Професионални бодибилдери од Македонија

Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Аматер - нема никаков бенефит од тоа што го прави, ентузијаст, хоби...
Про - заработува од тоа што го прави

Е сега некои зборот аматер го користат за да омаловажат, ако суштината на цитираниот пост беше таа ондак се согласувам со твоето мислење
Зависи од кој аспект ги гледаш работите, Каи Грин пред да победи на првиот Арнолд Класик немал ни долар во него, а да не збориме за спонзор, а сепак никој не го нарече аматер.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Неможеш некој кој се докажал во спортов и поседува ИФББ Про лиценца да го наречеш аматер, а да го хејташ можеш колку сакаш.

Никој јас не хејтам без разлика дали има ИФББ Про лиценца, секој билдер го почитувам, а од нашиве само Мирко има Про Лиценца, но и тој не е активен бодибилдер како што излгеда оди веќе во пензија, не е во форма последен пат кога сум го видел, изгледа како никогаш да не вежбал.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Никој јас не хејтам без разлика дали има ИФББ Про лиценца, секој билдер го почитувам, а од нашиве само Мирко има Про Лиценца, но и тој не е активен бодибилдер како што излгеда оди веќе во пензија, не е во форма последен пат кога сум го видел, изгледа како никогаш да не вежбал.
Не е само Мирко има четворица со таква лиценца, а тој во каква форма е во оф-сезона не ме интересира, а во пензија дали ќе оди само он си знае.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Не е само Мирко има четворица со таква лиценца, а тој во каква форма е во оф-сезона не ме интересира, а во пензија дали ќе оди само он си знае.

Кои 4-ри бе друже? Оливер Аџиевски? Оне роден во Македонија, но живее во Шведска и секако е државјанин, коа излегува на натпреварување позади него стои знамете на Шведска, а не на Македонија, така да не се дивете на нив, биле некогаш Македонци, веќе не се за жал. Може само ние или они да викат Македонци сме во душата. Исто така и Цветко.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Кои 4-ри бе друже? Оливер Аџиевски? Оне роден во Македонија, но живее во Шведска и секако е државјанин, коа излегува на натпреварување позади него стои знамете на Шведска, а не на Македонија, така да не се дивете на нив, биле некогаш Македонци, веќе не се за жал. Може само ние или они да викат Македонци сме во душата. Исто така и Цветко.
Значи Арнолд е американец, не е од Австрија според тебе
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Значи Арнолд е американец, не е од Австрија според тебе
Кога Арнолд се натпреваруваше на мистер Олимпија, тој под матична земја му стоеше Австрија.

Ниеден од горенаведените, освен Мирко не ја претставува нашата земја, и со тоа неможеме да ги вброиме во македонски професионални бодибилдери.

Можеме да кажеме дека потекнуваат од Македонија, и имале кратка историја во нашата земја - ништо повеќе.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Без разлика дали ќе го вброиш или не, тој е Македонец и потекнува од Македонија.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Без разлика дали ќе го вброиш или не, тој е Македонец и потекнува од Македонија.
:facepalm:

Бил веќе не е, кога потпишуваш за друго државјанство, автоматски ти се одкажуваш од твоите корени и од минатото, може Македонец како што кажав само да е во душата, и убаво кажа Myers, Арднолд кога се натпреварувал ја представувал Австриа, ги мешаш малку брзините, м?
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Исто така да се надоврзам на темава, во последно време гледам некои ќе пукнат некоја шема, ќе извади вода, ќе направи неколку фотки од него и оп...во биографија професионален бодибилдер или фитнес модел :facepalm: Цела Македонија професионалци ќе стане :vozbud:
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Од една страна сте во право...ама пак од друга страна неможам целосно да се сложам со тоа.
Не е македонец оној кој се откажал од македонското државјанство, а не кој земал покрај македонското и некое друго. Е, сега зашто настапуваат под знамето на другата држава, не на матичната, тука има голем број на фактори. Еден и најбитен е финансискиот. Жалосно што во МК од 1991 година агенцијата за спорт дури сега во 2012 се обидува да направи 5 годишен финансиски план за работење. До сега како работеле, само тие знаат, но и сите ние кои сме биле директно врзани со спортот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: X3m
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
еве од мене едно момче македонче од ѓорче кое живее и работи во уса
еве слика од еден негов натпревар
riste.jpg
Ристе Војданоски
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
Тежина, висина, возраст да не знаеш?
30 тина години 175-180 висина тежина незнам
Знам додека живееше у ѓорче го викавме бомба зашто беше буцкаст
Хехехехех


Sent from my iPad 4 using Tapatalk HD
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
Многу одамна некаде 90/91 во Атлета кај Миле во Владимир Назор вежбаше Цветко - Целе ама тогаш беше прилично млад и растеше екстремно многу па замина во Германија видов фотки овде погоре станал ПРО. Ама прашањето ми е за овие поискусниве овде (Ѓоровски) во тоа време имаше еден беше двојно поголем од Целе, се викаше Кујтим ама презимето не ми текнува нешто ми врти како Нагавици да беше. Што е со него?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom