Просечен кладионичар СП ракомет edition

Ќе погодат ли експертите на МТВ некоја утакмица?


  • Вкупно гласачи
    29
  • Гласањето е завршено на .

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695


Без потребен вовед. Едноставно, тема во која ќе предложувате типови за тековното светско првенство во ракомет. Да не се мешаме со општата тема, и да биде попрегледно.

Мојата игра за денеска беше:

Capture.JPG

Хендикепот за Белорусија беше смешен, сакав да ја пишам и чиста двојка на сингл, но...

Уште Хансен и компанија да го почнат првенството во стил, а не како што секад знаат првата текма да им е мизерна.

Од играчите мислам дека Кире и Родриго Салинас (Чиле) ќе бидат плусови скоро на секоја текма ако границата за нив е под 8,5, односно 6,5.

Бујрум.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147


Без потребен вовед. Едноставно, тема во која ќе предложувате типови за тековното светско првенство во ракомет. Да не се мешаме со општата тема, и да биде попрегледно.

Мојата игра за денеска беше:

Прегледај го приврзокот 163419

Хендикепот за Белорусија беше смешен, сакав да ја пишам и чиста двојка на сингл, но...

Уште Хансен и компанија да го почнат првенството во стил, а не како што секад знаат првата текма да им е мизерна.

Од играчите мислам дека Кире и Родриго Салинас (Чиле) ќе бидат плусови скоро на секоја текма ако границата за нив е под 8,5.

Бујрум.
1.05 за кец Белорусија
Кого стигнав му кажав х2 да ја товарит
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
1.05 за кец Белорусија
Кого стигнав му кажав х2 да ја товарит
Абе 13 беше коефициент за двојка. :shook: Ќе нема подобар поклон на првенствово. Ама тикетон го пишав у 13.55, и дур се решив дал да ја пишам сингл почна утакмицата...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
1.05 за кец Белорусија
Кого стигнав му кажав х2 да ја товарит
Мене не ми ја кажа:D,јас НАЈГОЛЕМИОТ БУДАЛА не на 1.05,туку на "фантастични" 1.04 на бет 365 си паднав на Беларус.:ROFLMAO:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Абе 13 беше коефициент за двојка. :shook: Ќе нема подобар поклон на првенствово. Ама тикетон го пишав у 13.55, и дур се решив дал да ја пишам сингл почна утакмицата...
Не уплаќам никогаш појќе од 200 ден, иначе за милион беше играње.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Мене не ми ја кажа:D,јас НАЈГОЛЕМИОТ БУДАЛА не на 1.05,туку на "фантастични" 1.04 на бет 365 си паднав на Беларус.
Не заебавај ти ск најголем познавач ма ракометов на цел форум нема шанса да си ја играл на тој коеф :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Не заебавај ти ск најголем познавач ма ракометов на цел форум нема шанса да си ја играл на тој коеф :)
Ја играв,скоро сите утакмици од прво коло ги врзав,плус 3 кошарки од Евролига и Барса за утре,5 евра за неполни 25 :)
Не дека ќе ми сменеше нешто 1.04 ама ги играв демек СУМ ГИ ПОГОДИЛ СИТЕ :)
АБЕ ЛУДАК:гик:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ја играв,скоро сите утакмици од прво коло ги врзав,плус 3 кошарки од Евролига и Барса за утре,5 евра за неполни 25 :)
Не дека ќе ми сменеше нешто 1.04 ама ги играв демек СУМ ГИ ПОГОДИЛ СИТЕ :)
АБЕ ЛУДАК:гик:
Ко ја денеска се промаршив. И тотали и индибидуални и полувреме и крај се со ред :D
Ама вчера се омрсив 1500 за 30 ден се влезе
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664


Без потребен вовед. Едноставно, тема во која ќе предложувате типови за тековното светско првенство во ракомет. Да не се мешаме со општата тема, и да биде попрегледно.

Мојата игра за денеска беше:

Прегледај го приврзокот 163419

Хендикепот за Белорусија беше смешен, сакав да ја пишам и чиста двојка на сингл, но...

Уште Хансен и компанија да го почнат првенството во стил, а не како што секад знаат првата текма да им е мизерна.

Од играчите мислам дека Кире и Родриго Салинас (Чиле) ќе бидат плусови скоро на секоја текма ако границата за нив е под 8,5, односно 6,5.

Бујрум.
Ај да частиш.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.367
Бајовци денеска ОГРОМНА понуда има на играчи....споделувајте уште од посабајлечки мислења, да ги "затвориме" денеска :D.

Ловро Михиќ е понуден денес на 1,5. Вчера Штрлек одмараше,ама денес би требало фул минутажа да има, така да ова на минус ми оди. Исто и Шелменко на 2,5+ ми фаќа око.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Кур да ми јадат со границиве, одма ги качија.
Гебала, Маргуч, Еспен Ли, Лопес и Бодо, све плусови.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ај да частиш.
Ти луд си,частење после добивка е погубна работа, после тоа имаш клетва ништо да не фатиш две недели.

За денес вака:

Capture.JPG Capture2.JPG Capture3.JPG

Првиот тикет е под мотото „Сите играат ракомет“, лани на ЕП и претходно на СП грото од натпреварите беа тесни и без големи разлики.

Вториот е обид за изненадување, Хрватска не бриљира, Норвешка исто не ми е ништо посебно, Словнија мислам дека ќе рикнат ама па и Исланд не е во најдобра форма, сепак би требало да биде плус со оглед на ракометот што го играат двете екипи.

Од нашиве играчи Кире и Столе имаат огромни граници и не би требало да ги надминат доколку одмараат бар 1/3 од мечот, ама со Чикава не се знае иако сум на ум дека ќе ги одмори ако имаме константни 4-5 гола предност.

За евентуален голем коефициент денес, реков, најреална опција за „изненадување“ е Исланд (4,10).
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Бразил - Полска 1 како ПЛАНИНА !
Оваа некако најмногу ме влечи за денес, иако првото коло со Франција чорба игра покажа Бразил ама да играш против Франција и тоа на нивни терен се знај колку е саатот :D Ако не ги тепа Бразил овој комбиниран 2 и 3 состав на Полска ШТА РЕЧИ, КОЈУ ПОРУКУ ПОСЛАТИ....
Египет - Данска 1 хендикеп, нема шанси мислам Данска да ги добие Египет со 8 разлика, ќе ги тепаат ама со помалку од даената граница :D Вчера ги треснаја аргентинците од земја, ама не се толку лоши Египет треба да изиграат барем некоја солидна игра мислам....

Од играчите:
Маргуч 3,5 +
Горбок 3,5 +
Банур 3,5 +
Лазаров 9,5 - (мислам дека нема многу да го форсира денес, ВЛАТКО МИТКОВ ШОУ би требало да дели минутажа :pos:
Циндрич 3,5 +

Ама педерите од спортлајф ги намалиле коефициентите скоро на сите, по 1.70 се, барајте ги во други кладилници :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Нема поголем зицер од Агинагалде денес. Кога Столе им даде 7 гола на овие, може и Агинагалде 3 :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom