Пронајди го филмот според дадениот цртеж!

Член од
9 септември 2022
Мислења
27
Поени од реакции
5
26.It
38.The Addams family
17.Scary Movie ?
35.Saw
36.Friday the 13th
2.Halloween ?
13.Ghostbusters
22.Dracula ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
14.714
Поени од реакции
25.369
1.
2. Halloween @Kalimero855 (Tиква)
3.
4. Scream @Vivienn (Црн дух со бела маска)
5.
6. Beetle Juice @Ron Burgundy (Црно бел костум со пруги)
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13. Ghostbusters @Kalimero855 (Торбичка под столбот на светилката)
14.
15.
16.
17.
18. Christine @Ron Burgundy (Црвена лимузина)
19.
20.
21.
22. Dracula @Kalimero855 (Дворецот)
23.
24.
25.
26. IT @Kalimero855 (Црвен балон)
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35. Saw @Kalimero855 (Маска со црвени образи)
36. Friday the 13th @Kalimero855 (Бела маска на прозор)
37.
38. The Addams Family @Kalimero855 (Раката)
39.
40.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.471
Поени од реакции
27.966
31. Annabelle
12. Poltergeist
1. Rocky Horror Picture Show
27. Silence of the Lambs
5. The Shining / Doctor Sleep
22. Dracula ???
39. 28 Days Later ???
10. The Sixth Sense ???
16. Alien ???
20. Може да е Amityville Horror, а може и The Conjuring.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.015
Поени од реакции
70.293
Ајде од потешките да се обидам :icon_mrgr:

9. Basket Case
21. Aranchophobia
24. Frankenstein
25. The Wicker Man
29. American Werewolf In London
34. The Lost Boys
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
14.714
Поени од реакции
25.369
Halloween 40 Horror Movies.jpg Answers to halloween horror movies quiz.jpg

1.The Rocky Horror Picture Show @Zlatikevichius (Усните)
2. Halloween @Kalimero855 (Tиква.)
3. The Mummy @Darklady (Завои)
4. Scream @Vivienn (Црн дух со бела маска.)
5. The Shining @Ron Burgundy (Tricikl)
6. Beetle Juice @Ron Burgundy (Црно бел костум со пруги.)
7. The Nightmare on Elm Street @zspirit2 (Манекен со капа и маица со линии)

8.
9.

10.The Sixth Sense @Zlatikevichius (Црвено копче на вратата)
11.

12. Poltergeist @Zlatikevichius (Девојкаta со раце на ТВ.)
13. Ghostbusters @Kalimero855 (Торбичка под столбот на светилката.)

14.

15.The Exorcist @Darklady (Силуета под столбот на светилката.)
16. Alien @Zlatikevichius (Предмет во облик на цвет од јајце)
17. Ring @Zlatikevichius (Девојката излегува од бунар)
18. Christine @Ron Burgundy (Црвена лимузина.)

19.

20. The Amityville Horror @Zlatikevichius (Куќата горе зад автомобилот)
21. Arachnophobia @Scirea (Пајак на дрво)
22. Dracula @Kalimero855 (Дворецот.)

23.

24. Frankenstein @Scirea (Гневна толпа на ридот)
25.Wicker Man @Scirea (Запалена статуа на мумија)
26. IT @Kalimero855 (Црвен балон.)
27. Silence of the Lambs @Zlatikevichius (Инсектот на ламба)
28. 28 Days Later @Zlatikevichius (Знак за биохазард на оџакот)
29. An American Werewolf in London @Scirea (Знак за заклано јагне)
30. Psycho @Darklady (Bates мотел)
31. Annabelle @Zlatikevichius (Кукла што се лула на столот)

32.
33.

34.The Lost Boys @Scirea (Знак на зелена жаба.)

35. Saw @Kalimero855 (Маска со црвени образи.)
36. Friday the 13th @Kalimero855 (Бела маска на прозор.)
37. Chucky @Zlatikevichius (Куклата на прозорецот на поткровот)
38. The Addams Family @Kalimero855 (Раката.)

39.

40. Sleepy Hollow @Zlatikevichius (Човек без глава пред Месечината.)
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.471
Поени од реакции
27.966
14 да не е The Grudge? Или 9?
19 е The Blair Witch Project
32 со мала помош - search-нав Mushnik's и ми даде дека имало некој Mushnik's Flower Shop во некој филм Little Shop of Horrors. Не ми е гледан.
Автоматски споено мислење:

28. 28 Days Later @Zlatikevichius (Знак за биохазард на оџакот)
Ова си го утнала. 39 е. 28 e знакот со волкот на бандерата. American Werewolf in London?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom