Протест кај Јужниот сосед: "Вистинската Македонија е Грчка"

Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
Утре во Лерин ке има протести за тоа дека Македонија е грчка.. јас мислам дека претераа вие што мислите за утрешниот протест? не само за тоа туку општо за проблемите во врска со името,поделбата на македонија... Со оваа слика утре ке имаат протест
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Јас сум државјанин на Република Македонија и по националност сум македонец.Во ниеден личен документ не ме пишува како грк или државјанин на Грција така да за тие што протестираат:
 
S

Shaman

Гостин
А бидејќи по нивниот прв устав, грк е секој човек што верува во Христос....
тогаш наебаа сите дури до русија. :facepalm:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Јас сум државјанин на Република Македонија и по националност сум македонец.Во ниеден личен документ не ме пишува како грк или државјанин на Грција така да за тие што протестираат:
Јас мислам кажано е се тука може да се затвори темава.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ако ги држиме Гејовите уште неколку години во ваква ситуација јас мислам дека психички ќе се мрднат. И онака веќе подолго време не се арни уште малку им треба и готови се. Кутрите незнаат ни они што се Гејови ли се , Македонци ли се или Афрканци. Каква е таа нација Грк е ама и Македонец е по потреба. Бог да чува. Ние 50 години бевме во Југославија ама секогаш си бевме Македонци.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Оваа новава мапа им е-Сам себе го убијале..
Сите што ќе протестираат се уствари Македонци асимилирани..
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Грциве го сакаат она што никогаш не било нивно, а го бараат на начинот што е невозможно да го добијат.
Ние со знамето на целосна македонија донекаде и имаме право што го вееме бидејки тоа било под наше владеење со векови и потоа ни било противправно одземено, додека грциве никогаш не го поседувале а сепак го бараат целиот дел.
Не знам како може да имаат волку мало мозоче и вакви глупости да прават, само не сваќаат дека се срамотат себе и својата банкротирана држава која и онака веке е посрамотена.
Што ке постигнат со овој протест, ке пробуваат да го заплашат македонското население во егејска или што, нас ли ке не заплашуваат, i don't get it?
А мислам дека со картава сами си забиваат нож во грб.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Иначе јас немам ништо против да се договориме со овие што протестират и да ја формираме македонската држава по каратата која ја простират ама под друго знаме.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Оффф лелеее...Гејци...Им ги затворија фирмите, ги изгубија работите и сеа од досада ќе протестираат :facepalm:
 
M

Moon Child

Гостин
Е добро де, нека имаат. И Албанците протестираа до пред месец дена во главниот град, па никој со прст не мрдна.
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
море со војна да им идеме да им ги земеме деловите .. тогаш да ги видиме шо ке праат гејците
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
море со војна да им идеме да им ги земеме деловите .. тогаш да ги видиме шо ке праат гејците
Бојан ако си роден 1996 како што ти стои на никот , топло ти препорачувам да не се замараш со вакви теми.
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
Бојан ако си роден 1996 како што ти стои на никот , топло ти препорачувам да не се замараш со вакви теми.
не бе брат ми е 96 ама ја го користам овој ник :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom