Продавам, купувам, менувам...

Член од
16 декември 2018
Мислења
56
Поени од реакции
17
Kupuvam ssd 120gb do 1000denari
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
1
Поени од реакции
1
Специјално направив профил да го пишам ова:

6470 Ryzen 1600, ( или уште поубаво новиот Ryzen 3300x што се равни и го кине i7-7700K)
3775 матична MSI B450M A-PRO MAX
2x 2459 рам G.SKILL AEGIS DDR4 8GB 3200MHz вкупно 15гб
2092 ссд Patriot Brust 240GB SATA3 SSD,
2360 HDD 3.5" 1TB Toshiba P300 SATA3 7200rpm 64MB
2400 SAMA куќиште со екстра airflow
2950 CoolerMaster MasterWatt Lite 80Plus PSU 500W, 12cm FAN
-1000 попуст
=
23,965 денари

Што значи 24,000 денари без графичка со процесор што го кине i7-7700K, нов, склопен, со гаранција, со сдд, хдд и 16гб 3200mhz рам.

Што е со културава ненормална наша на половни компјутери? Многу послаби конфигурации од горнава, стари 4-5 год, со искористени напојувања и процесори се вреднуваат по 500-600 евра во реклама5?
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
657
Поени од реакции
971
Што е со културава ненормална наша на половни компјутери? Многу послаби конфигурации од горнава, стари 4-5 год, со искористени напојувања и процесори се вреднуваат по 500-600 евра во реклама5?
Кај нас искрено другар сè скапо се продава половно, од компјутери до коли и мотори. Гледа било кој да те избричи. И не само на Реклама5 шо си гледал, види ги pre-built компјутери шо конфигурации имаат, че ти се слоши.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
13
Prodavam ASUS ROG-G750JX koristen 2 godini, mnogu dobro socuvan i pazen, redovno cisten,baterija zdrava so mali kozmeticki ostetuvanja(mali grebanici na plastikata) so slednive spesifikacii:

Procesor i7-4700HQ
16 GB DDR3 Ram
2x1 TB Hard Disk Vkupno 2TB 5400RPM SATA 6.0Gb/s
17.3-Inchen Ekran 1920x1080 Full HD
Graficka GTX 770M 3GB DDR5
Windows 10
3.5-hour battery life
So orginalen polnac.

CENA 24 000 МКД
KONTAKT 071 663 358 Moze i na Viber

Fps vo igri i benchmarks:

PCMark7 - 3550 points
3DMark 11 - 5066 points
Rainbow Six Siege na Ultra HD - 55 fps avg
Rainbow Six Siege na Low HD - 121 fps avg
Apex Legends na High - 76 fps average
Gta V na Ultra - 45 fps average
Battlefield 4 na Medium - 143 fps average
BioShock Infinite na High settings- 101 fps avg
Crysis 3 na High settings - 49 fps average
Far Cry 3 na High settings - 59 fps average
Tomb Raider 2013 na High - 96 fps average
Battlefield 3 na High - 78 fps average

laptop3.jpg laptop2.jpg laptop4.jpg laptop6.jpg laptop7.jpg
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.738
Што е подобро да се земе, пс4 или декстоп компјутер за гејминг?

Одамна не сум играл игри и сум заостанат со моменталната технологија.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
657
Поени од реакции
971
Што е подобро да се земе, пс4 или декстоп компјутер за гејминг?

Одамна не сум играл игри и сум заостанат со моменталната технологија.
Стално е поубо да се земи гејминг компјутер, ама не значи и дека двете не мора да ги имаш. Моментално не вреди да се земи PS4 или XBox One, зато шо next gen consoles че излегуваат, XBox One X и PS5. Само не знам точно кога дали во декември или од јануари следната година.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.738
Стално е поубо да се земи гејминг компјутер, ама не значи и дека двете не мора да ги имаш. Моментално не вреди да се земи PS4 или XBox One, зато шо next gen consoles че излегуваат, XBox One X и PS5. Само не знам точно кога дали во декември или од јануари следната година.
Да имав кеш за двете ич немаше да прашам. :D
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.786
Поени од реакции
2.879
Што е подобро да се земе, пс4 или декстоп компјутер за гејминг?

Одамна не сум играл игри и сум заостанат со моменталната технологија.
Голема разлика меѓу компјутер и конзоли ,каде што компјутер гејмер ќе тераш околу 7-8години од нови и понови игри додека кај конзоли како кај мобилни телефони штом остаре околу 3 години и толку од подршка ,сликата јасно кажува низ цел светSent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
304
Поени од реакции
61
Продавам Лаптоп DELL G5 5587
Intel Core i7 @ 2.20GHz
16GB RAM
2GB NVIDIA GeForce GTX 1060 with Max-Q Design (Dell)
Intel UHD Graphics 630 (Dell)
258SSD
1TB HDD

Гаранција што важи до 11 Септември 2021.

Лаптопот нема никакво оштетување.

Цена: 55000
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
5.920
Поени од реакции
5.391
Presonus Eris E3.5

Продава некој некаде во Македонија?

@Psyside
 

Kajgana Shop

На врв Bottom