Продавам, купувам, менувам...

Член од
19 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
13
Prodavam Gaming PC so garancija na site delovi sklopen 09.09.2020 so slednive delovi:

MB: Gigabyte H310M M.2 2.0, 36 meseci garancija

CPU: Intel Core i3 9100F @3.6GHz up to 4.2GHz, 36 meseci garancija

RAM: 16GB (2x8GB) HyperX Fury RGB DDR4-2666, 60 meseci garancija

GPU: EVGA GTX 960 SSC FTW 2GB, polovna mnogu dobro zacuvana

SSD: Kingston 120GB A400, polovno , 6 meseci koristeno, super sostojba

HDD: Western Digital 320 GB, половен, pusten 20 pati max

PSU: Corsair CX550M Bronze Semi-Modular половно, koristeno 6 meseci redovno cisteno

Case: PowerBox AX6 Gaming E-ATX so 4 RGB Ventilatori 3 napred 1 nazad. Novo

Dodadeni 2 Deepcool RGB Strips cel kit so daljinsko i se. Novo

Site Novi delovi doagjaat so garancija I kutii.
Cena 27000
Za povekje informacii ili razgovor okolu cena viber ili sms.
Viber : 071663358

17.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg
 
Член од
16 декември 2018
Мислења
56
Поени од реакции
17
Се продаваат 2 десктоп пц
Pc1
Cpu:Intel i5 6400 2.7ghz
M-board:Gigabyte H170M-HD3
Ram:8gb ddr3 1600mhz Crucial
Gpu:Nvidia Gtx1050ti 4gb Gddr5
SSD:Kingston 120gb
Hdd:Western digital 500gb
Psu:Atrix 600w
Case:Zalman Z12
Case Fun:120mm Rgb
Cena:16.000
Pc2
Cpu:Intel I5 4440 3.10ghz
M-board:Gigabyte H81m-DS2 Lga 1150
Ram:8gb ddr3 1600mhz HyperX Savage
Gpu:Sapphire RADEON R9 270x 2gb ddr5
Ssd:Kingston a400 120gb
Hdd:500Gb Toshiba
Psu:Cooler master 450w
Extra Cooler:120mm Zalman
Case:Logic k3
Cena:14.000

Компјутерите не се делат на делови, идат само комплет, за повеќе слики и инфо пишете пп
Праќам по карго.
Продадени!
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
657
Поени од реакции
971
Prodavam Gaming PC so garancija na site delovi sklopen 09.09.2020 so slednive delovi:

MB: Gigabyte H310M M.2 2.0, 36 meseci garancija

CPU: Intel Core i3 9100F @3.6GHz up to 4.2GHz, 36 meseci garancija

RAM: 16GB (2x8GB) HyperX Fury RGB DDR4-2666, 60 meseci garancija

GPU: EVGA GTX 960 SSC FTW 2GB, polovna mnogu dobro zacuvana

SSD: Kingston 120GB A400, polovno , 6 meseci koristeno, super sostojba

HDD: Western Digital 320 GB, половен, pusten 20 pati max

PSU: Corsair CX550M Bronze Semi-Modular половно, koristeno 6 meseci redovno cisteno

Case: PowerBox AX6 Gaming E-ATX so 4 RGB Ventilatori 3 napred 1 nazad. Novo

Dodadeni 2 Deepcool RGB Strips cel kit so daljinsko i se. Novo

Site Novi delovi doagjaat so garancija I kutii.
Cena 27000
Za povekje informacii ili razgovor okolu cena viber ili sms.
Viber : 071663358

Прегледај го приврзокот 266250Прегледај го приврзокот 266251Прегледај го приврзокот 266252Прегледај го приврзокот 266253Прегледај го приврзокот 266254Прегледај го приврзокот 266255Прегледај го приврзокот 266257Прегледај го приврзокот 266258Прегледај го приврзокот 266259
Графичката макар и да е сочувана добро, 2ГБ VRAM во 2020 (уште малце 2021) е малку, имаш проблем да играш игри, и ти бараат барем минимум 4ГБ VRAM да имаш, имаш игри како Rage 2 шо крашнуваат со 2гб VRAM.
Интел сток кулер .....
Куќиштето е MID ATX шо немало потреба за ваква склопка толкава куќиште. Micro ATX куќиште е доволно за ова.
Другото е сè во ред за половно.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
13
Графичката макар и да е сочувана добро, 2ГБ VRAM во 2020 (уште малце 2021) е малку, имаш проблем да играш игри, и ти бараат барем минимум 4ГБ VRAM да имаш, имаш игри како Rage 2 шо крашнуваат со 2гб VRAM.
Интел сток кулер .....
Куќиштето е MID ATX шо немало потреба за ваква склопка толкава куќиште. Micro ATX куќиште е доволно за ова.
Другото е сè во ред за половно.
Se soglasuvam za grafickata, sepak za shooteri mislam ke e dobra, a za kulerot ne mi pasuvashe. Kupiv Ice blade 200m Ama izgleda nesto imav greska deka ne uspeav da go stavam. Ama sepak fala na komentarot skros si vo pravo.
Автоматски споено мислење:

Prodavam Gaming PC so garancija na site delovi sklopen 09.09.2020 so slednive delovi:

MB: Gigabyte H310M M.2 2.0, 36 meseci garancija

CPU: Intel Core i3 9100F @3.6GHz up to 4.2GHz, 36 meseci garancija

RAM: 16GB (2x8GB) HyperX Fury RGB DDR4-2666, 60 meseci garancija

GPU: EVGA GTX 960 SSC FTW 2GB, polovna mnogu dobro zacuvana

SSD: Kingston 120GB A400, polovno , 6 meseci koristeno, super sostojba

HDD: Western Digital 320 GB, половен, pusten 20 pati max

PSU: Corsair CX550M Bronze Semi-Modular половно, koristeno 6 meseci redovno cisteno

Case: PowerBox AX6 Gaming E-ATX so 4 RGB Ventilatori 3 napred 1 nazad. Novo

Dodadeni 2 Deepcool RGB Strips cel kit so daljinsko i se. Novo

Site Novi delovi doagjaat so garancija I kutii.
Cena 27000
Za povekje informacii ili razgovor okolu cena viber ili sms.
Viber : 071663358

Прегледај го приврзокот 266250Прегледај го приврзокот 266251Прегледај го приврзокот 266252Прегледај го приврзокот 266253Прегледај го приврзокот 266254Прегледај го приврзокот 266255Прегледај го приврзокот 266257Прегледај го приврзокот 266258Прегледај го приврзокот 266259
Moze da ide bez graficka, ako nekoj ima podobra graficka :) Cena bez graficka 24000.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
657
Поени од реакции
971
Se soglasuvam za grafickata, sepak za shooteri mislam ke e dobra, a za kulerot ne mi pasuvashe. Kupiv Ice blade 200m Ama izgleda nesto imav greska deka ne uspeav da go stavam. Ama sepak fala na komentarot skros si vo pravo.
Че можи да се игра шутери на помала резолуција 720p со намалени ефекти, оти 2/3ГБ VRAM (GTX 1060 3GB) е стварно лимит. За кулеро си го местел погрешно, инаку пишува дека се софјпајџа со сокето на матичната. Можело и ова кулерче немало потреба од Ice Blade за i3-9100F Cooler Deepcool Theta 31 PWM Intel LGA 1150/1151/1155/1156 95W.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
13
Че можи да се игра шутери на помала резолуција 720p со намалени ефекти, оти 2/3ГБ VRAM (GTX 1060 3GB) е стварно лимит. За кулеро си го местел погрешно, инаку пишува дека се софјпајџа со сокето на матичната. Можело и ова кулерче немало потреба од Ice Blade за i3-9100F Cooler Deepcool Theta 31 PWM Intel LGA 1150/1151/1155/1156 95W.
Te poslushav probav uste ednash, I uspeav da go stavam Ice Blade 200M sega izgleda mislam mnogu podbro.
2.jpg 1.jpg
Автоматски споено мислење:

Prodavam Gaming PC so garancija na site delovi sklopen 09.09.2020 so slednive delovi:

MB: Gigabyte H310M M.2 2.0, 36 meseci garancija

CPU: Intel Core i3 9100F @3.6GHz up to 4.2GHz, 36 meseci garancija

RAM: 16GB (2x8GB) HyperX Fury RGB DDR4-2666, 60 meseci garancija

GPU: EVGA GTX 960 SSC FTW 2GB, polovna mnogu dobro zacuvana

SSD: Kingston 120GB A400, polovno , 6 meseci koristeno, super sostojba

HDD: Western Digital 320 GB, половен, pusten 20 pati max

PSU: Corsair CX550M Bronze Semi-Modular половно, koristeno 6 meseci redovno cisteno

Case: PowerBox AX6 Gaming E-ATX so 4 RGB Ventilatori 3 napred 1 nazad. Novo

Dodadeni 2 Deepcool RGB Strips cel kit so daljinsko i se. Novo

Site Novi delovi doagjaat so garancija I kutii.
Cena 27000
Za povekje informacii ili razgovor okolu cena viber ili sms.
Viber : 071663358

Прегледај го приврзокот 266250Прегледај го приврзокот 266251Прегледај го приврзокот 266252Прегледај го приврзокот 266253Прегледај го приврзокот 266254Прегледај го приврзокот 266255Прегледај го приврзокот 266257Прегледај го приврзокот 266258Прегледај го приврзокот 266259
Up.. Dodadov Ice blade 200M CPU cooler Cena ostanuva ista. Isto Moze bez Graficka 24.000 Denari.
 
Член од
18 февруари 2015
Мислења
21
Поени од реакции
6
Смее тука да се продава конзола??? Ако не ондак слободно бриши...иначе продавам Playstation 4 PRO со 2 рачки...16 000 денари.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
232
Поени од реакции
549
Продавам HP Z22i монитор...IPS Display 1920x1080 pixels 60 Hz

Цена 3500 Денари.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
13.605
Поени од реакции
15.740
Gainward GTX 550 Ti, заменета заради надградба, другар ја продава за 2000 денари и ме замоли да постирам оглас... Ја проверив со Furmark, се е ОК со картата. Не знам какви се правилата за огласување но да нагласам дека јас лично стојам одговорен за исправноста на картата. Цената не е фиксна, има простор за договарање.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
13
Te poslushav probav uste ednash, I uspeav da go stavam Ice Blade 200M sega izgleda mislam mnogu podbro.
Прегледај го приврзокот 267334Прегледај го приврзокот 267335
Автоматски споено мислење:


Up.. Dodadov Ice blade 200M CPU cooler Cena ostanuva ista. Isto Moze bez Graficka 24.000 Denari.
Se namaluva cenata 2000.
Cena bez graficka 22000 denari.
Cena so graficka 25000 denari.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
251
Поени од реакции
101
Zdravo decki, vekje nekoe vreme mi fakja prasina eden star kompjuter koj iako e so zastareni delovi sepak si raboti.
Dali znaete nekoj(individua, kancelarija skolo) bilo koj sto e zainteresiran za preevtini delovi?
 
Член од
20 јули 2020
Мислења
22
Поени од реакции
17
Zdravo decki, vekje nekoe vreme mi fakja prasina eden star kompjuter koj iako e so zastareni delovi sepak si raboti.
Dali znaete nekoj(individua, kancelarija skolo) bilo koj sto e zainteresiran za preevtini delovi?
probaj na Reklama 5 - kompjuteri i deselektiraj prodavam.vo filter , neka e samo kupuvam zamenuvam ke izlezat eden kup oglasi !
Автоматски споено мислење:

Zdravo decki, vekje nekoe vreme mi fakja prasina eden star kompjuter koj iako e so zastareni delovi sepak si raboti.
Dali znaete nekoj(individua, kancelarija skolo) bilo koj sto e zainteresiran za preevtini delovi?
wp_ss_20201023_0001.png
Автоматски споено мислење:

Zdravo decki, vekje nekoe vreme mi fakja prasina eden star kompjuter koj iako e so zastareni delovi sepak si raboti.
Dali znaete nekoj(individua, kancelarija skolo) bilo koj sto e zainteresiran za preevtini delovi?
wp_ss_20201023_0001.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom