е толку безобразен и проблематичен (да речеме како вој) уште пред време ќе се превземе нешто, а не да се остави и ништо да не се прави.
Значи и да е оставен на полагање он пак ќе помине година.Реков, новиот закон си го прави своето, ако не законот тогаш ургенициите, на мама и тато свинчето печено за професорката, на даде другарката чија мајка предава во средното каде учи бато.
Човек кој што предавал 25 години сигурно дека не кренал рака поради тоа што му текнало така да направи.По твојава логика треба сега да претпоставиме дека и овој го удрил зошто овој претерано долго време правел глупости секојпат кога ќе се појавел на часот.
Друго, рече дека ти се познати работите во школо, сакаш да кажеш дека нема такви од тие кои и покрај тие мерки не прават повторно и повторно глупости.
И тие педагошки мерки не помагаат во сите случаи.Не знам за Велес, ти говорам за Скопје.Во некои помагаат, но не во сите.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
646
Значи,. работник со 25 години работен стаж го избркаа, а некој упорно змиздри зошто сега он му мавнал шамар на ученикот. Засрамете се бе од такви како вас паднавме на вакво скалило. Не шеамар, да ги скршил од ќотек требало да се почитува неговиот стаж. Срам да ви е.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.554
Датум: 25.10.2012, 13:15​
(ШОКАНТНО ВИДЕО) Учителка во Кина претепува деца​
Учителка во кинескиот град Таијуан била снимена како ги тепа учениците. За половина час таа ги шлакнала и ги удрила децата повеќе од 120 пати, објави британскиот весник "Дејли мејл".​
Инцидентот бил објавен во медиумите откако таткото на едно од девојчињата кое дома се вратило со црвено и отечено лице, отишол во училиштето за да дознае за што станува збор. Тој побарал да ја прегледа снимката од наставата, а тоа што го видел го шокирало.​
- Во рок од половина час таа мојата ќерка ја шлакнала 43 пати и ја удри двапати. Ќерка ми и претходно се враќаше дома со модринки, но секогаш мислев дека се повредува за време на играта - изјавил Хан, таткото на малтретираното девојче.​
Како што објави Дејли мејл, учителката ги тепала децата и за ситници. Кинески медиуми тврдат дека учителката веднаш добила отказ.​

--- надополнето: 26 октомври 2012 во 18:29 ---
Ова се дешава во градинка значи. Недај боже некоја кај нас вака да ми ја удри внуката, ќе ја тепам 24 часа во канцеларија.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.468
Поени од реакции
7.119
^
Тепање нема да ја реши работата. Го ставам во кола и го оставам во планина. Нека реши природата шо со него.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.554
Не бе, може ќе се снајде така.
Како би издржал да си родител на едно од децава? Добила отказ wow за тепање 3-5 годишни деца.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.812
Поени од реакции
2.388
Во мое време имаше наставник по предметот ОТП кога беше дежурен ред воведуваше со стап.
На секоја клупа во училницата по ОТП имаше по две менгемиња. И да видеше некого на игра на менгемето ќе му речеше „Ти чим играш на менгемето то е знак дека сакаш да играш на цицките од мајка ти. Па нек ти ги дајт мајка ти цицките да си поиграш. А женско да видеше на менгемето да игра Taка как шо вртиш на рачката од менгемето да повртиш малце на курот од татко ти.
Пак да видеше мастика да џвакаш ќе ти речеше дај плукни ја овдека на катедра мастиката и потоа ти ја лепеше на косата...
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
29
Поени од реакции
17
Во мое време имаше наставник по предметот ОТП кога беше дежурен ред воведуваше со стап.
На секоја клупа во училницата по ОТП имаше по две менгемиња. И да видеше некого на игра на менгемето ќе му речеше „Ти чим играш на менгемето то е знак дека сакаш да играш на цицките од мајка ти. Па нек ти ги дајт мајка ти цицките да си поиграш. А женско да видеше на менгемето да игра Taка как шо вртиш на рачката од менгемето да повртиш малце на курот од татко ти.
Пак да видеше мастика да џвакаш ќе ти речеше дај плукни ја овдека на катедра мастиката и потоа ти ја лепеше на косата...
А да си го прај тој муабет со мајка му и татко му зато шо има случаеви да некое дете нема родител(и) и да си игра тој со цицките од мајкаму и куро од таткому.


Ако еден професор си дозволи да мава ученик заради однесување или учење, за секое однесување од професор шо не му се бендисува на некој ученик нека оди учеников и нека му мава шамари на професоро. Па еднаквост во правата. Или ако му одговара на професоро тужба да си крка тој си знај
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.149
Поени од реакции
8.836
Јас сум за да им се даде секакво право на учениците.
Да не смее збор да им се каже, како и што всушност е. Нека си прават што сакаат, нека излегуваат кога сакаат и нека останат ртки тркачки цел живот, како и што повеќето ќе бидат од новиве генерации.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
29
Поени од реакции
17
Јас сум за да им се даде секакво право на учениците.
Да не смее збор да им се каже, како и што всушност е. Нека си прават што сакаат, нека излегуваат кога сакаат и нека останат ртки тркачки цел живот, како и што повеќето ќе бидат од новиве генерации.
Има интернет и куро ги боли децата се е достапно, поточно се шо ги интересира че ди најда немора да памта се од училиште, не треба да се тепаат туку да си кулираат, деца се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom