Продавам - Купувам

Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Neznam dali ima otvoreno vakva tema pa zatoa eve otvaram!

Ja sakam da kupam sibirski samoet ili haska. Veke podolgo vreme baram nekoj da prodava i nemozm da najdam pa eve ako ima nekoj neka kaze!!
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
дечки јас сакам малтешка пудла... ќе купев ама многу се скапи во продавница 420 евра за еден пинцур на мојте не им се дава :( кај можам да најдам поевтино ?
 
Член од
5 мај 2006
Мислења
23
Поени од реакции
3
Зависи од педигрето, има малтезери и "малтезери", па затоа има од 50 до 5000 евра. Знам повеќе луѓе од Скопје што чуваат, ама моментално никој нема легло. Како и да е, ако дознаам сигурно ќе те известам.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Имам другарка што сака да чува кутре, ама од маливе раси. Да не знаете каде може да се најде чивава или пинч... А и дали знаете кај нас дали има една раса, на нет е напишано кутрево како Jack Russel terrier. И колку се движат цените или може да се најде беспари. Ако знае некој нека пише кај мене една приватна.:smir:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

K750i

a.k.a. DualCore
Член од
12 септември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Dali nekoj znae nesto za golubi pismonosci???
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
5
И мене ме интересира цена за пинч во држава. Па ако имате некоја иформација ве молам....
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Да не знај некој шо цена имаат малите златни ретривери?
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
И мене ме интересира цена за пинч во држава. Па ако имате некоја иформација ве молам....
Јас имам пинч женка. Сега за брзо ќе треба да ја парам (за прв пат), па после ако сакаш ќе се договориме да ти дадам едно куче.
Иначе цените за овие кучиња се околу 100 евра. Знам дека во Србија биле послапи, околу 250 евра биле.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Цената на Пинчот се движи 100-150 евра. Пинч 40 дена стар сега се продава за 150 евра со педигре. Од Охрид е газдата
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Цената на Пинчот се движи 100-150 евра. Пинч 40 дена стар сега се продава за 150 евра со педигре. Од Охрид е газдата
А кој е газдата ако можит да знам? Иначе јас колку шо знам куче требит да се дават после 2 месеци. За тоа време треба да биде со мајка му.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.494
Поени од реакции
10.694
http://www.pazar3.com.mk таму има огласи и цени ! Иначе јас сум голем љубител на миленичиња (кучиња).. Сакам пекинезер, чивава, чао чао... Ама тие мојте ги мразат животните така да тешко дека ке добијам!! У пм :zid:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Абе дај најдете ми некој Вучјак, ама како подарок.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Денес пронајдов едно пекинезерче кај мене во маало, со сериозно оштетен вид (едното окце го нема, другото му го спасуваме на ветеринар), светло кафена до чоколадна боја, желно за живот и нов дом.

Оваа недела ќе го оправиме, со вакцинирање, чистење од глисти и сите останати салтанати, а ќе прими и специјален третман за окцето.

Ако некој/а кајганџиј(к)а е заинтересиран/а да го вдоми, би била премногу благодарна. Ми се крши срцето што не можам јас да го задржам, ама немам услови.:(
 

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
Многу му е жаб за кучето :( Ама дома имам 10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom