Продажба на Компјутер

Член од
29 јануари 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите, сакам да прашам нешто.
Продавам PC што е користен, сега оред да го објавам сакам да направам кајо доказ се работи како што треба, знам дека постои софтвер за такво нешто но не го знам, како на пример хард дискот, ссд, процесорот...... работаат како што треба, сакам да го објавам тоа како доказ,
Благодарам однапред.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.065
Поени од реакции
778
Гуглај нешто како Benchmark Tests, Hardware Tests...
јас знам за едно програмче Aida што ги вади сите податоци за компјутерот, ама повеќе како состојба на компјутерот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.041
Поени од реакции
37.718
Здраво на сите, сакам да прашам нешто.
Продавам PC што е користен, сега оред да го објавам сакам да направам кајо доказ се работи како што треба, знам дека постои софтвер за такво нешто но не го знам, како на пример хард дискот, ссд, процесорот...... работаат како што треба, сакам да го објавам тоа како доказ,
Благодарам однапред.
Furmark e тест за графичка. За рам имаш memtest. За, CPU не знам, ваљда cinebench.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom