Пронајди го бендот

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Уште точно 20 :pipi:
Нирвана и Лемонхедс за едното исто се пишаа, мислам дека Лемонхедс е точниот одговор таму, Нирвана ги нема на сликава. Исто и Модерн Токинг не знам каде ги виде Вори, јас не го сфатив.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.793
Нирвана и Лемонхедс за едното исто се пишаа, мислам дека Лемонхедс е точниот одговор таму, Нирвана ги нема на сликава. Исто и Модерн Токинг не знам каде ги виде Вори, јас не го сфатив.
Проверено, потврдено (y)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Проверено, потврдено (y)
Исто и Coin и 50 Cent за едно исто се пишаа. The Animals за сите животни кои биле на сликата за кои веќе има напишано други бендови, и Bananarama мислам дека не се тие што ги спомна членот погоре. Значи уште 24?


 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Нирвана и Лемонхедс за едното исто се пишаа, мислам дека Лемонхедс е точниот одговор таму, Нирвана ги нема на сликава. Исто и Модерн Токинг не знам каде ги виде Вори, јас не го сфатив.
Бајо,не ги видов,на тепка/слепо ги пишав ....
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.793
Автоматски споено мислење:

Исто и Coin и 50 Cent за едно исто се пишаа. The Animals за сите животни кои биле на сликата за кои веќе има напишано други бендови, и Bananarama мислам дека не се тие што ги спомна членот погоре. Значи уште 24?
The Animals може да ги претставуваат сите животни на фотката, Coinot ќе оставам за на крај, ако е 76 значи не треба да е таму, ако е 75, значи треба:icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Таа статуата ме буни. Или е залутан weeping angel или е Iron Maiden....
Со ништо друго не можам да ја поврзам


 

Kajgana Shop

На врв Bottom