Продавање на ebay

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.277
Поени од реакции
16.747
Abe decki ne razbiram zoshto mora 1000 pati da se povtoruva proverena rabota!
Zaboravete na Ebay so makedonski podatoci.
Абе дечки јас кога се регистрирав на ибеј никој не побара никакво документи освен Ибан апсолутно ништо друго и тоа ибан поради пејпал. На пејпал можиш да ја врзиш која сакаш прифатена банка е тука е проблемот.

N26 нудеше опција и за МК иако е германска банка дали сеуште не знам.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Daj ne treskaj glupisti be.
Sum kaj ebay 25 godini i kaj PayPal od prviot den.
Seedno dali PayPal ili eBay mora da imash Banka vo EU ili priznati drzhavi so posebni dogovori
Severdjanija ne e vo taa lista.
I PayPal parite stigaat za 1min.
A ako sakash od PayPal na trandakciska trae 3-7 dena isto kolku i obicno prefrlanje na pari od stranstvo.

PayPal NE GARANTIRA sigurnost.
Kako kupec vo slucaj na reklamacija mora da prilozhis potvrda od ovlasten Service dega e stvarno defekt.
Kako kupuvac mora da dokazhis deka si ispratil toa shto si prodal,......

Seto e samo veter vo magla.
A ima ushte 10000000 deugi zaebanciiii.
Ama shto da vi easpravam, terajte magareto i ucete na cashite greshki.
Makar shto mozhite i na tujgite da ucite...
Јас продавав на Ebay над 10 години
така да не ми кажувај дека тресам глупости
Имав на 50 по 1 купувач што пробуваа да лажат, не го добиле или оштетен е производот
Со PayPal сум презадоволен и како продавач и како купувач
Оди плати со мк картица нешто онлајн од странство
ама поскапо 400-500 евра и да не ти стигне и после
јависе во мк банка и побарај им ги парите жали им се

PayPal's Buyer Protection may reimburse you for the full amount of the item plus postage. Buyer Protection can cover your eligible online purchases, on eBay or on any other website, when you use PayPal.
----------
If you mark the item as shipped in eBay, expect payments seven days after the estimated delivery date. Otherwise, you may have to wait 21 days after the purchase date to give time for a buyer to complain.

Без разлика си треба странска сметка за ибеј
Почни на Амазон дур средиш Ибеј
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Severdjanija ne e vo taa lista.
Не збори за џабе. Пред помалку од 1 година продавав со примање на исплатата на payoner. Се беше супер и работеше додека не јадев бан ради лажни негативни оценки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom