Протести поради звучниците на џамиите

Член од
23 мај 2013
Мислења
2.234
Поени од реакции
5.219
Јас сум против ЗВУЧНИЦИТЕ зошто треба тоа да е природно а не стави СД и уживај
Баш убаво ''пеат'' во 4 саат сабајле ги слушам со задоволство откипувам прозорец за да слушам
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.299
Поени од реакции
4.681
Како да не, ќе забранеле :D Да си имаш работа со културни, образовани и паметни луѓе, ОК да разберам, ќе почитуваат закон. Ама љуљзим фљамур љумфер и нивните ретардирани сограѓани ќе протестираат, хавуз ќе прават, хавуз ! :D[DOUBLEPOST=1392730133][/DOUBLEPOST]

Епа ако НЕ ПРИМЕТУВАШ и НЕ СЛУШАШ; за кој курац вриштат на појачало ? Провокации ? ДА. Ако си верник, стани во 4-5-6 сабајле, или кога и треба да се оди, и отиди таму.

Христијаните одат во црвка, и попот пее САМО на тие што се ПРИСУТНИ таму. А не е рокнат на појачало, за да слуша цела држава -.- :D
Се сложуваш дека и камбаните не црквите треба да и се намали јачината?
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Се сложуваш дека и камбаните не црквите треба да и се намали јачината?
Македонија е христијанска земја, секој што дошол овде треба да се адаптира, ко и јас коа би одела во муслиманска, сигурно не би барала да ми чукаат камбани.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.299
Поени од реакции
4.681
Македонија е христијанска земја, секој што дошол овде треба да се адаптира, ко и јас коа би одела во муслиманска, сигурно не би барала да ми чукаат камбани.
Од каде тогаш толку џамии?
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Ајде ќе искочиме да поминеме низ секој дел на Скопје. Да видиме ти колку пати и со кој интензитет ќе слушнеш камбани, а јас колку пати и со кој интензитет ќе слушнам вриштење на џамии ? Може ли ?

Не ме заебавај, немам слушнато камбана во не знам колку време.. а и да се слушне, тоа е некоја секунда и треба да си стварно блиску до црквата.

И самиот знаеш дека тоа НЕ Е ВО РЕД.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.299
Поени од реакции
4.681
Ајде ќе искочиме да поминеме низ секој дел на Скопје. Да видиме ти колку пати и со кој интензитет ќе слушнеш камбани, а јас колку пати и со кој интензитет ќе слушнам вриштење на џамии ? Може ли ?

Не ме заебавај, немам слушнато камбана во не знам колку време.. а и да се слушне, тоа е некоја секунда и треба да си стварно блиску до црквата.

И самиот знаеш дека тоа НЕ Е ВО РЕД.
Имав прилика да живеам блиску црква, и знам дека пречи, во 7 сабајле камбаните звонат, и не само еднаш, сум заборавил колку пати дневно...[DOUBLEPOST=1392732550][/DOUBLEPOST]
Дали тоа ја прави муслиманска?
Гледаш колку си паметен...
Значи не е ни христијанска...
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Имав прилика да живеам блиску црква, и знам дека пречи, во 7 сабајле камбаните звонат, и не само еднаш, сум заборавил колку пати дневно...[DOUBLEPOST=1392732550][/DOUBLEPOST]
Гледаш колку си паметен...
Значи не е ни христијанска...
Близу католичка можеби.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Имав прилика да живеам блиску црква, и знам дека пречи, во 7 сабајле камбаните звонат, и не само еднаш, сум заборавил колку пати дневно...
ДОбро бе дојди ајде како што ти реков, ќе земеме лист и ќе запишуваме. Нив викаме - оди си на косове ако ти смета, вие викате одете си од тука. Чаре ? Дај да се спукаме да се испоубиеме, кој остане ќе си живее мирно и убаво. :D
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.299
Поени од реакции
4.681
ДОбро бе дојди ајде како што ти реков, ќе земеме лист и ќе запишуваме. Нив викаме - оди си на косове ако ти смета, вие викате одете си од тука. Чаре ? Дај да се спукаме да се испоубиеме, кој остане ќе си живее мирно и убаво. :D
А да пробамe прво со Paintball? :pos:
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Имав прилика да живеам блиску црква, и знам дека пречи, во 7 сабајле камбаните звонат, и не само еднаш, сум заборавил колку пати дневно...[DOUBLEPOST=1392732550][/DOUBLEPOST]
Гледаш колку си паметен...
Значи не е ни христијанска...
Отсекогаш била христијанска, да беше обратна ситуацијата, се прашувам што ќе кажеше.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Може, собери екипа и да се договориме/ ЕЈ ај стварно, озбилен сум :D
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.380
Prvociras ili taka mi se cini ? Pak ke places kaj moderatorot!
Во право е човекот.
Прво била паганска, Зевс, Хера и компанија. Аце на Исус колку што знам не се молел.

Среќа сега е секуларна држава (барем на папир).

А иначе сум за намалување и на звучниците и на камбаните ако може некако.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom