Продажба на продукти со помош на Facebook Ads

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
180
Поени од реакции
60
Me interesira dali nekoj e zapoznaen so vakov vid na biznis.Imam videno mnogu Fb stranici sto prodavaat random produkti so pomos na Facebook Ads (Sponzorirani reklami) + gi isprakaat svoite produkti so pomosh na brza pratka.Mislam deka e odlicen nacin za preprodazba na proizvodi i dokolku e uspeshno,ima dobar profit za mal biznis.Vashi mislejna?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.467
Поени од реакции
6.550
Me interesira dali nekoj e zapoznaen so vakov vid na biznis.Imam videno mnogu Fb stranici sto prodavaat random produkti so pomos na Facebook Ads (Sponzorirani reklami) + gi isprakaat svoite produkti so pomosh na brza pratka.Mislam deka e odlicen nacin za preprodazba na proizvodi i dokolku e uspeshno,ima dobar profit za mal biznis.Vashi mislejna?
Македонски пазар или цел свет?
Drop shipping или лично твои производи што би ги продавал на Etsy?
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
180
Поени од реакции
60
Македонски пазар или цел свет?
Drop shipping или лично твои производи што би ги продавал на Etsy?
Македонски пазар.Па еден вид на drop shipping.Само што производите првин ги набавил,па би ги испраќал преку брза пратка.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
93
Поени од реакции
3
а зошто би купил нешто кинеско од тебе по двојно или тројно повисока цена кога можам д аго купам директно од кин и ми стигнува за 15 дена?
 
На врв Bottom