Продавам, купувам, менувам...

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Sephiroth, 1 март 2007.

 1. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.578
  Допаѓања:
  1.165
  Bateee, ponizuvanje e da mu ja poklones na nekoj taa kanta, ne pa 2 iledarki da trazes! :tapp:
  Frli taa kanta u pogolema kanta.
   
 2. kamiSKaZI

  kamiSKaZI Io Sono Interista

  Член од:
  31 јануари 2007
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  26
  Продадена на @Miovski, со здравје да си ја служиш.
   
 3. Velix

  Velix Kirk Hammett

  Член од:
  18 мај 2012
  Мислења:
  650
  Допаѓања:
  203
  Здраво дечки! Имам постар PC дома со следнава конфигурација:
  • Процесор: Core 2 Duo E7400 2.8 GHz
  • RAM: 4GB
  • HDD: 500GB
  • Графика: GeForce 9500 GT
  Е сега ме интересира, од прилика колку вреди денес оваа конфигурација (нормално зборувам за цел PC со матична, со напојување, куќиште...)?
   
 4. Riki_staff

  Riki_staff

  Член од:
  29 септември 2015
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  16
  4000 мкд

  Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
   
  На Velix му/ѝ се допаѓа ова.
 5. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.520
  Допаѓања:
  24.468
  intel i5 2400 @ 3.10
  8gb ram
  foxconn h67
  nvidia gt440 2gb
  wd caviar blue 500gb 7200rpm

  kolku moze da mu zeam na desktopov?
   
 6. olikomerc

  olikomerc

  Член од:
  25 февруари 2009
  Мислења:
  1.468
  Допаѓања:
  355
 7. Najed

  Najed

  Член од:
  19 јуни 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Продавам PS2 + PS1 2400 денари.
  PS2 ката е во одлична состојба.
  Заинтересираните нека пратат ПП, ќе им испратам слики.
   
 8. Pance24

  Pance24 Мариовец

  Член од:
  26 август 2012
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  83
  p2 so olku dzoistici ide i igri ? i dali e cipuvan ?
   
 9. OMGWTFBBQ

  OMGWTFBBQ Bone for Tuna

  Член од:
  3 февруари 2007
  Мислења:
  8.777
  Допаѓања:
  4.375
  RX 470 Sapphire Nitro+ OC 8GB Samsung VRAM
  Гаранција уште 1год и 1месец.
  ASIC 80%, undervolt на 1035mV (stock 1161mV), намалена потрошувачка за 40-50W во споредба со stock voltage.

  Цена: 19к
   
  На Stole1991 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. haCk0r

  haCk0r Customization Windows OS

  Член од:
  8 јануари 2009
  Мислења:
  4.162
  Допаѓања:
  1.498
  11.000-12.000

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Fredy Guarin

  Fredy Guarin Second to none

  Член од:
  20 јули 2009
  Мислења:
  2.647
  Допаѓања:
  3.686
  19 иљади денари бараш за картава? :pos::tapp:
   
  На Blazing Guns му/ѝ се допаѓа ова.
 12. OMGWTFBBQ

  OMGWTFBBQ Bone for Tuna

  Член од:
  3 февруари 2007
  Мислења:
  8.777
  Допаѓања:
  4.375
  Да
   
 13. Vlatko_Gjorce

  Vlatko_Gjorce Kwisatz Haderach

  Член од:
  17 април 2009
  Мислења:
  2.055
  Допаѓања:
  1.478
  ps3, слим, чипован, 1 џоистик, уште 4 месеци гаранција има, 320 гига, пун со игри - bioshock infinite, castlevania los, dante's inferno, dead space 1+2+3, god of war 1+2+3+ascension+gos+coo, prince of persia sot+ww+ttt+tfs

  8000 ден.
   
 14. Vlatko_Gjorce

  Vlatko_Gjorce Kwisatz Haderach

  Член од:
  17 април 2009
  Мислења:
  2.055
  Допаѓања:
  1.478
 15. Corbe

  Corbe

  Член од:
  1 јануари 2013
  Мислења:
  183
  Допаѓања:
  126
  Продавам Xiaomi MI5 Prime 3/64 бел заштитен со tempered glass Nillkin + резервно уште едно и 2 футроли една Nillkin и една непозната цена 13500 денари.
   

Сподели преку: