Пронајди ја песната

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.084
Поени од реакции
33.034
Дечки, љубители на музиката

На фоткава ќе можете да пронајдете светски познати музички хитови.
Секој ден ќе имате право да постирате по 1 нумера, која ќе ве асоцира од дадената илустрација.
Пример - долу лево Eye of the Tiger, при тоа ја постирате таа песна.

Се надевам ќе ви биде интересно:)

П.С. Ако не ги знае песниве мал/а е за тебе :X3:

1662752572478.png
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.084
Поени од реакции
33.034
Секој ден само по 1 песна, и ве молам наведувај те. „Африка во позадината, Делот со Стоунхенџ“ се добри примери :icon_mrgr:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
3.861
Поени од реакции
26.561
Духчињата лево на сликата покрај куќите ги земам јас со нумерата
 
Последно уредено:

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.222
Поени од реакции
71.338
Духчињата лево на сликата покрај куќите ги земам јас со нумерата
На сликата горе лево пишува само песни од 80-те, значи не е точна твојата песна, или пак на @Vivienn не е точно дека To the Moon and back е излезеа во 90-те
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
538
Поени од реакции
2.339
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
10.561
Поени од реакции
15.711
Духчињата лево на сликата покрај куќите ги земам јас со нумерата


;)
Автоматски споено мислење:

Знам дека е една песна, ама на ова не можам да одолеам :) на врв на слика, мајмунот кај облаците


има уште 3 - 4 прелесни
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom