Промена на дефектиран iPhone

Член од
24 март 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Некој да има искуство со дефектиран iPhone да каже колку време се чека за да ти дават нов.
Ми се расипа 4s и веќе 2 недели мина како ми е даден во T-Mobile.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Некој да има искуство со дефектиран iPhone да каже колку време се чека за да ти дават нов.
Ми се расипа 4s и веќе 2 недели мина како ми е даден во T-Mobile.
Што пишува во гаранцијата, ако не се сервисира во наведениот рок, за колку време се заменува со нов?
 
Член од
24 март 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Пише 30 дена, а ми кажаа дека iPhone-ите не ги сервисираат туку нови им праќале од Будимпешта
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Пише 30 дена, а ми кажаа дека iPhone-ите не ги сервисираат туку нови им праќале од Будимпешта
Тогаш ако не направат ништо во рок од 30 работни дена, треба нов да добиеш. А замена не ти дадоа? Дека обично за скапи телефони даваа замена додека се на поправка..
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Некој да има искуство со дефектиран iPhone да каже колку време се чека за да ти дават нов.
Ми се расипа 4s и веќе 2 недели мина како ми е даден во T-Mobile.
bez gajle,dobivash nov,a vremeto zavisi od poshtarskiot faktor.I da,i-phone ne se servisira, ti davaat nov,osven ako ne e nekoj softverski problem
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Mene za praznicite me fati i cekav okolu tri nedeli i mi dadoa nov. A vo megjuvreme ne mi dadoa telefon na koristenje zasto nemale


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Jas na SGS2 nemam nikakov problem edino sto morav mikrofonot da go prosiruvam so silo bidejki plastikata go prigusuvase zvukot.

Mislev deka znaete za ovie anomallii vo dizajnot .Samsung proizveduva za Apple pa zatoa temata mi e srodna.

Da ne se prefrlam na temata Iphone se rasipuva mnogu nezna stvar e.

A Samsung e krtica
 

Kajgana Shop

На врв Bottom