Протест против џамија и забрана на турски јазик.

Член од
14 февруари 2014
Мислења
9
Поени од реакции
6
Бугарите може да се секакви, но треба да се учи од нив како се чува држава. Јас сум Македонец. 7 години живеам во Бугарија.
Погроми в Пловдив
http://news.ibox.bg/news/id_723199959


Див скандал в парламента заради забраната за агитација на чужд език
http://news.ibox.bg/news/id_1671686048


Емоционални изблици заради езика развалиха заседанието на НС без време

http://btvnews.bg/article/bulgaria/politika/emotsionalni-izblitsi-zaradi-ezika-razvali-zasedanieto-na-ns-bez-vreme.html


Атака с кам'ни и самоделни бомби срешту мјуфтијството в Пловдив
http://btvnews.bg/gallery/bulgaria/obshtestvo/protest-pred-sada-iska-istoricheska-spravedlivost-za-kurshum-dzhamiya.html
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108
^
што е тоа што ТИ го научи бе друже за тие 7 години ?! дај сподели
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Ѓубре идеологија- Ѓубре Луѓе- Ѓубре тема.
Бајдвеј Ѓубре е турски збор.:)
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
9
Поени од реакции
6
^
што е тоа што ТИ го научи бе друже за тие 7 години ?! дај сподели

Многу луди луѓе се
„Лафка” постави нова фронтова линија срешту олигархијата
http://www.faktor.bg/obshtestvo/petak-13/15651-grazhdani-obyaviha-voina-na-peevskii-po-ulitzite-na-sofiya-i-v-internet.html

02:02
http://btvnews.bg/gallery/bulgaria/obshtestvo/protest-pred-sada-iska-istoricheska-spravedlivost-za-kurshum-dzhamiya.html

=====

„До тази промјана се стигна след безпрецедентнија натиск, којто кликата на антиконституционната партија ДПС и наследниците на убијците на ген. Луков от БСП, чужди посолства, начело с израелското и различни НПО-та, проводници на чужди интереси, оказват в'рху б'лгарските власти, за забрана на марша.

http://www.faktor.bg/obshtestvo/ulicata/16546-vapreki-dps-lukovmarsh-ostava.html
--- надополнето: 14 февруари 2014 во 18:21 ---
ДПС е партија создадена од службите на Бугарија и не е турска
 
Последно уредено од модератор:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.392
Поени од реакции
36.504
Не обичам да читам блгарски јзик, али чим е против Чкљ и исламот, Ок е:)
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
9
Поени од реакции
6
20:55а и навистина се расисти, но јас како Македонец не сум имал проблем
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.017
Поени од реакции
14.912
Не обичам да читам блгарски јзик, али чим е против Чкљ и исламот, Ок е:)
Вчера на Македонците им забрануваат право на самоизјаснување, денес на Турците.

Па ти види на чија страна си.
.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Не сакам ни да се потрудам да читам бугарски.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Искрено ме заболе стапов, помина тоа време коа се нервирав за вакви глупости. :notworthy:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.392
Поени од реакции
36.504
Вчера на Македонците им забрануваат право на самоизјаснување, денес на Турците. Па ти види на чија страна си.
На наша страна сум. Не сум ни за Бугарите, ни за Турците.:)
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Добро, ајде ова црнци но зошто бугарите им даваат пасоши на азијати ?

Да се образуваат ?

Да работат во БГ ?

Зошто ?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
qwertyytrewq1111: Ај преведи ни на македонски јазик,а не да се замарам да читам бугарски. Македонски форум е, да те потсетам.
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
9
Поени од реакции
6
Добро, ајде ова црнци но зошто бугарите им даваат пасоши на азијати ? Да се образуваат ? Да работат во БГ ? Зошто ?

Бугарија има ангажман да прифати 10 000 бегалци од војни. Не им даваат пасоши. Многу мал дел имаат статус на бегалец. Повеќето стојат во бегалските кампови.
===

Цигани против Сиријци:tapp:

20:40

Ај преведи ни на македонски јазик,а не да се замарам да читам бугарски.Македонски форум е,да те потсетам.

Знам. Тоа е од веста. Не сум го напишал јас.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.434
Поени од реакции
19.810
Реално ако треба да бирам мегу две зла ке изберам помалото......

Како прво подобро ке живеам у држава со Бугари,Срби и Грци отколку со дивљаци симнати од планина и дојдени од пустина.....

Како второ кај горенаведениве комшии името и идентитетот ке ми го спорат ама никогаш нема да ме тераат да ја практикувам нивната (нашата)вера (можам да станам агностик,атеист,будист,паган,сатанист) освен ислам ;)

Како трето ако живеам во држава со "шарениве " ни идентитет,ни име,ни презиме ни религиска слобода ке имам туку ке мора да идам под нож :sneaky:

За свеста на Бугарите за опасноста од источните " пријатели" - :cuc: СЕКОЈА ЧЕСТ
А за надворешната политика ........тоа е друга тема веке :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom