Продавам - Купувам

Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Случајно шетајки го моето наидов на 5-6 мали кученца оставени да умрат. Немам искуство за да кажам што се, вака ми личат на ротвајлери.

Случајно некој да знае некој да сака да се грижи или евентуално некоја невладина или служба. Сеа и јас не би знаел да кажам дали би преживеале без мајка - малечки се.
Каде живееш, ако се убавки јас би земал едно.
Ај сликни ги ако можеш и прати слика, можеш и по пп ако сакаш.

Baram veke podolgo vreme da kupam kuce Lesi po moznost masko
Ееее јас имав ко мал, најпаметни кучиња се, и моите го дадоа во едно село, се утепав од плачење. И јас би сакал пак да купам леси т.е шкотски овчар.
 
L

Lu

Гостин
Знае ли некој која е цената на Лабрадор во Македонија, дали воопшто има ?
Ако си заинтересиран за Лабрадор ретриверче ти препорачувам да си земеш од најдобрата македонска одгледувачница за Лабрадор ретривери Play Full Team , цената е 300 / 350 евра.

Decki koja e cenata na Mops i kade moze da se najde vo MK... Fala
Има одгледувачница за Мопсови во Скопје, одгледувачницата се вика Mops O Rama имаат навистина прекрасни Мопсови.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Гледајте да купувате кучиња од реномирани одгледувачници.
Едни мои пријатели купија од трето место, па сега Лабрадорите им личат на се' , ама не на Лабрадори :icon_mrgr: башка и цени од 200-250 евра не значат квалитет, јбг.
И благодарност до Аргаси за линкот за Мопс одгледувачница.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Разгледував Лабрадори на Пазар3 и изгледаат многу ефтини, по 50,100,200 евра се. Ги контактирав Play Full Team и ми рекоа дека цената од прилика е 500 евра. Што е работата што на едно место се преефтини а на друго барем според мене скапи ?
 
L

Lu

Гостин
Разгледував Лабрадори на Пазар3 и изгледаат многу ефтини, по 50,100,200 евра се. Ги контактирав Play Full Team и ми рекоа дека цената од прилика е 500 евра. Што е работата што на едно место се преефтини а на друго барем според мене скапи ?
Дали сакаш да имаш здраво куче без наследни болести и вистински примерок на расата Лабрадор ретривер ?
Сега ќе ти кажам зошто има разлика во цена.
Ти текнува на онаа поговорката: „ Ако незнаеш што е подобро, прашај што е поскапо “.

Тие Лабрадор ретривери по огласите од типот на Пазар3, Реклама5 и сл, што коштаат по 50 - 100 евра не се вистински примероци на расата, најчесто за толку ниска цена немаат ни педигре, ниту пак кога ќе пораснат ќе личат на Лабрадор ретривер.

А од друга страна постојат одгледувачници ( во овој случај одгледувачницата за Лабрадор ретривери Play Full Team ) кој што имаат навистина квалитетни кучиња и квалитетни примероци на расите со шампионско потекло.
Плус тоа незнам дали си запознаен али Play Full Team се едни од ретките одгледувачници кои што прават снимки на колкови и лакти на мажјакот и женката пред да ги спарат.
Тие снимки воопшто не се ефтини да се направат и со тие снимки се гаранција дека кутрињата кога ќе се родат нема да имаат проблеми со дисплазија на колкови и лакти која што е многу честа и неизлечива болест кај големите раси на кучиња.

Значи кога ќе видиш малку поголема цена, има причина зошто таа цена е голема.
Вистина ќе го платиш кучето можеби малку поскапо, али после нема да се замараш со проблеми од типот на дисплазија, слепост, глувост и сл. болести.
Додека кај оние ефтинине кучиња од по 100 евра ништо не ти е сигурно, едноставно зимаш мачка во вреќа.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Se izvinuvam ke moze li nekoj da mi pokloni Labrador nemora da e so pedigre i vakcini takvi rab, jas ke si go sredam so e potrebno VE MOLAM ako znaete nekoj takov neka mi pise ili tuka ili na meil bobi_pkv@yahoo. com PoZzz. . .
 

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
109
Поени од реакции
20
Знае ли некој каде може да земам Хаска (само да биде мало) ?
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Барам мал шарпланинец за чување. Дајте понуди или уште подобро ако некој подарува
 
L

Lu

Гостин
Барам мал шарпланинец за чување. Дајте понуди или уште подобро ако некој подарува
Може некој да ти подари мелез од Шарпланинец или нешто налик на Шарпланинец, али чистокрвен Шарпланинец на подарок да добиеш тоа ептем тешко :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom