Продавам - Купувам

Член од
22 март 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво

Знаете ли каде можам да најдам хаска но по нормална цена? Во одгледувачницата за хаски во Црниче има супер кучиња но, премногу се скапи, јас не можам да си дозволам 500евра... :( гедав по огласи нешто продаваа без педигре околу 150евра, па може за совет да ми кажете дали се исплати да се земе без педигре бидејќи разликата во цените е драстична а стварно многу сакам да земам хаска
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Да не знаете каде можам да најдам стафорд ? и колку пари... :nesum:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Зависи каков квалитет сакаш,имаш од 200-250 евра па нагоре:smir:
Ама не голем, мал (или исто е незнам)...

Или пак мал пит, братучед ми купи за 50 евра мал, 2 месеци
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
За борби ти е?
Не, не :nenene: Онака за чиста занимација, и секогаш сум сакал мал пит или стафорд... затоа прашувам, сеа планирам да купам :nesum:
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Не, не :nenene: Онака за чиста занимација, и секогаш сум сакал мал пит или стафорд... затоа прашувам, сеа планирам да купам :nesum:

Има еден red nose пит бул,прав ѕвер преубав!Можам да ти средам за да се видиш со дечките,ама да гарантираш дека нема да го бориш.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Има еден red nose пит бул,прав ѕвер преубав!Можам да ти средам за да се видиш со дечките,ама да гарантираш дека нема да го бориш.
Не дека нема да го борам :) него до 2 години нема шанси... уживај сеа само разгледувам... ако треба ќе те побарам т.е. ќе ти пишам по пп уживај сеа за сеа :wink: Иначе фала... првин да разгледам... позз
 
Член од
26 декември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
ako ima nekoj sarplanince malo masko od dobra krv neka mi pisi ako prodava ili ako podaruva :)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
cenata sigurno zavisi od roditelite koj se, a kuceto sakam da go odgleduvam kako za vrvni borbi a ne sum so namera da go boram , ednostavno mi e kef da imam super moken sarplaninec....
Ти сакаш каква крв?Борбена крв или квалитетна крв за носење по изложби,резултати и сл?
 
Член од
26 декември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
Ти сакаш каква крв?Борбена крв или квалитетна крв за носење по изложби,резултати и сл?
Jas mislam deka "borbenata krv" poveke zavisi od toa kako ke go odgleduvas i kako ke go vospituvas ( znaci se steknuva vo tekot na rastot ) a jas mislev na toa koj geni gi nosi kuceto - performansi :)))
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Jas mislam deka "borbenata krv" poveke zavisi od toa kako ke go odgleduvas i kako ke go vospituvas ( znaci se steknuva vo tekot na rastot ) a jas mislev na toa koj geni gi nosi kuceto - performansi :)))

Па да генетски да влече нешто од родителите,нешто борбено тоа ти е уствари борбена крв :) Незнам ако најдам нешто(а сигурно ќе најдам) незнам дали би ти помогнал,пошто ја сум против борби со кучиња.Знам дека викаш дека нема да го бориш,ама сепак...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom