Продавам, купувам, менувам...

Член од
31 мај 2012
Мислења
227
Поени од реакции
146
Здраво дечки, ги гледав старите електронски уреди и сфатив дека сакам да се ослободам од нив, но место да ги фрлам во ѓубре решив да се обидам овде да ви ги претставам, па можеби некој ќе посака да купи нешто од ова што го нудам зошто сепак некогаш чинеле пари, па ми е жал да се ослободам од нив тукутака, па можеби некому ќе му биде од корист некој од овие уреди.
Продавам:
*VIVAX PORTABLE PLAYEER купен нов пред 7 год за 100 евра, јас го давам за 45 евра
не е многу користен речиси е како нов и е во одлична состојба.
Вака изгледа: https://www.google.com/search?q=vivax+portable+dvd+player&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwjc9tzmx_vjAhVx5KYKHSB7BzoQsAR6BAgJEAE&biw=1366&bih=632#imgrc=9PWnHxb_VVMRRM:
Корисен е при патување бидејќи е функционален и со мала големина, има торбичка специјална за него.

*ASUS лаптоп, model: K50C (не е во многу добра состојба (фалат некои копчиња и работи само на полнач), но може да се искористат делови од него, екранот е фунцкионален, но не се користи веќе 2 години стои џабе и зафаќа простор) - 6500 ден

*LCD Monitor Octigen Model MA7KKA (во добра состојба, но не е користен околу 8-9 год) - 50 евра

*Setec ASUS Quie Track Delux MT720321 - куќиште за статичен компјутер - фунцкионален е иако исто не е користен 8-9 години, но работи. (Застарен модел е, но можеби ќе му се најде некому за делови или да си го користи, но малку е спор) - 70 евра
*Ако некој ги сака комплет тогаш цената е 100 евра.

*Тастатура - A4TECH KM-720 - 250 ден
*Тастатура GENIUS KB-M200 со USB приклучок во одлична состојба користена малку време, но веќе 4-5 години стои така некористена - 300 денари

Само вистински заинтересираните можат да се обратат во порака!
(за оние што се сериозни за купување - може да им пратам и слики)
П.С. постои можност за снижување на цените на лаптопот, куќиштето и мониторот.
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Монитор Acer 19" со вградени звушници.
Цена 1500 Ден. Фиксно.


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
A

aleksmkd123

Гостин
Нови цени и останува уште:

LG FlatronL1753S-BF-17 Инчен монитор 5:4-1000 денари-Сеуште резервиран

2x2GB DDR2 533MHz DIMM=500 денари

Hitachi HGST Hard Disk HDD 500GB (100% Health Moжи и на ПЦ и на Лаптоп)=700 денари

Drevo X1 SSD 60GB погодно за програмите и ос=500 денари

VGA to HDMI Adapter=200 денари

графичка Inno3DNVIDIA GeForce 5500 GFX 256MB 128B AGP-300 денари (стоена во фиока,неможам да ја тестирам бидејќи немам агп слот)

ДДР400 Мемории 1ГБ+512=200
 
Член од
30 август 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дечки здраво на сите, продавам монитор LG W1934s нов, никогаш не е користен-2000 денари
HDD Samsung 250GB, нов неупотребуван- понудете цена
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
13
Gigabyte Gtx 1060 6GB OC kupena pred 2 godini 2017 leto garancijata samo sto istece pred 2 nedeli. Ne mnogu koristena 1 godina max.
Cena 9000
Pisete ili javete se 071 663 358
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.278
Поени од реакции
4.957
Продавам ПЦ
Motherboard Foxconn h61mx
Ram 4gb DDR3
CPU I5-3470 3.2ghz со турбо буст до 3.60ghz
GPU Nvidia 610 2gb
SSD Apacer 120gb primary
HDD 500 gb secondary
Монитор LG Flatron w2240 24''
За цена ќе се договориме.
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
180
Поени од реакции
132
Член од
19 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
13
GIGABYTE 1070ti 8GB Windforce OC koristena 1 godina garancjja do mart 2020.
Cena 15000
Kontakt 071 663 358
 

evol66

Фк.Турново
Член од
12 август 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали има некој што продава некоја графичка карта од 2000до5000?
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.595
Поени од реакции
662
Продавам ганц нов лаптоп Lenovo , сеуште не е ни отпакуван и затоа немам слика ставено . Конфигурацијата е следна :

Lenovo IdeaPad 330-15 ikbr monitor 15.6 “ HD/ processor intel i3 7020u 2.3 giga/4 gb ram/1 tb HDD/intel hd graphics 620/ M.2. slot/ OS DOS
Сеуште е под гаранција ( околу 1 година и 3 месеци има до истекот на гаранцијата ). Цена 15 000 ден.
 
Член од
30 јули 2018
Мислења
17
Поени од реакции
0
+2 graficki r9 gddr5 3gb crossfire
+Napojuvanje coolermaster 650w 80% bronza
+Procesor amd fx4100
+Ram 10gb
+Maticna ploca gigabyte ga 990fxa ud3
So 2 slota za graficki i 4 slota za ram 2 biosa
+Kuler na procesor scythe so 8 cevki so freon
+Hard disk 500gb


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom