Пропорции на пенисот - задоволство или болка?

The Masc

Somebody Stop Me
Член од
3 јануари 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
од кај бе имате толку научно докажани работи за Курот бе, да не трчал некој со папката в рака после сексање по лугето и праел анкети, туку ај нека не се фолираат девојките демек не им е важно колкав бил, а коа ке видат голем wauuw се вцрвенуваат од радост сите ( ова го знам од искуство,сум гледал такви :) )
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
По тебе што е подобро, да ти е голем или да ти е нон стоп дигнат?
Незнам зошто ме прашуваш баш на ваков начин и кон што целиш но јас немам ни со едното ни со другото проблем.

Но потсвесно секако сакам да ми е 2-3цм поголем онака ради егото.

Кое машко не го сака тоа? :)
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
I ja se slozuvam na ova sto go kaza. Fakt e deka zenski ko zenski site komentirame za "taa golemina". A iskreno, taa ne e ni tolku bitna,a sepak digame prav okolu toa i imame predrasudi.Stvarno ne znam zaso. Kako sto kaza...Sex is mostly in the head !!!!

--- надополнето ---

Tokmu taka!!!!
 
Член од
31 јануари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Просекот е 20 цм. И не е важна големината, поважна е техниката. :pipi:
 
T

Tetro

Гостин
Чив просек?
Од кај извади просек 20, жити се`?? Имав еден податок за некои 16 см., пред некое време читав по некои невладини документи... Може имаш некои поголемо искуство од мерење на повеќе субјекти и аритметичката средина ти излегла 20, шознам јас. :)
 
П

Пепси_

Гостин
Од кај извади просек 20, жити се`?? Имав еден податок за некои 16 см., пред некое време читав по некои невладини документи... Може имаш некои поголемо искуство од мерење на повеќе субјекти и аритметичката средина ти излегла 20, шознам јас. :)
Сигурно линијарот или метрото не биле точни сигурно !
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Просекот е 20 цм. И не е важна големината, поважна е техниката. :pipi:
Да точно е ,сега ке се усвои во парламент ,секој кој има над 20 ке плаќа ташакнина данок ,а кој има под 20 ке прима субвенции и тоа на “задна врата“
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Да точно е ,сега ке се усвои во парламент ,секој кој има над 20 ке плаќа ташакнина данок ,а кој има под 20 ке прима субвенции и тоа на “задна врата“


:tv: Yeeeeee ке примам субвенции :tv:
 
V

Vollstandig

Гостин
Просекот изнесува од 16 до 19 цм . Секој сантим поголем од претходнонаведнииот просек е веќе “ГОлем Пенис“

Иначе, девојките дали уживаат во големи пениси, да, тие што се редовно сексуално активни, а за почетничките или оние што не се работат редовно, им е доволна просечната големина.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Просекот изнесува од 16 до 19 цм . Секој сантим поголем од претходнонаведнииот просек е веќе “ГОлем Пенис“

Иначе, девојките дали уживаат во големи пениси, да, тие што се редовно сексуално активни, а за почетничките или оние што не се работат редовно, им е доволна просечната големина.

Абе , ја негде иам читано као ..... од 0-3 или од 0-4 мал , од 4-6 просек над 6 голем ? (инчи) ? мада ме мрзи да барам линкови сеа :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom