Продавам Nikon D5000 (со два објектива, 18-55 VR и 55-200 VR)/ Lowepro 250 ранец/ Lowepro торбица.

Дискусија во форумот 'Фото берза' започната од pcjodamaster, 27 февруари 2015.

 1. pcjodamaster

  pcjodamaster :trololo:

  Член од:
  20 мај 2006
  Мислења:
  4.181
  Допаѓања:
  126
  Продавам Nikon D5000 (со два објектива, 18-55 VR и 55-200 VR)/ Lowepro 250 ранец/ Lowepro торбица. Сите предмети се во супер состојба. Се продаваат одделно или доколку има заинтересирани, може и заедно.

  Никонот со двете тела и останатата опрема е целосно функционален и цената е 430 евра за комплет. Си има полнач, екстра кабли, мемориска од 4 гига, далечинско, капачиња итн.

  Торбицата е за тело со два објектива плус други ствари и цената е 15 евра.

  Ранецот е за лаптоп до 15.6 инчи плус одделен дел за тело+објективи+блицеви итн, цената е 50 евра.

  За други информации пишете слободно.

  2015-02-27 14.18.07.jpg 2015-02-27 14.18.53.jpg 2015-02-27 14.20.27.jpg 2015-02-27 14.20.40.jpg 2050-12-31 23.59.59-4.jpg
   
 2. Nessuna resa

  Nessuna resa

  Член од:
  12 мај 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  168
  Објективот 55-200 VR за колку го даваш ?
   
 3. pcjodamaster

  pcjodamaster :trololo:

  Член од:
  20 мај 2006
  Мислења:
  4.181
  Допаѓања:
  126
  120 евра, можна замена за фиксна 35ка доколку имаш.
   
 4. pcjodamaster

  pcjodamaster :trololo:

  Член од:
  20 мај 2006
  Мислења:
  4.181
  Допаѓања:
  126
  Апдејт: цената за тело со објективи, торбица и сталак е 360 еура. Ако има заинтересирани бујрум.
   

Сподели преку: