Продавам, купувам, менувам...

Член од
18 јуни 2020
Мислења
148
Поени од реакции
133
* П Р О Д А В А М *
[нов неотпакуван)

MacBook Pro 15-inch model No:A1990
Silver / 2.2GHz 6C / 16GB / Radeon Pro 555X / 256GB


- 15-4 inch (diagonal) Retina LED-backlit display with True Tone technology, 2880 by 1800 pixels
- 2.2GHz 6-core Intel Core i7 with 9 mb shared L3 cached (Turbo Boost up to 4.1GHz)
- 16GB of 2400MHz DDR4 SDRAM
- 256GB PCie-based SSD
- Radeon Pro 555X with 4GB of GDDR5 memory
- Intel UHD Graphics 630
- Four Thunderbolt 3 (USB-C) ports, support for high-speed I/O and video out
- Headphone jack, stereo speakers
- Touch Bar and Touch ID
- Backlit keyboard with ambient light sensor
- 803.11ac Wi-Fi and Bluetooth 5.0
- FaceTime HD camera
- Preinstalled macOS
- Size and weight: 0,61 by 13,75 by 9.48 inches (1,55 by 34,93 by 24,07 cm), 4,02 pounds *1,83 kg)
Meets ENERGY STAR requirements


Цената е по договор и значително помала од вообичаената. Без финти, немам намера да правам бизниси. :)

Прегледај го приврзокот 255343Прегледај го приврзокот 255344

Прегледај го приврзокот 255345
Која му е цената?
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
13
Planiram na rati da go plakjam, do 1500 rata na 2 godini ne bi mi bilo problem.
epa na rati mozes da si zemesh od anhoch nekoj od ponivte laptopi sto gi imaat ke ti brka rabota dosta vreme.
Автоматски споено мислење:

Prodavam Huawei Nova 5T Nov Ne otvoren zemen od T-mobile 24 Meseci garancija. Baterija 3750 mAh. 128GB memorija 6GB Ram. Telefon :072 711 111
Cena 20.500 Denari.1000 den poevtino od drugive saloni za telefoni kako ledikom mobelix.

Telefon.jpg
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
13
epa na rati mozes da si zemesh od anhoch nekoj od ponivte laptopi sto gi imaat ke ti brka rabota dosta vreme.
Автоматски споено мислење:

Prodavam Huawei Nova 5T Nov Ne otvoren zemen od T-mobile 24 Meseci garancija. Baterija 3750 mAh. 128GB memorija 6GB Ram. Telefon :072 711 111
Cena 20.500 Denari.1000 den poevtino od drugive saloni za telefoni kako ledikom mobelix.
Prodaden
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
641

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.103
Поени од реакции
15.396
Слика6696[1].jpg ima uste ,...edna kniga edno pivo
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
13
Ajde so ostatokot od tmobile dogovorot zemen e Samsung Galaxy A40 Nov vo kutija ne otvoren
Baterija 3100mAh Li-ion. Boja Crna
1000 denari poevtin od ledikom.
Za povekje informacii 072 711 111
 

Attachments

Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
641
Продавам проектор Epson EB-S9 - https://www.epson.eu/products/projectors/mobile/epson-eb-s9#specifications
Само 280часа направени (5000 животен век), работи на ХДМИ и ВГА. Оди комплет со далечинско, торба и кабли. Потполно исправен, како нов.
Цената е 7500ден.

Слики:
Нова цена: 6000ден.
 
Член од
9 јули 2020
Мислења
3
Поени од реакции
1
Продавам половни:

1. ЛАПТОП - 8000 ден. (зачуван во добра состојба, нема проблеми со ладење ни батерија)
DELL Latitude E6410
Екран: 14.1 инчи (1440x900)
Процесор: Intel Core i5 520M / 2.4 GHz
РАМ: 4 GB, DDR3
Графичка: NVIDIA NVS 3100M, 512 MB
Хард диск: 250 GB
OS: WIN 7 Professional - лиценциран

2. ДЕСКТОП КОМПЈУТЕР - 9000 или 10.000 ден. (зачуван во одлична состојба)
Case: Dell Optiplex 760
CPU: Intel Core 2 duo E8400 3.0 GHz
HDD: 250 GB
GPU: Nvidia GeForce GT 610 2 GB или Nvidia GTX 630 4 GB
RAM: 6 или 8 GB

3. МОНИТОР - 2000 ден. (зачуван во одлична состојба)
ASUS VW193TR
19 инчи, 1440х900

4. ТЕЛЕФОН - 2000 ден. (зачуван во добра состојба)
SONY XPERIA M4 AQUA

5. СЛУШАЛКИ, МАУС, ПОДЛОГА, ТАСТАТУРА, МИКРОФОН - се' вкупно за 500 ден.
- Слушалки SteelSeries Siberia v2 NaVi Edition (не им работи микрофонот, звукот е добар)
- Маус A4 Tech X7 Oscar Edition (во добра состојба)
- Подлога Bloody Headshot (во добра состојба)
- тастатура Dell
- микрофон Genius

Десктоп компјутерот го користев до пред една недела, го продавам ради шо зедов нов нема никаква фрка. Може и заедно со мониторот и опремата за 11.000 ден.

За слики, повеќе инфо и договор контактирајте ме на:
e-mail: lolain98@outlook.com
Телефон: 071357417

п.с. Праќам само по карго поради корона вирусот.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.138
Поени од реакции
5.818
Продавам половни:

1. ЛАПТОП - 8000 ден. (зачуван во добра состојба, нема проблеми со ладење ни батерија)
DELL Latitude E6410
Екран: 14.1 инчи (1440x900)
Процесор: Intel Core i5 520M / 2.4 GHz
РАМ: 4 GB, DDR3
Графичка: NVIDIA NVS 3100M, 512 MB
Хард диск: 250 GB
OS: WIN 7 Professional - лиценциран

2. ДЕСКТОП КОМПЈУТЕР - 9000 или 10.000 ден. (зачуван во одлична состојба)
Case: Dell Optiplex 760
CPU: Intel Core 2 duo E8400 3.0 GHz
HDD: 250 GB
GPU: Nvidia GeForce GT 610 2 GB или Nvidia GTX 630 4 GB
RAM: 6 или 8 GB

3. МОНИТОР - 2000 ден. (зачуван во одлична состојба)
ASUS VW193TR
19 инчи, 1440х900

4. ТЕЛЕФОН - 2000 ден. (зачуван во добра состојба)
SONY XPERIA M4 AQUA

5. СЛУШАЛКИ, МАУС, ПОДЛОГА, ТАСТАТУРА, МИКРОФОН - се' вкупно за 500 ден.
- Слушалки SteelSeries Siberia v2 NaVi Edition (не им работи микрофонот, звукот е добар)
- Маус A4 Tech X7 Oscar Edition (во добра состојба)
- Подлога Bloody Headshot (во добра состојба)
- тастатура Dell
- микрофон Genius

Десктоп компјутерот го користев до пред една недела, го продавам ради шо зедов нов нема никаква фрка. Може и заедно со мониторот и опремата за 11.000 ден.

За слики, повеќе инфо и договор контактирајте ме на:
e-mail: lolain98@outlook.com
Телефон: 071357417

п.с. Праќам само по карго поради корона вирусот.
Буразеру, ти си мало заглавио у времену. Са овим ценама никада нечеш продати лаптопова са првом генерацијом прцесора.
П.С. А шта ако пошаљеш и корону преко карга?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom