Просење

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.392
Поени од реакции
36.503
Најголем изум е градењето на куќи, огнот, струјата, бунарот... :)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.294
Струјата.. замисли ден без струја..ноќ без струја .. мене до некаде и интересно би ми било,но само одреден период ваљда..
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.392
Поени од реакции
36.503
Чергичето за пред врата :)

Ако не е тоа да се бришат гостите со тоа кондурите се калои ќе ми направат :)
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
827
Поени од реакции
1.425
Е добро де, се мисли општо на електричната енергија, системот за пренос и тн...не изигравај и ти сега тука :tapp:
Општо - електричната енергија не е изум. Што конкретно, наизменичната струја, производство, сладирање? Исто како да напишеме и водата е изум па да испадне се работи за системот за наводнување. Не изигравам, стварно глупо е наведено.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.129
Поени од реакции
4.425
0. парчето дрво употребено привиот пат како алатка или оружје
1. Тркалото
2. Употребата на оганот
3. Култивирање на растениата и на добитокот...
.
.
.
ХХ... - Футбалот :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom