Проституција во форма на новинарство

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од 3MZdravkovski, 19 март 2017.

 1. 3MZdravkovski

  3MZdravkovski

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  25
  Не можам да гледам пусти вести не дека не ме интересира, туку од пустите новинарски курви кој во секој момент ќе дадат газ за да се себепромовираат... Туку до кога вака? Овие од ЗНМ или МИМ ако некој новинар го погледнеш на криво очи ќе ти извадат па ше кукаат па ќе испаѓаат на пресови, а нивните гомна остануваат неизбришани и тоа е секако ОК - они се новинари... Клатас, Мирка итн рацете им ги бацуваа на Бранко и компанија, и сега без малку срам мислат дека се малоумни граѓаните па мкнат како луди на другата страна. Телма ако гледаш да ти се споврати, сител такоџер... Курва до курва на секоја тв, и они ќе ми креираат јавно мислење... Ма не ме јеби... И секако зло се сорос, пола новинари живеат од него, ама и овие нашиве шо ни ги јадат нашите пари се уште поголемо зло. За парите на сорос не ме боли ташак оти не се мој, ама парите на миленко, јанко, латас оти се мој, твој и на сите нас. Затоа апстиненција од воа новинариве оти мамето ни го ебаа. Селективни вести, лажни информации, кревање тензии итн се за мочани пари...
   
  Последно уредено: 19 март 2017
  На Bojco и k0k014 им се допаѓа ова.
 2. smihajlo

  smihajlo Superposition, Relentless

  Член од:
  11 август 2010
  Мислења:
  2.901
  Допаѓања:
  3.102
  Претпоставувам единствен начин е да ги бојкотираме вестите еве јас не гледам вести 3-4 години можеби пошто ми се повраќа моментот кога ќе почнам да ги слушам.
   
  На 3MZdravkovski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 3MZdravkovski

  3MZdravkovski

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  25
  Брату ни ја никако не само вести туку и македонски канали (освен ескобар на телма).
   
 4. mendieta

  mendieta

  Член од:
  18 март 2015
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  244
  денеска кој стигна лекар стана а пак за новинар отварате тема,..
   
  На arheolog и Chemical Angel им се допаѓа ова.
 5. 3MZdravkovski

  3MZdravkovski

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  25
  Мене ме болибтоа шо они не се ништо повеќе од нас, луѓето кој имаме други професии па да бидат заштитени итн. Ако навредиш циган ништо не е, ако навредишбновинар до европски парламент ќе стасаш... Друго шо ме буни и ме нервира - Во Нигерија терористи од Боко Харам убиваат 2000 локалци, во исто време 12 новинари на шарли ебдо во париз. Светот се крена па прават маршови, воа ноа за 12 новинари, а овие 2000 у Нигерија кој ги ебе не се битни...Епа членови на ЗНМ мора да разберете дека ако работите некоја професија не сте повеќе од нас шо имаме други професии па макар сме биле и чистачи и вашите продадени курвински животи се исто вредни со животот на некој циган, со мојот и на сите останати
   
 6. mendieta

  mendieta

  Член од:
  18 март 2015
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  244
  се согласувам со ова што го напиша само би додал дека новинариве во денешно време наместо информатори станаа продложен јазик на политичариве исто како судството што им е продолжена рака
   
  На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 3MZdravkovski

  3MZdravkovski

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  25
  Апсолутно... Грујо го нема сител е тука, зајко го нема телма зборува во негово име... Се е по кур. Кенкаа, плачеа, маваа и пцуеа од А1за да после еден месец тие истите се стокмат кај другиве па одма и со пофалби почнаа
   
 8. DirectX

  DirectX

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  1.055
  Допаѓања:
  1.053
  Така функционира демократијата насекаде низ светов.
   
 9. Идиот на Социјализмот

  Идиот на Социјализмот fekalija

  Член од:
  28 декември 2011
  Мислења:
  4.230
  Допаѓања:
  5.928
  такае! да живее маќедониа!
   
 10. alekjov

  alekjov

  Член од:
  8 октомври 2009
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  108
  Во целиот нормален свет најценети и најплатени се новинарите кои што се против власта. Власта располага со моќ, пари, може да влијае на судството и командува со полицијата и поради тоа може да прави злоупотреби.
  Само во Македонија се форсираат новинари кои што секогаш се со власта без разлика која партија е на власт (Латас, Мирка...). Оваа категорија на новинари ги нарекуваме „новинарски проститутки“.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: