Продавници за спортска опрема

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Дали купувате ствари од вакви продавници? Нели знаеме, тамо е само квалитет и марка, и можеби малку поголеми цени од овие на пазар. Најмногу ме интересира за скејт шоповите, колку ги има низ Македонија, дали знаете некои сајтови, ме интересира баш да разгледам што имаат низ каталозите.
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
http://www.acidwear.com.mk - Еве еден

Продавници има во Скопје, во ГТЦ позади Југотон, Toxic се викаа таа продавница, а има и позади Рамстор.

Многу ми е интересна облеката што ја продаваат тука, посебно оние шарените парчиња, ептен ми прават ќеиф.



Од тука одамна имам купено едни карирани панталони и уште душа давам за нив, а летово купив и едно фустанче што не ми се погоди баш ко панталоните, ама пусти мерак за такво. :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Нешто ме чуди кај Acid Wear, овде во Јакни (Нап категорија) пишува за јакната 1800, а овде истата само во Јакни (Тешка), 3500.

Што е разликата меѓу нап и тешка?
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Нешто ме чуди кај Acid Wear, овде во Јакни (Нап категорија) пишува за јакната 1800, а овде истата само во Јакни (Тешка), 3500.

Што е разликата меѓу нап и тешка?
Ваљда крзно има оваа, и позимска е :toe:
 
?

..........

Гостин
Ах неможам да си дозволам да купувам скапа спортска облека затоа што сум сиромав:kesa:............... за мене парите се отепувачка..
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
http://www.acidwear.com.mk - Еве еден

Продавници има во Скопје, во ГТЦ позади Југотон, Toxic се викаа таа продавница, а има и позади Рамстор.

Многу ми е интересна облеката што ја продаваат тука, посебно оние шарените парчиња, ептен ми прават ќеиф.



Од тука одамна имам купено едни карирани панталони и уште душа давам за нив, а летово купив и едно фустанче што не ми се погоди баш ко панталоните, ама пусти мерак за такво. :)
Абе токсик не е е баш спортска опрема поише онака интересна и хипи', али Ок има интересни ствари..!:helou:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Од продавници за спортска опрема Nike или Puma, а од оние скеjтерски VANS и OSIRIS.:smir:
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Ако сакаш така по скејт облека имаш многу јаки работи у Ex-shop,и у Madness,јес да е стварно поскапичко ама има јаки работи многу..:)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Нема посоодветна тема за прашањево, затоа тука ќе го поставам. Низ земјава, или ајде, евентуално Бугарија/Грција/Србија, дали знае некој кај може да се најдат Affliction бутици и нивна гардероба? Зборам за вакви:


 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Sport life, Ex shop, Madness, Drop In ...
Редовно дремам и купувам, но поради одлични парчиња хип хоп облека (исто како и во Unit и Tony`s soul wear) ...продавнициве се off da hook.
Има најголем избор на квалитетна урбана облека во земјава.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
незнам од коа Токсик е спортска продавница ама ја често ја посетувам AND1 и Drop In :smir:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Токсик воопшто не е спортска продавница... Од спорт само за скејтери што продаваат. Иначе повеќе таа продавница е за љубители на транс/техно музиката.

А вака за спортски продавници ги има 1000 низ Македонијава. Мои фаворити се таа новата што е на горниот спрат од тој новиот мини-трговски и Емилијано (одамна немам отидено наваму, којзнае дали постои уште)
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Хехехе во Toxic си ги најдов моите бермуди, значи уште ги има :)


Инаку не знам колку често носат нова гардероба. Последните два пати кога бев беше потполно истата облека.
А ако зборуваме за продавници за спортска опрема, тогаш најчесто купувам во Адидас. И Пирамида не се лоши, особено ми се допаѓаат кошаркарските шорцеви.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Да не е утната малце темава или барем насловот?? Пошто јас ја разгледувам и не наидов на ништо спортско во неа.. или можда ја не сум у тек со спортскава опрема во денешно време.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom