Пронајди ја песната

Член од
15 февруари 2010
Мислења
407
Поени од реакции
598
Идемо сад со пародична верзија:

Бебето

Цветот


Стартувач на оган или со други зборови

Календарот

Овие шо се тепаат

Оној со библијата у прашалници шо е

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.084
Поени од реакции
33.034
Друштво, имаме слика број 3

На фоткава се претставени 50 музички хитови, без декади. Имате прилично слобода за тоа кој дел на која песна ве потсетува.
Со напомена дека важи правилото, да постирате песната со назнака за кој дел се однесува.

Пријатна забава:)

1663675910998.png
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.865
Поени од реакции
25.200
По колку на ден може :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom