Професионални бодибилдери од Македонија

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Кујтим не успеа во светот на натпреварувачкиот бодибилдинг. Целе, не го искористи својот потенцијал. За жал. staro 1.jpg
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
Кујтим не успеа во светот на натпреварувачкиот бодибилдинг. Целе, не го искористи својот потенцијал. За жал.Прегледај го приврзокот 61435
Ова е фотка од тоа време за кое зборам. Целе беше многу помал во однос на Кујтим кога ке се појавеше он низ врата едвај влагаше. Штета што не успеал. Чисто информативно Цветко во Германија е преселен и од таму функционира или ??
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Ова е фотка од тоа време за кое зборам. Целе беше многу помал во однос на Кујтим кога ке се појавеше он низ врата едвај влагаше. Штета што не успеал. Чисто информативно Цветко во Германија е преселен и од таму функционира или ??
Тамо е преселен и од тамо функционира долги години.
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
Кујтим не успеа во светот на натпреварувачкиот бодибилдинг. Целе, не го искористи својот потенцијал. За жал.Прегледај го приврзокот 61435
Направив мало истражување на интернетов и како што гледам Целе прилично добро котира во светот на про ББ и како постигнати резултати и како рејтинг и од материјален аспект. Без намера да предизвикувам / провоцирам ама тоа според мене е одличен успех ако во животов живееше од тоа што го сакаш. Пример ако некој успее да стане профи тенисер и влезе во топ 100 тоа е тоа од материјален апсект е веќе со 7 цифри во УС долари заработувачка. Е, сега колку имал потенцијал тоа е друго прашање. Сепак не сум компетентен да зборувам на темава бидејќи сум класичен рекреативец и толку.
п.с. Фејбукот на Целе https://www.facebook.com/cvetko.stojmenovski
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Штета што во втората информација не напишале кој бил спонзор и покровител на паричната награда од 100.000 денари :) mister na makedonija.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom