Продавам - Купувам

Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Луѓе- дајте нека се најде некој што може да понуди барем привремен престој за доберманкава, има сместување уште денес!
Ве молам, мал дел од двор е се што и е потребно- друго се ќе биде обезбедено, храна, куќичка, опрема, лекарства, се до нејзиното вдомување!
Ако не можете вие, барем потрудете се да прашате некој кој би можел, или да споделувате на фб! Стварно е повеќе од итно!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.700025043382155.1073741897.189976044387060&type=1
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
7 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
15
Пронајдена е женка од средноазиски овчар, осамена, дружељубива во с.Соње. Кучето го најдовме затворено и оставено без храна и вода во еден двор. Здрава е, само треба да ги надокнади изгубените килограми, ја нахранивме и напоивме и бараме некој што искрено ќе ја двоми, чува и сака...
инфо на: https://www.facebook.com/Fauna.Centar.Skopje/photos/a.842440572438490.1073741828.538566922825858/842440599105154/?type=1&theater
 

Attachments

L

Lu

Гостин
Околу 20 - 23 март ќе има легло на Доберманчиња.
Заинтересираните нека ме контактираат на ПП.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.247
Поени од реакции
37.848
Некој да подарува големо куче за чување добиток? Небитна раса, битно е кучето да е големо. Ако има некој што нема услови да го чува нека пише , ни треба за во село има кукичка и храна обезбедено.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Барам Шар Пеи да си купам или по некое чудо ако има некој да ми подаре... Се јавив во Скопје на број шо беше оставен на Пазар 3 или Реклама 5, незнам точно, ми рекоа цена од 350-600 евра, во зависност од бојата... Може ли да се најде нешто поефтино?
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Барам Шар Пеи да си купам или по некое чудо ако има некој да ми подаре... Се јавив во Скопје на број шо беше оставен на Пазар 3 или Реклама 5, незнам точно, ми рекоа цена од 350-600 евра, во зависност од бојата... Може ли да се најде нешто поефтино?
Може ако сакаш да ти растегнам еден булдог за поевтино да те фати.:ROFLMAO:

Скапа сорта се не верувам дека можеш да најдеш под таа цена а за подарок не ни размислувај освен ако не си плавуша со големи шишки.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
жената со ми се јави кажа дека кучињата ги носеле од србија... па си викам да питам да не има неувозни, поефтини :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
жената со ми се јави кажа дека кучињата ги носеле од србија... па си викам да питам да не има неувозни, поефтини :)
Да, најчесто увезуваат кучиња и верувај со увезено куче ти е мачка во вреќа работата. Најчесто ги земаат од т.н. puppy mils, што се прилично раширени низ Србија, а кутриња од таму- тешко дека се здрави и психички и физички (има и исклучоци нели, али ретко). Ако те интересира поопширно за puppy mils-
http://www.humanesociety.org/issues/puppy_mills/
http://www.aspca.org/fight-cruelty/puppy-mills
и еден тон слики кои стварно не сакам да ги ставам тука!
Ако земаш кутре, гледај да биде од познат одгледувач, најдобро ти е локално, да можеш да ги запознаеш и родителите на кутрето за да знаеш што квалитет да очекуваш.
Увезени кутриња- немој!
Можеш да ги исконтактираш купи миленик, или да побараш одгледувачници кај нас за оваа раса (сигурна сум дека има) и ако во моментот нема легло, ќе си почекаш до најава и ќе си резервираш кутре. Тоа ти е сигурност за квалитет, а воедно не допринесуваш во хороров што го прават Србиве со кутрињата. Биди паметен и изиграј паметно. Сепак не е мала работа, обврска ти е за минимум 10-15 години, ако не е здраво кутрето само ти ќе си имаш проблем со плаќање сметки на ветеринар, затоа не брзај, причекај и избери квалитет (а ако причекаш може и ќе дособериш пари:)).
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Барам Шар Пеи да си купам или по некое чудо ако има некој да ми подаре... Се јавив во Скопје на број шо беше оставен на Пазар 3 или Реклама 5, незнам точно, ми рекоа цена од 350-600 евра, во зависност од бојата... Може ли да се најде нешто поефтино?
Имам на фб еден одгледувач на шар пеи, моментално има легло, се гледа дека човекот се грижи со сите части и почасти. Еве ти контакт има легло моментално па прашај си. Со среќа нека биде потрагата :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Се подарува мажјак Висла, со име Џио, донесен од Америка, со амерички и европски чип на него, кастриран, трениран, чуван само дома! сопствениците мораат да се откажат од него поради приватни причини и покрај тоа што премногу го сакаат. Ќе се подарува само на луѓе кои ќе го чуваат дома.

Контакт инфо- Елена, 076 45 49 51
П.С. Ако не знаете некој ваш близок што би можел да го вдоми, ќе ве замолам да го споделите барем по социјалниве мрежи за побрзо да му се најде домче.
Фала ви.
vizsla.jpg
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
15
Некој да подарува големо куче за чување добиток? Небитна раса, битно е кучето да е големо. Ако има некој што нема услови да го чува нека пише , ни треба за во село има кукичка и храна обезбедено.
da, jas podaruvam ruski azijski ovcar, zenka. ja najdov pred 1 mesec, ja zgrizuvam do denes vo dvor, dodeka ne zakrepne zasto bese ostavena i napustena, odlicna e, krotka i mila i sozdadena za sirok teren, do krajot na mesecot ke bide podgotvena za dobro i sigurno vdomuvanje...[DOUBLEPOST=1394646697][/DOUBLEPOST]toa e taa, ja zavikavme Mila
 

Attachments

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Барам да купам мало кутре од расата лабрадор ретривер, бел (жолт), машко со педигре и сите потребни документи. Или да ме упатите кај некој што има добро легло :) Исто ако може некој да ми каже колку отприлика се движат цените за вакво кутре да знам што да очекувам
 
Последно уредено:
L

Lu

Гостин
Барам да купам мало кутре од расата лабрадор ретривер, бел (жолт), машко со педигре и сите потребни документи. Или да ме упатите кај некој што има добро легло :) Исто ако може некој да ми каже колку отприлика се движат цените за вакво кутре да знам што да очекувам
Исконтактирај го девојките од Play Full Team, они ја имаат најдобрата одгледувачница за Лабрадор Ретривери во Македонија.
Цената зависи од квалитетот на леглото ... просек за квалитетно Лабрадор Ретриверче е од 300 - 600 евра.
 
Член од
14 март 2014
Мислења
2
Поени од реакции
11
Барам да купам мало кутре од расата лабрадор ретривер, бел (жолт), машко со педигре и сите потребни документи. Или да ме упатите кај некој што има добро легло :) Исто ако може некој да ми каже колку отприлика се движат цените за вакво кутре да знам што да очекувам
Јас сакам да си земам лабрадорче па ако некој од вас знае кој продава нека пише. Совршено куче според мене. Брзо се социјализира, подвижно, интелегентно и обожава вода. Би ви бил благодарен ако ми помогнете. Поздрав
Очекувам квалитетно легло од расата Лабрадор Ретривер со изложбен квалитет.Кучињата треба да дојдат на свет за ден-два.За подетални информации можете да ме контактирате на 071 653 155.Се очекува целосно жолто легло.Повеќе за потеклото и за тоа за каков квалитет се работи можете да погледате на следниов линк: http://jagermeister.weebly.com/
 
Последно уредено од модератор:

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Продавам кученце, машко, раса Малтезер, старо е месец и 10 дена. За повеќе инфо во инбокс

 

Kajgana Shop

На врв Bottom