Продавам адаптер м42 никон со хелиос 58мм

чкчк

Аргат
Член од
11 јануари 2012
Мислења
240
Поени од реакции
237
Продавам адаптер м42 со леќа за бесконечност со хелиос 58мм
Се продава и зум конвертер х2 м52 навој
Цена пп
 

чкчк

Аргат
Член од
11 јануари 2012
Мислења
240
Поени од реакции
237
Ај што нема побарувачка нема,него дали има некој што има канон адаптер м42 а му треба никон?
Не барам да ми доплати..
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
епа кога ти го барав не го даваше :) ,ај ако некој пак побара деновиве ќе ти пишам .
 

чкчк

Аргат
Член од
11 јануари 2012
Мислења
240
Поени од реакции
237
епа кога ти го барав не го даваше :) ,ај ако некој пак побара деновиве ќе ти пишам .
Ех ама тогаш имав никон и доста го користев,а сеа може да се праи бизнис:D
 

чкчк

Аргат
Член од
11 јануари 2012
Мислења
240
Поени од реакции
237
адаптерот е продаден вчера и немав време да пишам.Ми останаа уште два објективи 58 мм едниот е 58мм 44-4 ,а другиот е 44-6
 

Kajgana Shop

На врв Bottom