Протести поради звучниците на џамиите

Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Последно време, Оџите појачани на максимум .
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.627
Поени од реакции
11.666
Последно време, Оџите појачани на максимум .
И тоа и од официјални џамии, а и не ретко се гледаат од обични куќи, со разгласи. Некои секти на исламот кои немаат допир со ИВЗ или пак одобрени од нив - кој да одговори....
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Во Србија езанот е забранет во општините каде муслиманите не се мнозинство. Мислам дека тоа е случај во речиси цела Европа.
 
Последно уредено:
Член од
18 јуни 2021
Мислења
267
Поени од реакции
564
Моментално сум во центар на Скопје, и оџата се слуша ненормално гласно, незнам што ќе биди во 4 сабајле.

Се враќам во Скопје после 20 години и не ми се верува како ова е ОК.

Јас немам проблем со ниту една религија и сум за максимална толеранција, но зошто јас, кој не сум припадник на исламска вера треба да го слушам на сред дневна оџата како пее на појачало? Во навидум секуларна демократска држава!

Кои се границите на прифатливи верски обичаи? Ако јас утре измислам вера чиј главен постулат ќе биди серење на отворено на плоштад проследено со фекална оргија, дали сите треба да ме толерираат?

Зошто да не си купат сите следбеници на исламската вероисповест блутут звучник и нека си слушаат дома секои 5 часа?

Колкави cucks сте Скопјани од други вери што трпите ова вознемирување како пасивни бета гимпови?

Истото би го кажал ако било која друга вера практикува обичаи кои би биле вознемирувачки за останатите.
 
Последно уредено:
Член од
18 јуни 2021
Мислења
267
Поени од реакции
564
И еве го и во 5 сабајле. Добро како живеете вака? Како во Афганистан да сме.

Па уште и 250.000 евра становите се направени, за задоволството да неможиш со отворен прозор да живееш во Европскава метропола.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Во навидум секуларна демократска држава!
Оваа држава ниту е секуларна ниту е демократска.
Толерирањето на исламот во државава е дело на фашистичката линија која сака да ја подели Македонија.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.660
Поени од реакции
21.703
Оваа држава ниту е секуларна ниту е демократска.
Толерирањето на исламот во државава е дело на фашистичката линија која сака да ја подели Македонија.
Абе кај си ти? Ја направивте ли изборната програма? Пофали се колку џамии и учк орли ќе никнат и каде? Како постот?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Абе кај си ти? Ја направивте ли изборната програма? Пофали се колку џамии и учк орли ќе никнат и каде? Како постот?
Еве бе работно и посно, фали се ти кога ќе се подигнат џамии.
20240401_101230.jpg
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.660
Поени од реакции
21.703
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Во каурски кафич си вака со харам кафето и се криеш или си мудоња и го пиеш кај шќипе сите да те видат?
Најшќипе кафич во Куманово е ова, а за убавина полно беше.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
267
Поени од реакции
564
Ти како алфа мажјак остани и избори се за нас.
Па со оглед на тоа што бев разбуден од 5 сабајле седев и во гнев направив акционен план, како да пристапам до медиуми, како да мотивирам и мобилизирам граѓани, како да влијаам политички…

И потоа ми текна да ја прегледам темава и сватив дека проблемов не е од вчера и дека со години веќе ви го прават истово и дека или сите Скопјани сте пички под јорган или курот ве боли, најверојатно со оглед на тоа што градот изгледа како смрден контејнер е второто, односно нема доволно свест и само-вредност да ви смета, така да за кој би се замарал? И во случајов за мене лично е најпаметно да си го спакувам куферот и да си се вратам од кај што дојдов.

Фала богу што рано дознав каде сум па не се инвестирав во стан и кола како што планирав.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.660
Поени од реакции
21.703
Најшќипе кафич во Куманово е ова, а за убавина полно беше.
Јес да е матно ама вака по силуети и контури гледам 4-5 маси и не ми изгледа дека е полно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom