Пронајди го филмот според дадениот цртеж!

Член од
7 септември 2016
Мислења
15.298
Поени од реакции
26.930
Веќе сте испраксирани од подфорумот Музика каде се бара песна во дадениот цртеж, па сега слично, но малку поразлично да се пронајде насловот на филмот според дадениот цртеж!

94393196_2932879883476747_6278074655727157248_n.jpg

...триесет наслови од осумдесетите! :)

94393196_2932879883476747_6278074655727157248_n.jpg
Rain Man

 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
2.341
Поени од реакции
4.741
Веќе сте испраксирани од подфорумот Музика каде се бара песна во дадениот цртеж, па сега слично, но малку поразлично да се пронајде насловот на филмот според дадениот цртеж!

Прегледај го приврзокот 345253

...триесет наслови од осумдесетите! :)

Прегледај го приврзокот 345254
Rain Man

1.Месечината -Е.Т.
2.Авионот(свитканиот во чвор)-Има ли пилoт во авионот(ака Airplane)
3.Роботот(кај планината)-Star Wars
4.Дрвото-Predator
5.Календарот-Петок 13-ти

И да оставам за другите, ама вака на прва, многу очигледни и лесни се…
 
Член од
14 август 2018
Мислења
2.341
Поени од реакции
4.741
Многу ме интересира зградата на кој филм ќе ги асоцира луѓето?! (Мене неколку ми се моткаат во глава, и не можам да се одлучам)

А ако се 30 филмови вкупно, тогаш 15 апла се гледаат и без мн барање и мислење…
 
Член од
9 септември 2022
Мислења
27
Поени од реакции
5
Овие што влагаат во кадар да не е за Волшебникот од ОЗ?
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.598
Поени од реакции
662
Под дрвото со Предаторот е Shining ( двете девојчиња фатени за раце )
Дeсно од месечината со Е.Т. е филмот Neverending story
Долу десно е филмот Caddyshack ( мрмотот шо излегува од дупка и држи голф топче )
Долу лево можно е да е Ghostbusters (Црната кутија поврзана со кабел )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom