Пронајден гробот на Александар Македонски?

Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Браво Спасо ...
Мн убаво му раскажа а јас само да те надополнам...

Значи Стефане ти можеш слободно да одиш и да се фрлиш од негде затоа што по муабетиве што ги правиш би го продал и сопствениот брат! Со таквите како ТЕБЕ ништо не правиме а уште помалку ќе се избориме за МАКЕДОНИЈА и за нашите права. Сите да беа како тебе немаше да постои поимот Македонија ама ете некој има и се бори за тоа затоа што Македонија е се што имаме !
Можеш слободно да се вратиш назад на нивата или прочитај историја и географија!!! клети комуњари
Добро бе да ве прашам нешто сега ја двајцата кога и како шивеевте поубаво во времето на Тито кога сите имаа пари и кога се одеше по двапати на одмор секоја година каде че посакаш или сега кога немаат лугево 20ден за кафе а на одмор што одат 1 на 5год.Чекам одговор :helou:

Плус!Сите да бевте како мене мозе Македонија немаше да ни биде името ама че бевме во НАТО и ЕУ и че одевме на одмор кај че ни перне и кога че ни перне а не сега за да појдеш грча на одмор че треба прво да им ја исчистис границата па да влезес.Поздрав до двајцата!
 
D

DeviL_32`

Гостин
А бе ајде сега еве гледам на српските вести и на клеопатра го нашле гробот..а бе таква ни е судбината. Каа помали со 2 милиона сите не тчат каа мали деца....
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Добро бе да ве прашам нешто сега ја двајцата кога и како шивеевте поубаво во времето на Тито кога сите имаа пари и кога се одеше по двапати на одмор секоја година каде че посакаш или сега кога немаат лугево 20ден за кафе а на одмор што одат 1 на 5год.Чекам одговор :helou:

Плус!Сите да бевте како мене мозе Македонија немаше да ни биде името ама че бевме во НАТО и ЕУ и че одевме на одмор кај че ни перне и кога че ни перне а не сега за да појдеш грча на одмор че треба прво да им ја исчистис границата па да влезес.Поздрав до двајцата!

Зашто мислиш дека некој би сакал да биде како тебе ? Ебати душата продадена ... за да го шета гзот го боли дали ке му сменат име/идентитет ... Марш од тука ако не ти се свиѓа каде живееш :duel::duel:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Плус!Сите да бевте како мене мозе Македонија немаше да ни биде името ама че бевме во НАТО и ЕУ и че одевме на одмор кај че ни перне и кога че ни перне а не сега за да појдеш грча на одмор че треба прво да им ја исчистис границата па да влезес.Поздрав до двајцата!
Види сеа ти ако си ретардиран и неспособен голтар и не те бива да заработиш за да одиш на одмор, можиш слободно да си плачиш ко пиче тука. Ама то во никој случај не значи дека сите се неспособни како тебе и би го продале газот за на Миконос да одат на ректални прегледи.

Иначе „веста“ е напишана од Бугарин шо не е никакво изненадување, дотичниот Александар Илич има само една статија постирано и има грешки во србскиот. Абе бугарска работа шо можи друго да се речи.
 
M

marsovka

Гостин
Добро бе да ве прашам нешто сега ја двајцата кога и како шивеевте поубаво во времето на Тито кога сите имаа пари и кога се одеше по двапати на одмор секоја година каде че посакаш или сега кога немаат лугево 20ден за кафе а на одмор што одат 1 на 5год.Чекам одговор :helou:

Плус!Сите да бевте како мене мозе Македонија немаше да ни биде името ама че бевме во НАТО и ЕУ и че одевме на одмор кај че ни перне и кога че ни перне а не сега за да појдеш грча на одмор че треба прво да им ја исчистис границата па да влезес.Поздрав до двајцата!
џабе им објаснуваш
реклами им го испрале мозокот
мислат дека водат некаква револуција
само една работа можам да кажам во врска со ова ...

Знаете што ја убива една револуција ,луѓето ..луѓето се слаби,исплашени и евтини
тоа не го сваќаат на крај пак ќе се смени името,иако некои мислат дека ќе се радувам за ова сепак не ...не сакам да гледам разочарани луѓе по улица
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
:vozbud::vozbud::vozbud: Го најдоа!!! Аааа сеа Грците ке се вратат во Африка. :tv:


Сериозно темава од заебанција на блогер дека го нашле ковчегот на Александар д Велики отиде на конфликт дали било подобро во Југославија или сеа. Заебанција. Финито. Се надевам дека оваа вест (вистинската) ке дојде што побргу али од оваа страна на границата.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Добро бе да ве прашам нешто сега ја двајцата кога и како шивеевте поубаво во времето на Тито кога сите имаа пари и кога се одеше по двапати на одмор секоја година каде че посакаш или сега кога немаат лугево 20ден за кафе а на одмор што одат 1 на 5год.Чекам одговор :helou:

Плус!Сите да бевте како мене мозе Македонија немаше да ни биде името ама че бевме во НАТО и ЕУ и че одевме на одмор кај че ни перне и кога че ни перне а не сега за да појдеш грча на одмор че треба прво да им ја исчистис границата па да влезес.Поздрав до двајцата!
За првиот дел ќе кажам дека можда се живееше пристојно и имаше добри работи,ама имаше и лоши работи.Толку.
А за вториот дел добро што не сме сите како тебе па да менвиме националност,јазик и име за НАТО и ЕУ.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Види сеа ти ако си ретардиран и неспособен голтар и не те бива да заработиш за да одиш на одмор, можиш слободно да си плачиш ко пиче тука. Ама то во никој случај не значи дека сите се неспособни како тебе и би го продале газот за на Миконос да одат на ректални прегледи.

Иначе „веста“ е напишана од Бугарин шо не е никакво изненадување, дотичниот Александар Илич има само една статија постирано и има грешки во србскиот. Абе бугарска работа шо можи друго да се речи.
Како прво и прво не зборам ја за мене за мене ти ич не се секирај ја имам толку пари што можам сега да дојдам кај тебе да ти кеширам и да те сељам мие сега збориме општо за целиот народ што живее во македонија
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Како прво и прво не зборам ја за мене за мене ти ич не се секирај ја имам толку пари што можам сега да дојдам кај тебе да ти кеширам и да те сељам мие сега збориме општо за целиот народ што живее во македонија

Општо на народот ете убо му е. Тебе јас незнам која ти е маката и шо плачиш ко ете имаш пари. Извај виза кај куро сакаш шетај, ти брани некој?

А незнам па од кај ти е филмот дека ако си го продајме дупот и се избришиме од историјата, некој ќе ни гарантира нас благодет, ти како шо велиш.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
џабе им објаснуваш
реклами им го испрале мозокот
мислат дека водат некаква револуција
само една работа можам да кажам во врска со ова ...

Знаете што ја убива една револуција ,луѓето ..луѓето се слаби,исплашени и евтини
тоа не го сваќаат на крај пак ќе се смени името,иако некои мислат дека ќе се радувам за ова сепак не ...не сакам да гледам разочарани луѓе по улица

Разочарани луѓе по улица има во секоја држава ... Рецесија е чедо мое ....

И би те замолил да не мењаш мислења толку често ... до вчера беше "Ич кур не ме боли како ке се викаме ... сакам да сме во ЕУ/Нато" сега викаш немало да се радуваш ... Дај заземи став ....

Многу јасно дека луѓето ја убиваат револуцијата ... Со вакви луѓе како дотичниот што наводно има пари да не купи цел под форум ... а пак кука ко кретен ... Ја незнам уопште зашто не се викаме Грција ....

Ама ај .... кај и да е ке ве снема набрзо ... ке отворат граници за безвизен режим и ке си идете .... фала к*рцу:duel::duel::duel:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Разочарани луѓе по улица има во секоја држава ... Рецесија е чедо мое ....

И би те замолил да не мењаш мислења толку често ... до вчера беше "Ич кур не ме боли како ке се викаме ... сакам да сме во ЕУ/Нато" сега викаш немало да се радуваш ... Дај заземи став ....

Многу јасно дека луѓето ја убиваат револуцијата ... Со вакви луѓе како дотичниот што наводно има пари да не купи цел под форум ... а пак кука ко кретен ... Ја незнам уопште зашто не се викаме Грција ....

Ама ај .... кај и да е ке ве снема набрзо ... ке отворат граници за безвизен режим и ке си идете .... фала к*рцу:duel::duel::duel:
Јас би му препорачал нека оди да ги купи грците со се гаќи....бар нешто корисно и за себе и за земјата ќе направи.

...чим веќе решил арч да прави.....
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
За првиот дел ќе кажам дека можда се живееше пристојно и имаше добри работи,ама имаше и лоши работи.Толку.
А за вториот дел добро што не сме сите како тебе па да менвиме националност,јазик и име за НАТО и ЕУ.
И самите од една страна признавате дека во времето на Тито бело поубав и дека подобро сме живееле и сме имале добри работи и све а од друга страна го негирате и не го признавате Тито.Ја стварно немозам да ве сватам вас Вмровциве али нема везе немозете доживотно да владеете.:helou:

Јас би му препорачал нека оди да ги купи грците со се гаќи....бар нешто корисно и за себе и за земјата ќе направи.

...чим веќе решил арч да прави.....
Што ме напрајвте сега вие мене ко ја да сум бил милионер и ми извираат пари не се работи овде за пари бе луге ау ништо не свачате затоа најјубаво да ја затвориме дискусијава зашто нема ништо од ова.
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
И самите од една страна признавате дека во времето на Тито бело поубав и дека подобро сме живееле и сме имале добри работи и све а од друга страна го негирате и не го признавате Тито.Ја стварно немозам да ве сватам вас Вмровциве али нема везе немозете доживотно да владеете.:helou:


Што ме напрајвте сега вие мене ко ја да сум бил милионер и ми извираат пари не се работи овде за пари бе луге ау ништо не свачате затоа најјубаво да ја затвориме дискусијава зашто нема ништо од ова.

bate, 'vish sega: da ti kazam nesto:

nikoj ne te sprecuva da si prodozis da zivees vo minantoto, samo ne mi lici na nekoj napredok da se vraka covek nazad.. NELI.. ili taka mi se cini ??

Vremeto na Tito si bese vreme si si nosese svoi predizvici, kako dobri taka i losi. Imase i od dvete po malce, soodvetno za tie vreminja vo koi ziveevme ['70-'80].. toa e pominato ...nema nazad

Sega se novi predizvici, imas globalizacii, globalen svetski poredok, bankarska kontrola na site pazari.. prenaselenost..

samo za sporedba, pogledni go ovoj link, da ti otvori oci malce. kade se zivee, i kade odi svetot..

 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Што мислите, дали Александар Македонски е закопан со злато во гробот ? :ROFLMAO:
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
Зашто мислиш дека некој би сакал да биде како тебе ? Ебати душата продадена ... за да го шета гзот го боли дали ке му сменат име/идентитет ... Марш од тука ако не ти се свиѓа каде живееш :duel::duel:
vo pravo e stefan_g ti mozebi si rabotel ili tatkoti i majkati rabotat no fakt e deka makedonija nema rabota za sekoj 3 covek da se prehrani ovoj narod treba rabota e zelen za rabota mora da vlezime vo evropa po sekoja cena i so e popametno da gledas vo istorijata ili da ja zivees segasnosta koja mozi da e mnogu podobra i ne se sekiraj imeto vejke e sredeno do septemvri najkasno ke se kazi to e fakt
 

Kajgana Shop

На врв Bottom