Проектор за мобилни, помош

Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
дечки, проекторот optoma dlp ex532 го имам 10 години, пред некој ден пробав да уклучам пс4 и го имаше екранот 4-5 секудни за да го снема одеднаш. Кабелот на плејката функционира,проверено. проекторто функционира, проверено.
Дали можда само е стар за плејката? Дајте ми предлог за нов проектор ако не?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
дечки, проекторот optoma dlp ex532 го имам 10 години, пред некој ден пробав да уклучам пс4 и го имаше екранот 4-5 секудни за да го снема одеднаш. Кабелот на плејката функционира,проверено. проекторто функционира, проверено.
Дали можда само е стар за плејката? Дајте ми предлог за нов проектор ако не?
дечки, проекторот optoma dlp ex532 го имам 10 години, пред некој ден пробав да уклучам пс4 и го имаше екранот 4-5 секудни за да го снема одеднаш. Кабелот на плејката функционира,проверено. проекторто функционира, проверено.
Дали можда само е стар за плејката? Дајте ми предлог за нов проектор ако не?
High speed cable probaj
Автоматски споено мислење:

ustvari ti preku kakov port go povrzuvas?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
BENFEI HDMI to VGA cable, 3M 1080P Full HD


пишувам колку што разбирам :(
Ја колку што разбирам,пошто имав сличен проблем,постојат 2 вида на кабли: стандардна и голема брзина.исто тие се делат на два подвида: со и без префикс Enthernet. Вo твојов случај на проектор и сонка, ти треба кабел со голема брзина.
Најдобро ќе те проконсултираат у некоја продавница за електроника.Најверојатно ќе треба кабел да купиш )))))
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Ја колку што разбирам,пошто имав сличен проблем,постојат 2 вида на кабли: стандардна и голема брзина.исто тие се делат на два подвида: со и без префикс Enthernet. Вo твојов случај на проектор и сонка, ти треба кабел со голема брзина.
Најдобро ќе те проконсултираат у некоја продавница за електроника.Најверојатно ќе треба кабел да купиш )))))
кога се консултирав ово ми го препорачаа :( викаш може ме заебале?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
кога се консултирав ово ми го препорачаа :( викаш може ме заебале?
Па незнам,али свашта може да се деси, исто и ја неможев да поврзам,три кабли пробав,четвртиот фати ))))) не е до проекторот 100%.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Па незнам,али свашта може да се деси, исто и ја неможев да поврзам,три кабли пробав,четвртиот фати ))))) не е до проекторот 100%.
фала, баш ќе пробам пак, со проекторот и кабелот ќе им одам
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
проекторот и кабелот ќе им одам
тоа ти е најправилно,и јас сакав да ти пишам тоа,али си викам ќе ме отераш у пичку матер,хахаха
Автоматски споено мислење:

@коцка види дали имаш DVI порт на проекторот,исо така можеш да го поврзеш и преку DVI со специјален адаптер.

А побарај им и и ваков адаптер за HDMI to VGA,пробај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom