Пронајди го филмот според дадениот цртеж!

Tyrael

Transhumanist
Член од
21 јуни 2021
Мислења
616
Поени од реакции
2.135
Дедото со лавот ми личи на Ное од библијата. Можно е да е The Last Flight of Noah’s Ark (1980)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.695
Поени од реакции
15.575
Испадна дека јас на среќа сум го погодил Footloose. Не знам од кај ми се вртеше во глава сцена кај што Кевин Бејкон носи касетофон со себе. Сега вртам слики - секаде е со вокмен и слушалки. Изгледа Footloose е по тоа чудното нешто на средина од сликата - најверојатно е „изгубена нога“. :facepalm: Да, типот со касетофонот е Џон Кјузак во Say Anything.
Да, најверојатно тоа со стапалото насред е Футлуз.
Џон Кјузак и Монтоја ми беа од прва најочигледни, зашто цртежите се комплетно исти ко во филмовите.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
14.768
Поени од реакции
25.468
... неоткриени уште два филма :)

1. Airplane @PticaSelica
2. Top Gun @Vivienn
3. The Neverending Story @Ptolomej
4. The Fly @PticaSelica
5. Predator @PticaSelica
6. Friday The 13th @PticaSelica
7. ET @PticaSelica
8. Die Hard @Filip Telford
9. Goonies @leg0las
10. Ghoustbusters @Ptolomej
11. The Empire Strikes Back @Aceso
12.The Karate Kid @Tyrael
13. Back to the Future @PticaSelica
14. Stand by Me @Zlatikevichius
15. Say Anything @MAJA 345
16. Sixteen Candles @Aceso
17. Scareface @Aceso
18. Labyrinth @leg0las
19. Footloose @Zlatikevichius
20. The Shining @Ptolomej
21. Trading Places @Zlatikevichius
22. Return to Oz @Kalimero855
23. Blade Runner @Zlatikevichius
24.
25. Caddyshack @Ptolomej
26. Raging Bull @zspirit2
27. The Princess Bridge @Zlatikevichius
28. Rain man
29.
30. The Breakfast Club @Zlatikevichius
 
Член од
15 февруари 2010
Мислења
404
Поени од реакции
598
Детето е The boy in the striped pyjamas (2008)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
14.768
Поени од реакции
25.468
Бебето/детето - Look who's talking
...не е тој, ете погоре за помош постирав исечок од филмот!

Image_1663494178.jpg

....еве и за другиот филм што остана неоткриен мала помош!
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.763
Поени од реакции
11.886
Член од
7 септември 2016
Мислења
14.768
Поени од реакции
25.468
1. Airplane @PticaSelica
2. Top Gun @Vivienn
3. The Neverending Story @Ptolomej
4. The Fly @PticaSelica
5. Predator @PticaSelica
6. Friday The 13th @PticaSelica
7. ET @PticaSelica
8. Die Hard @Filip Telford
9. Goonies @leg0las
10. Ghoustbusters @Ptolomej
11. The Empire Strikes Back @Aceso
12.The Karate Kid @Tyrael
13. Back to the Future @PticaSelica
14. Stand by Me @Zlatikevichius
15. Say Anything @MAJA 345
16. Sixteen Candles @Aceso
17. Scareface @Aceso
18. Labyrinth @leg0las
19. Footloose @Zlatikevichius
20. The Shining @Ptolomej
21. Trading Places @Zlatikevichius
22. Return to Oz @Kalimero855
23. Blade Runner @Zlatikevichius
24. scv20220917_224349.jpeg ???
25. Caddyshack @Ptolomej
26. Raging Bull @zspirit2
27. The Princess Bridge @Zlatikevichius
28. Rain man
29. Ferris Bueller's Day Off @Sawyer88
30. The Breakfast Club @Zlatikevichius
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
11.482
Поени од реакции
27.993
Не сум ги гледал последните 2.

Ајде бијонс, давај друга слика!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
14.768
Поени од реакции
25.468
Airplane @PticaSelica
2. Top Gun @Vivienn
3. The Neverending Story @Ptolomej
4. The Fly @PticaSelica
5. Predator @PticaSelica
6. Friday The 13th @PticaSelica
7. ET @PticaSelica
8. Die Hard @Filip Telford
9. Goonies @leg0las
10. Ghoustbusters @Ptolomej
11. The Empire Strikes Back @Aceso
12.The Karate Kid @Tyrael
13. Back to the Future @PticaSelica
14. Stand by Me @Zlatikevichius
15. Say Anything @MAJA 345
16. Sixteen Candles @Aceso
17. Scareface @Aceso
18. Labyrinth @leg0las
19. Footloose @Zlatikevichius
20. The Shining @Ptolomej
21. Trading Places @Zlatikevichius
22. Return to Oz @Kalimero855
23. Blade Runner @Zlatikevichius
24. Willow @Aceso
25. Caddyshack @Ptolomej
26. Raging Bull @zspirit2
27. The Princess Bridge @Zlatikevichius
28. Rain man
29. Ferris Bueller's Day Off @Sawyer88
30. The Breakfast Club @Zlatikevichius
:bravobe:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
14.768
Поени од реакции
25.468
...25 наслови на филмови ги има во овој цртеж, секој означен предмет е карактеристичен за филмот,

Image_1663536399.jpg

напишете го предметот под кој број и што значење има тој предмет во филмот и запишете го насловот на филмот во кој го препознавте тој предмет!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom