Проблем со ubuntu (професорски лаптоп)

  • Креатор на темата Паган-др
  • Време на започнување

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
bratce kako prvo fala so sakas da pomozis
na rabota sum i ne go imam lap top do mene, taka da ke ti ja objasnam makata .odprilika mislam deka verzijata na edubuntu e 3 koma nesto ili 4 koma nesto i koga probav da go nadgradam dobiv poraka deka ne moze da se nadgradi tuku treba da se preinstalira ponova verzja .
poradi toa i firefoxot ne moze da se nadgradi i mnogu e spor i fleshovite ne rabotat.
ako postoi finta da se nadgrai firefoxot, mene samo toa mi treba da raboti dobro internetot.
negde procitav po forumov deka nekoj ja simnal na desktop mozilata pa taka ja sredil rabotata.kako go napravil toa dali znaes
ako ne mozi i toa i ako 12 bara mnogu resursi dali ke moze da se instalira 7 ili 9 ili taka nesto :)
Симни си ја од тука новата верзија на Фајрфокс на декстоп, и внатре од папката стартувај ја :). За флешот да ти работи, објаснив неколку постови погоре (наврати се и прочитај). Инаку за верзијата, ти најверојатно ја имаш 7.04, симни си ја 10.04 но оваа верзија е подржана да мај така да нема да ти заврши голема работа. Подобро ти е да си го симнеш Lubuntu 12.10 (новата верзија 13.04 ќе испадне на 25 Април) кое ќе ти лета на лаптопчето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom