Продажба на E-bay

Член од
14 септември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Почитувани

Сакам да ставам микроскоп на продажба на E-bay бидејќи истиот неможе тука да се продаде или евентуално би го продал за пола од вредноста, па би сакал да знам дали вреди воопшто да го огласувам таму и како да го сторам тоа.

Ви благодарам однапред!
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.414
Почитувани

Сакам да ставам микроскоп на продажба на E-bay бидејќи истиот неможе тука да се продаде или евентуално би го продал за пола од вредноста, па би сакал да знам дали вреди воопшто да го огласувам таму и како да го сторам тоа.

Ви благодарам однапред!
Направи компарација на цената на производот на e-bay и во МК па види дали ти се исплати. Исто за shipping преку МК пошта.....информирај се за цени према одредени држави (по тежина, итн.)....инаку поштата ни е катастрофа во секој поглед, посебно со ковид кризава.
Во однос на e-bay продажба повели линкови

ПС Ако имаш некој познат во Бугарија што може да ти помогне (да го пушти по пошта, подигне пари и сл.) подобро испрати го таму производот па продавај.....се е поинаку кога е ЕУ-ЕУ трансфер
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.367
Поени од реакции
9.018
тешка работа !!!... веќе практично не може ни да купиш преку Ебау , престанаа да праќаат во оваа вукојебина; а за да продадеш треба и да испорачаш, а не знам со наша пошта како иде тоа...
Башка што и ПауПал за да зимаш пари во нонЕУ држава кои церемонии се и трошкови...
Но не само што НЕМА комуникација меѓу нонЕУ и ЕУ држави, па и меѓу нонЕУ држави тешко...еве не може да купам работа од Србија, вика дојди во Србија во продавница....
А трошоците се башка есап...
Имаше на хрватски сајт, некоја фирма се жали , поскап е трошокот на превоз на роба од Ријека до Загреб одколку од ПРЦ до Ријека !!!!!!!!
 
На врв Bottom