Професионални лажговци

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Imase edno bratce so se vrtese okolu gtc i barase 70 denari za benzin poso kolata mu bila isprazneta kaj parkingot pred holiday inn. Bratcevo me ubeduvase celi 10 minuti dodeka go cekav drugarov koj go pozna deka i nego mu baral za ista rabota pari predhodniot den...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Само овие што ги набројавте може комотно да отворат мала фирма
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.260
Поени од реакции
29.742
На "глувонемиот" у Бисер,ми дојде и ми дава такво ливче,глув сум,дај ми пари,и ај извадив му дадов 10 денари,и ја гледа 10ката,и крева рамења,праи фаца ко демек-ти си знаеш и ме тапша по рамо и продужи даље...не ми се веруваше,фатив да се смеам,ама да ми дојде пак друг муабет ќе биде..:)
Хаха, ова се нарекува „луд јебе збуњенога„.
Извинете ме на српскиот, ама така ја имам запамтено фразава... Иначе ова е принципот на кој функционира цела држава.
Пазете се да не се збуните, секогаш има во близина некој спремен да ве за***. :)
 
Последно уредено:

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Нема да наведам примери само ќе пишам дека денес сите станаа патолошки лажговци, најверојатно поради околностите во државава и вишокот слободно време. И ми паѓа жал искрено, затоа што фали многу малку за да им ги сконташ филмовите.
А најтрагично е што се убедени дека светот во кој живеат е реален и сакаат тебе да те претстават како лажго.
Тажно.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Ги прочитав сите постови и се Ви се чудам
Вие зборите за лажговци кои лажат за 20, 30, 60 ....100 денари
А никој не кажа дека најголемите лажговци се политичариве
Лажат за милиони ......
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ги прочитав сите постови и се Ви се чудам
Вие зборите за лажговци кои лажат за 20, 3, 60 ....100 денари
А никој не кажа дека најголемите лажговци се политичариве
Лажат за милиони ......
Да пошто треба да бидат чесни и да не бидат богати.... дап тоа е начинот за успех... (y)
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Ги прочитав сите постови и се Ви се чудам
Вие зборите за лажговци кои лажат за 20, 30, 60 ....100 денари
А никој не кажа дека најголемите лажговци се политичариве
Лажат за милиони ......
Ајде не се срами шефе. Кажи на широко за топлификација и зонскиве лажговци.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ги прочитав сите постови и се Ви се чудам
Вие зборите за лажговци кои лажат за 20, 30, 60 ....100 денари
А никој не кажа дека најголемите лажговци се политичариве
Лажат за милиони ......
Истово сакав и јас да го кажам.

Мене искрено и жал ми е за нив,животот ги натерал на тоа, ете некој ќе пита за пари, некој ќе се прое*е и така, ама никој тоа не го прави поради тоа што животот дома му е бајка.

Од друга страна пак, каква ли совест имаат политичариве се прашувам!? :pipi:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Истово сакав и јас да го кажам.

Мене искрено и жал ми е за нив,животот ги натерал на тоа, ете некој ќе пита за пари, некој ќе се прое*е и така, ама никој тоа не го прави поради тоа што животот дома му е бајка.

Од друга страна пак, каква ли совест имаат политичариве се прашувам!? :pipi:
Стварно, каква совест треба да имаш за да бидеш богат политичар :confused: Треба сите да бидат посиромаси од народот и неспособни обичен човек да излажат. Така ќе напредиме 100%.

Од античко време у политика се влагало за МОЌ. Од античко време, досега, секаде и секогаш. Таков е животот, факт кој не може да се смени и треба да се прифати. И сосема разумно е. Ако сакаш моќ и пари ќе си влезеш у политика. Тоа е тоа, реална вистина која не е за осудување. Е сега ако веќе збориме за тоа како ја употребуваат моќта, тоа е друга работа. Али политичар кој успешно лаже е добар политичар. Прашањето е само кого.

Али да, жал ми е за нив :(
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Стварно, каква совест треба да имаш за да бидеш богат политичар :confused: Треба сите да бидат посиромаси од народот и неспособни обичен човек да излажат. Така ќе напредиме 100%.

Од античко време у политика се влагало за МОЌ. Од античко време, досега, секаде и секогаш. Таков е животот, факт кој не може да се смени и треба да се прифати. И сосема разумно е. Ако сакаш моќ и пари ќе си влезеш у политика. Тоа е тоа, реална вистина која не е за осудување. Е сега ако веќе збориме за тоа како ја употребуваат моќта, тоа е друга работа. Али политичар кој успешно лаже е добар политичар. Прашањето е само кого.

Али да, жал ми е за нив :(
Старите одсекогаш викале: Кради ама остај и за другиот да има што да украде ! Ама нашиве политичаре ем не покрадоја, ем ништо не ни оставија.
Интересно е како човек кој живее во ненормално општество со текот на времето го прифаќа како нормално, па дури и го зема за репер, мојата чудесна земја Македонија.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Старите одсекогаш викале: Кради ама остај и за другиот да има што да украде ! Ама нашиве политичаре ем не покрадоја, ем ништо не ни оставија.
Интересно е како човек кој живее во ненормално општество со текот на времето го прифаќа како нормално, па дури и го зема за репер, мојата чудесна земја Македонија.
Затоа се чита цел пост, не до пола и како ти одговара. Си има точно 3 мои реченици кои го потврдуваат ова што го збориш, али кој да прочита...
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Затоа се чита цел пост, не до пола и како ти одговара. Си има точно 3 мои реченици кои го потврдуваат ова што го збориш, али кој да прочита...
Извини не те сфатив, мислев дека си ироничен.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Извини не те сфатив, мислев дека си ироничен.
Делумно бев. Поентата ми беше да не навлегувам у политички муабети, туку само да си кажам дека според мене карактеристиката "добар лажго" за политичар е сосема позитивна и одлична карактеристика, такви треба да бидат сите добри политичари. А ако навлегуваме во тоа како се користат тие лаги, тоа веќе е политички муабет за кој се бришат мислења :)
 
Член од
9 јануари 2014
Мислења
50
Поени од реакции
63
Јас имав едне ваков другар партали правеше со вакви мамки.
Ке собере стари книги дома и ке ги стави во мали кутии. Ке испринта и ке залепи налепница со адреса. Ке отиде кај некој на врата и ке се преправа дека е поштар и дека имаат пакет, но треба да платат 190 денари за поштарина. И сега кој нема да плати :D. Си правеше убави дневници.
Исто така бараше 35 денари за автобус бидејки го изгубил нoвчаникот облечен во одело.
И многу други работи :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom