Продавам објектив Никкор AF-S DX VR 55-200mm f/4-5.6G IF-ED

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Објективот е во перфектна состојба, го продавам бидејќи сакам AF-S DX 35mm F1.8. Можна е и замена за истиот објектив (по договор). Цената е 10.500 денари.

Инаку објективот е купен во комплет со Никон Д5000, оптичкиот квалитет е без преседан за објективи од тој ранг, јас сум презадоволен од истиот, слики со него може да најдете на мојот фликр https://www.flickr.com/photos/kantardziski

Иако не е од најголема важност, но амортизацијата на леќата е многу мала бидејќи во главно го користев кит објективот за најразни прилики, 55-200 беше многу поретко употребуван па затоа и неговата состојба е одлична. Со него доаѓа и торбичка за транспорт. 
Член од
14 ноември 2011
Мислења
141
Поени од реакции
363
Цената што ја бараш е превисока за толку стар и амортизиран кит објектив. Овие се движат 8000 ден. нови од кутија, за овој примерок и 6000 ден. се многу.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
бришете ја темава, пошто продавам цел кит во друга тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom