Проституција

Член од
6 декември 2022
Мислења
962
Поени од реакции
1.409
Член од
30 октомври 2022
Мислења
161
Поени од реакции
435
Ние сме толку затуцана држава/народ/општество што во нашиве животи нема шанси да го дочекаме/доживееме тоа да овој најстар занает на планетава биде легализиран, по теркот од оние земји каде што оваа дејност е легална, легални јавни куќи секако за полнолетни особи, редлајт дистрикти и.т.н. Но ова е сајенс-фикшн за Маќедоња... Реалноста е или дркај на порничи на нет, или купи си кукла од секс-шоп или земи/ожени се со некоја тешка грдосија па буфтај ја... фуј... :tapp:
Да шом се легализира проституцјата ќе бидиме многу напредни.Така почнува тоа.После следува дај да не бидиме затуцанида дозволиме геј бракови.Потоа на сцена ќе се појават разноразни тран и не знам уште какви сексуалци за на крајот да се отвори прашањето дали воопшто педофилијата е опасна???:cautious:Така се отвара пандорината кутија.Така се отвори и на запад.Ти стварно мислиш дека оние проституткине во Амстердам шо стојат на излози рекламрајки се за секс се слободни?Стварно мислиш дека нив не ги контролира мафијата?Соочете се со реалноста.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.835
Поени од реакции
6.459
Sekoj si ima pravo na svoe mislenje. Sepak podobro e odredena dejnost što postoi na ovoj ili onoj način vo vakva ili onakva forma legalna ili ilegalna, ipak podobro e da bide na nekoj način regulirana od državata sekako po terkot na državite koi ja regulirale taa dejnost, otkolku da bide totalno neregulirana.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.886
Поени од реакции
1.479
Да шом се легализира проституцјата ќе бидиме многу напредни.Така почнува тоа.После следува дај да не бидиме затуцанида дозволиме геј бракови.Потоа на сцена ќе се појават разноразни тран и не знам уште какви сексуалци за на крајот да се отвори прашањето дали воопшто педофилијата е опасна???:cautious:Така се отвара пандорината кутија.Така се отвори и на запад.Ти стварно мислиш дека оние проституткине во Амстердам шо стојат на излози рекламрајки се за секс се слободни?Стварно мислиш дека нив не ги контролира мафијата?Соочете се со реалноста.
аха добро, а пошо не легализираме среќа нема проституција.
исто како и алкохол, цигари, комар и дрога и проституција треба да се легализираат.
со тоа државата ќе ги даночи и регулира ваквите дејствија, уместо као шо е сеа 100% од приливот на средства у овие дејности (дрога и проституција) остануваат како црни пари или се перат од страна на криминалците преку сопствени 'чисти' бизниси.
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
161
Поени од реакции
435
аха добро, а пошо не легализираме среќа нема проституција.
исто како и алкохол, цигари, комар и дрога и проституција треба да се легализираат.
со тоа државата ќе ги даночи и регулира ваквите дејствија, уместо као шо е сеа 100% од приливот на средства у овие дејности (дрога и проституција) остануваат како црни пари или се перат од страна на криминалците преку сопствени 'чисти' бизниси.
Во моментот кога ќе се легализира проституцијата многу повеќе жени,а и мажи ќе почнат да работат како проститутки.Затоа имаш и далеку повеќе зависници од алхохол и цигари,а за споредба процентот на наркомани е далеку помал.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.886
Поени од реакции
1.479
Во моментот кога ќе се легализира проституцијата многу повеќе жени,а и мажи ќе почнат да работат како проститутки.Затоа имаш и далеку повеќе зависници од алхохол и цигари,а за споредба процентот на наркомани е далеку помал.
класична претпоставка базирана на неинформираност.
по декриминализацијата на сите дроги во Португалија во 2001 бројот на предозирања, хив позитивни и оверал криминални престапки кои вклучуваат дрога се драстично намалени.

он топик:
1. легализацијата на проституцијата ќе донесе повеќе пари во буџетот, од моменталните 0 што се влеваат од оваа дејност.
2. ќе го регулира самиот пазар со законски акти кои ќе мора да се испочитуваат како што се редовни проверки од болести на оние кои се бават со тоа што ќе го намали бројот на сексуално преносливи болест

кој има фајде од нелегализација на овие дејности? само криминалците кои се бават со тоа
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2022
Мислења
12
Поени од реакции
23
супер, супер. јас сум овде во случај некоја овде да бара заинтересирани клиенти во приватна порака. :pipi: чекам да пишеш :smirce:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.342
Поени од реакции
10.147
Euro Girls Escort

Изволте кој сака да се омрси
 
Последно уредено:

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.835
Поени од реакции
6.459
Доста дискутабилна тема. Дури и некад да се легализира оваа дејност во МКД секако по теркот на модерните, демократски и цивилизирани држави кон кои нели се стремиме, поентата ми е кој ќе ја работи оваа дејност, ќе увезуеме девојки од Тајланд ли или од Марс... На пр. Скопје главен град од повеќе од половина милион жители има вкупно т.е. само неколку активни проститутки (на прсти да ги изброиш) кои својата "тезга" ја држат во реонот околу МТВ/МАНУ/МКЦ... Накратко кажано од математички аспект статистичка грешка, десетина квази-проститутки на скоро едно-милионски град... Членот претходно напиша дека доколку би се легализирала оваа дејност бројот на проститутки рапидно би пораснал, ок, можеби да, можеби и не, но што ја спречува една проститутка да ја врши оваа дејност дури и во вакви услови на нелегализираност, како овие девојки (гореспоменати во мојов пост) си ја работат својата дејност секоја вечер дури иако нивната дејност законски е нелегална/илегална... :tapp:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.835
Поени од реакции
6.459
Хах ова нема врска тоа се девојки од сосема други земји и делови од планетава... не се никакви Skopje escorts... :icon_mrgr:
Како беше она ти искача некоја апликација на некое ќоше од нетов Hot girls in Capari Macedоnia кликаш и ти искачаат црнкињи од Дурбан Јужно Афричка Република... или некои од Сао Паоло (Бразил) ... :ROFLMAO:
Цапари... :LOL:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.342
Поени од реакции
10.147
Хах ова нема врска тоа се девојки од сосема други земји и делови од планетава... не се никакви Skopje escorts... :icon_mrgr:
Како беше она ти искача некоја апликација на некое ќоше од нетов Hot girls in Capari Macedоnia кликаш и ти искачаат црнкињи од Дурбан Јужно Афричка Република... или некои од Сао Паоло (Бразил) ... :ROFLMAO:
Цапари... :LOL:
:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom