Проституција и јавни куќи во Македонија

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.046
Обични рандом девојки? Полека со мизогинијата, гледам на многу теми се пропагираат некои митови околу жените, слабо прикриена омраза со муабет во стил site zeni se kurvi brat samo postenite barat para na raka mehehe, на ништо не личи тоа. Опрајте се, возрасни сте.
Што тоа со трошењето, не трошиш пари на себе секој ден? Не сфаќам каков е тоа финансиски терет ако се има девојка. Особено 30+ популација каде и двете страни заработуваат. Секој си има своја прича ама ваљда си имал некаква комуникација со женски особи, не сфаќам што е толку комплицирано.
Тоа е муабетот на дечкте што не ебат. Нормално дека нема да ти оди од рака со жените кога гледаш само за ебење нешто по секоја цена и оддаваш аура на очај и кога целиот процес го гледаш како „трошење на пари, труд и време“. Ебате беља, па целиот тој процес на собирање на храброст, почнување муабет, запознавање нова личност, први дејтови, до каде можеш да отидеш и слично е сам по себе возбуда и забавен и навистина е дебилно да го гледаш како трошење на пари и време.

Уживај, искочи во град, направи муабет со некои девојчиња, не напињај по секоја цена, не бркај само нападно облечени или бомби. Aко има хемија и кликнете со нормалне муабет, супер размени бројче, искочи, не мора да плаќаш ништо. Искрено се оженив и веќе 8 месеци сум во брак, а не памтам освен за роденден или посебни прилики да сум платил нешто за жена ми и дури бевме свежо фатени пред 6 години.
Искрено сум бил во тој incell свет и не е убаво место, но нит треба да си некој лепотан, ниту богаташ, ниту да имаш 1000 другари и контакти за да излезеш од тој филм.
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2015
Мислења
2.679
Поени од реакции
4.700
Тоа е муабетот на дечкте што не ебат. Нормално дека нема да ти оди од рака со жените кога гледаш само за ебење нешто по секоја цена и оддаваш аура на очај и кога целиот процес го гледаш како „трошење на пари, труд и време“. Ебате беља, па целиот тој процес на собирање на храброст, почнување муабет, запознавање нова личност, први дејтови, до каде можеш да отидеш и слично е сам по себе возбуда и забавен и навистина е дебилно да го гледаш како трошење на пари и време.

Уживај, искочи во град, направи муабет со некои девојчиња, не напињај по секоја цена, не бркај само нападно облечени или бомби. Aко има хемија и кликнете со нормалне муабет, супер размени бројче, искочи, не мора да плаќаш ништо. Искрено се оженив и веќе 8 месеци сум во брак, а не памтам освен за роденден или посебни прилики да сум платил нешто за жена ми и дури бевме свежо фатени пред 6 години.
Искрено сум бил во тој incell свет и не е убаво место, но нит треба да си некој лепотан, ниту богаташ, ниту да имаш 1000 другари и контакти за да излезеш од тој филм.
Значи делиме слични искуства мање-више, само што ние одевме релативно кратко ама брзо знаевме на што сме, може и возраста влијаеше тука, дури и самата свадба не мора да биде некој си екстремен трошок, кај нас немаше повеќе од 50-60 гости не верувам дека сето тоа беше над 1000 евра, претпоставувам дека и ти не си потрошил нешто невидена сума а и тоа е еднаш во животот, овие по темиве се опседнале со сметки уште да бараат повратак на ДДВ :angel: чување фискални од дејт :icon_lol:
Исто имав тежок период кога не знаев дали ќе преживеам а не пак за дејтови и женски, изолација до макс. ама пројде и тоа некако...
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.046
Значи делиме слични искуства мање-више, само што ние одевме релативно кратко ама брзо знаевме на што сме, може и возраста влијаеше тука, дури и самата свадба не мора да биде некој си екстремен трошок, кај нас немаше повеќе од 50-60 гости не верувам дека сето тоа беше над 1000 евра, претпоставувам дека и ти не си потрошил нешто невидена сума а и тоа е еднаш во животот, овие по темиве се опседнале со сметки уште да бараат повратак на ДДВ :angel: чување фискални од дејт :icon_lol:
Исто имав тежок период кога не знаев дали ќе преживеам а не пак за дејтови и женски, изолација до макс. ама пројде и тоа некако...
Буквално иста приказна што се однесува до трошокот. На свадбата ем и во пандемија ни беше до кај 40 души бевме. Јас и порано ќе се женев да не беше пандемијава и затварањата, али што е тука е. И да ни дозволеа се фул како сакаме не верувам дека ќе имавме повеќе од 70-80 души.

Сега може ќе звучи патетично, но веројатно сум имал ксмет да сретнам права девојка што не секој има таква среќа. Ама пак од друга страна, каков си - такви луѓе ќе привлекуваш околу себе. Сакаш калаштури што очекуваш да им плаќаш од почеток до крај се, такви ќе наоѓаш.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
2.679
Поени од реакции
4.700
Буквално иста приказна што се однесува до трошокот. На свадбата ем и во пандемија ни беше до кај 40 души бевме. Јас и порано ќе се женев да не беше пандемијава и затварањата, али што е тука е. И да ни дозволеа се фул како сакаме не верувам дека ќе имавме повеќе од 70-80 души.

Сега може ќе звучи патетично, но веројатно сум имал ксмет да сретнам права девојка што не секој има таква среќа. Ама пак од друга страна, каков си - такви луѓе ќе привлекуваш околу себе. Сакаш калаштури што очекуваш да им плаќаш од почеток до крај се, такви ќе наоѓаш.
Многу луѓе не би признале колкава улога игра среќата во пронаоѓање животен партнер, но среќата е само првиот чекор, ќе се запознаеш и сето тоа, но што после тоа зависи од двете страни куд плови овај брод, ти пожелувам среќа и мирно море :)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.374
Поени од реакции
22.320
Steta sto sme zatucana drzava i vo milionski grad ko na pr. Skopjevo nema nitu edna legalna javna kuka (ko sto gi ima bezbroj po drugi ponormalni drzavi) i ko coek da si vlezes, da si odberes cura koja ke ti ja fati oko sekako, da si platis i sekako da si klatis.
Uau, trgovija so luge e sega progresivna rabota, bravo. Sramota za nas zatucanite...
 
Член од
1 април 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Дај кажете нешто кај има некоја курва низ бт или контакт нешто не бива веќе со десанка:(;) а некако не ме бива по традиционален пат. Слушам имало многу што се сексале со грци ама нз како да се дојде до контакт
 
Член од
7 јануари 2020
Мислења
64
Поени од реакции
41
Дај кажете нешто кај има некоја курва низ бт или контакт нешто не бива веќе со десанка:(;) а некако не ме бива по традиционален пат. Слушам имало многу што се сексале со грци ама нз како да се дојде до контакт
Па оди кај што одат грците или седат. можеби ќе препознаеш некоја девојка и ќе се изненадиш. кај ги собираат грци чупињата?

П.С : слушам имало многу циганки што се ебат.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
2.679
Поени од реакции
4.700
Дај кажете нешто кај има некоја курва низ бт или контакт нешто не бива веќе со десанка:(;) а некако не ме бива по традиционален пат. Слушам имало многу што се сексале со грци ама нз како да се дојде до контакт
Какви ботови виреат по светов тоа чудо нешто :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom