Проверка на предходни сопственици

Член од
11 февруари 2023
Мислења
13
Поени од реакции
1
Здраво, ми треба да дознаам предходни сопственици на возило. Дали е можно тоа да се изведе, и доколку е како можам да проверам?

Sent from my SM-A037G using Tapatalk
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.766
Поени од реакции
9.363
ПреТходни
Автоматски споено мислење:

Здраво, ми треба да дознаам предходни сопственици на возило. Дали е можно тоа да се изведе, и доколку е како можам да проверам?

Sent from my SM-A037G using Tapatalk
Може преку осигурителни компании и ако имаш полициски врски. Си имаат свои канали за да дознаат информации на одредено возило преку бројот на шасијата на тоа возило...
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.964
Поени од реакции
15.983
само тие што вршеле пренос преку купопродажен договор, ако е давана полномош нема да видиш...
обично препродавачот не ја пренесува... всушност овака беше порано, кога продадов на шиткач кола, т.е. напраивме полномош кај нотар, а преносот беше после на вистинскиот купувач... дали е сега така не знам
 
Ф

Флеш

Гостин
Здраво, ми треба да дознаам предходни сопственици на возило. Дали е можно тоа да се изведе, и доколку е како можам да проверам?

Sent from my SM-A037G using Tapatalk
Оди у МВР и се поднесува барање . Иначе ќе чекаш месец и више . Иначе,најди некој од полиција,ќе ти среди одма за 10 минути во компјутер проверка .
Автоматски споено мислење:

само тие што вршеле пренос преку купопродажен договор, ако е давана полномош нема да видиш...
обично препродавачот не ја пренесува... всушност овака беше порано, кога продадов на шиткач кола, т.е. напраивме полномош кај нотар, а преносот беше после на вистинскиот купувач... дали е сега така не знам
Да се избегне данокот заради висока сума , обично на нотар за некоја сума се пишуваше и пренос на име . Сега и да платиш пониска сума за регистрација оти поскапо ќе ти дојде ако не ти е одјавена старата кола одма . Ти се ресетира цената фактички оти од година на година се намалува .
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Здраво, ми треба да дознаам предходни сопственици на возило. Дали е можно тоа да се изведе, и доколку е како можам да проверам?

Sent from my SM-A037G using Tapatalk
Може, може и може!


Едино што е малку соленко, па ~20€ ќе те фати со промо код од Матко!
Барем на Запад што се дешавало, и километража и удеси и се кажува..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom