Продавам - Купувам

Kek

Член од
4 јули 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Подарувам женско тигресто маче во Ресен.
078243047
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Лу, имам голем двор и ќе го чувам во двор. Сакам да е големо а за влакното може и двете. Најмногу сакам Хаска, Самојед, Доберман (ама многу е скапо) , Лабрадор и други.

Јас имам 14 години и не сум при средства за да издвојам повеќе од 4000 до 5000 денари ако е добро кучето, бидејќи доаѓа лето треба да одам на одмор со другари и така а многу голем мерак ми е да имам куче. Пред 1 година тато зема шарпланинец многу убав ама за 3-4 месеци го фати штенечак додека тато беше во бугарија на одмор и јас додека да викнам ветеринар додека да го осетам многу беше касно. Му стававме инфузија ама не преживеа... Иначе тогаш дадов 200 евра и затоа сеа не ми се дава повеќе од 70-80 евра за куче... Иначе тоа 3000 евра беше грешка, не е евра туку денари...
Сакаш пудлици?
Или си за самојед?
 

iveco_mkd

Газда
Член од
27 јуни 2012
Мислења
32
Поени од реакции
0
Дали некој продава германски овчар ?
 
Член од
7 март 2011
Мислења
35
Поени од реакции
25
Сакам да купам германски кратковлакнест птичар.
Дали некој има легло од оваа раса?
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Продавам ротвајле машко месец дена стар.ПП
 
Член од
14 јули 2012
Мислења
27
Поени од реакции
1
Neznam dali ima otvoreno vakva tema pa zatoa eve otvaram!

Ja sakam da kupam sibirski samoet ili haska. Veke podolgo vreme baram nekoj da prodava i nemozm da najdam pa eve ako ima nekoj neka kaze!!
eden moj drugar mu se rodija malecki siberski semojadi dali se ushte si zaenteresiran druze?
--- надополнето: 14 јули 2012 во 02:11 ---
zdravo!
sakam da kupam kutrence od rasata sar-pej ima li nekoj sto moze da mi prodade malecko i kolku e cenata da se dogovorime :)
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Подарувам мачиња стари 2 до 3 месеци. Има секакви , 2 се женски, а 4 машки. Многу се мили, многу се играат, дружељубиви се. Ако има некој заинтересиран, нека пише пп.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Може некој да ми каже што кученца можа да се набават за 50 евра од пилика :)
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
25
Во најава кутриња мешавина од kangal и alabai(aziat) "кутрињата да не се злоупотребуваат за борби"
повеќе инфо во пп ..
 
M

Moon Child

Гостин
Ако некој е заинтересиран за сиво персиско маче нека ме контактира.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Кане Корсо , жолт со црна муцка поточно голд , врвно педигре , стар скоро 2 години слободен за парење, оценет одлично , прочистен , вакциниран,
писете ПП
 

Kajgana Shop

На врв Bottom