Проблем со iPhone 4S

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
IMG_0761.JPG
Забележете ги линиите што се прават кога ќе ги мрднам иконите.... Ова е некој ефект на iOS 7 или хардверски дефект?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Е преку 30к е и нели не се реасипува.(one of the best)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Ова е дефинитивно проблем , од кога го имаш ? проба рестор за секој случај ??
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Ова е дефинитивно проблем , од кога го имаш ? проба рестор за секој случај ??

поклон ми е.. (предходно е користен) ама незнам дали ова се појави пред или од кога го добив.. рестор беше направен штом го добив телефонот..
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Е преку 30к е и нели не се реасипува.(one of the best)

Не дека не се расипува , нормално дека можи да се расипи само е страшно издржлив телефон , и мислам тека во негова категорија тешко телефон да парира , сум користел и други телефони али искрено нема конкуренција апсолутно во ништо
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
поклон ми е.. (предходно е користен) ама незнам дали ова се појави пред или од кога го добив.. рестор беше направен штом го добив телефонот..

som e poklon turi mu pepel....nekoj ti podmetnal ubav poklon...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Не дека не се расипува , нормално дека можи да се расипи само е страшно издржлив телефон , и мислам тека во негова категорија тешко телефон да парира , сум користел и други телефони али искрено нема конкуренција апсолутно во ништо
Само сонува да стане htc
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
som e poklon turi mu pepel....nekoj ti podmetnal ubav poklon...

ми подметнал ?? Телефонот (како што погоре кажав) беше предходно користен а каков и да е јас сум многу благодарен за истиот бил тој со мал проблем или не.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Е преку 30к е и нели не се реасипува.(one of the best)

Колку си глуп, мислам дека си поглуп и од Сунѓерот.
Телефонот е излезен 2011, плус кој телефон не се расипува, нема везе дали е 2 дена или 2 години стар, електроника е тоа.
--- надополнето: 23 јануари 2014 во 21:05 ---
Не дека не се расипува , нормално дека можи да се расипи само е страшно издржлив телефон , и мислам тека во негова категорија тешко телефон да парира , сум користел и други телефони али искрено нема конкуренција апсолутно во ништо

Не му објаснувај, подобро ќе се разбереш со столиците дома што ти се
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
И... имате идеа до што може да е проблемот? Дисплеј? Графички чип? Нешто друго ??
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Колку си глуп, мислам дека си поглуп и од Сунѓерот.
Телефонот е излезен 2011, плус кој телефон не се расипува, нема везе дали е 2 дена или 2 години стар, електроника е тоа.
--- надополнето: 23 јануари 2014 во 21:05 ---



Не му објаснувај, подобро ќе се разбереш со столиците дома што ти се
Што не се расипе хтц бре.Имам еден од 2004/2005 еден дома место фиксен го користиме уште ми се матка,а што е најтрагично и оригиналната батерија ја има.
На вас човек неможе да ви објасни дека и покрај тоа што е скап и е најглуп телефон на планетава.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Што не се расипе хтц бре.Имам еден од 2004/2005 еден дома место фиксен го користиме уште ми се матка,а што е најтрагично и оригиналната батерија ја има.
На вас човек неможе да ви објасни дека и покрај тоа што е скап и е најглуп телефон на планетава.

Се надевам дека се заебаваш или модерно кажано тролаш. Во спротивно би бил загрижен за твојот коеф. на интелегенција.... Ај не замарај и не ми ја полни темата со твоите глупи приказни.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Што не се расипе хтц бре.Имам еден од 2004/2005 еден дома место фиксен го користиме уште ми се матка,а што е најтрагично и оригиналната батерија ја има.
На вас човек неможе да ви објасни дека и покрај тоа што е скап и е најглуп телефон на планетава.
HTC најде да ги споредуваш со Apple? Оние истите што прават телефони за една употреба и ги забаталуваат по 2 апдејта? Истите што нема да го надградат HTC One X на Android 4.4 Kitkat иако хардверот е и повеќе од јак за да се справи со тој оперативен систем? Компанија што нема конзистентна политика за апдејтување не може да се мери со Apple каде што и iPhone 4 успеа да добие апдејт за iOS 7. Тоа за софтверскиот дел а сега за хардверот.
Како долгогодишен корисник на ХТЦ можам да кажам дека џабе употребуваат алуминиум, истиот се гребе ненормално брзо, џекот за слушалките исто така брзо се оштети и уште многу други фалинки со што ме натераа да почнам да ги гледам работите од друга перспектива.
Знам дека одам оф топик и дека темава не е споредба на Apple со други брендови но Apple има нешто што се нарекува квалитет и достоинство
 

Kajgana Shop

На врв Bottom